Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Az Úr érkezése" kiírással...

"Az Úr érkezése" kiírással szertnék, mélyebb, komoly hangvételű Istenes vers címeket. Írnátok párat?

Figyelt kérdés
Egy szavaló versenyre kellene, fontos, hogy 21.században született vers kellene! Nézelődtem már de nem találtam! Nem baj ha hosszabb, jobban szeretem egyébként is!

2023. febr. 9. 12:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mit is szeretnél pontosabban, mert számomra nem igazán egyértelmű. Verset szeretnél? ok. Mi legyen a téma? Miről szóljon? Mi legyen benne?


Most ezt így hirtelen röviden:


Az élet nem oly túl egyszerű,

sokaknak kín és elég keserű.

Keresem zavartan az élet értelmét,

ha meghal az ember, vajon miért is él?


Eleve halálra, és elmúlásra születünk,

ám hallottam Jézusról ,hogy örökké élhetünk.

Meghalt értünk, hogy bűnbocsánatot nyerjünk,

és visszajön, hogy a halálból fel is ébredjünk.


Minden, aki él és holt egyre csak sóvárog,

Krisztust várja mind, hogy az ég megnyíljon.

Eljön vele a szabadság és a feltámadás ideje,

így ér véget a világi kín és gonoszság ereje!


Valami ilyesmire gondoltál????

2023. febr. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Kései Sirató ***** válasza:

Lackfi a legjobb keresztény kortárs költő. Például ez a verse is tetszeni fog:


[link]

2023. febr. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1

Hasonló tematikájú! Most jelenleg, egy verset írunk a haverommal, amiben, Jelenések könyvéből írunk, 7 főbűn, apokalipszis stb! Szóval tök sötét, szomorú, de ami a legfontosabb, hogy valóság!

2023. febr. 10. 11:10
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Jézusnak nagyon fog tetszeni a versetek, hogy tök sötét meg szomorú és legfőképpen valóság. Mesteri munka lesz, méltó az Úrhoz.


Ja nem... úgy picsánrúgna titeket, hogy a gyehennáig repülnétek.

2023. febr. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4

Rosszul mondod! Az egész biblia, tele van sötétséggel, szomorúsággal! Nem csillámfaszlámának kell lennie annak a versnek, amelyben az Úrról van szó!

2023. febr. 10. 20:36
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül*
2023. febr. 10. 20:40
 7/12 anonim ***** válasza:

#3#

Ahhoz, hogy írni tudjatok a témában, tisztában kell lenni bizonyos tényekkel és infókkal. Először is olyan, hogy "7 főbűn" max csak a katolikus vallásban létezik. A bűn az bűn! Nincs a valóságban olyan, hogy "főbűn" vagy alsóbbrendű bűn. A jelenések könyvében sincs 7 főbűn! Nem tudom honnan vettétek. Mindenesetre, ha ilyenen töritek a fejeteket kész vagyok segíteni, ha elfogadjátok.

2023. febr. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#4#

Ezt nem tudom és nem is értem miért kellet így reagálni. Ha hitetlen vagy akkor megértem, magától értetődik. Ám ha hívőnek tartod magad, akkor max csak vallásos vagy, de nem hívő, mert egy Krisztusban lévő igazhitű ember nem reagál így és nem válaszol így, ahogy azt te tetted.

2023. febr. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

7

Igaz! Rosszul fogalmaztam! "írunk a jelenések könyvéről, az apokalipszisről, és a főbűnről! Valahogy így akartam így más értelmet nyer! Igazából nem én írom, hanem a haverom! Én szavalnám majd el! Igazából ő tisztában van „mindennel"! Én laikusként írtam ki, sosem olvastam bibliát stb! Egyébként, ő egyetemre jár, asszem teológiára!

2023. febr. 10. 21:02
 10/12 anonim ***** válasza:

#7#

Amit nem igazán értek, ha te nem vagy hívő sem vallásos és a Bibliát sem ismered, akkor hogy akarsz részt venni, alkotni, csinálni bármit is ezen a téren vagy ebben a témában, mert így valójában csak trollkodásnak tűnik az egész.

2023. febr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!