Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezek hol vannak a Bibliában?...

Ezek hol vannak a Bibliában? Lenti részek. Igehelyeket légy szíves.

Figyelt kérdés

"Jézus esetén a Biblia kiemeli, hogy nem teremtmény, hanem az Atya egyszülöttje. Sőt azt írja, hogy minden Jézusért és általa létezik, Ő maga a teremtő Ige. Ahogy az emberi szülő egyenrangú gyermekével, úgy Krisztus is egyenrangú az Atyával."


Egy hozzászólásban olvastam.



2023. febr. 9. 19:21
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
18%
Beindult az esti hittérítés...
2023. febr. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
93%

1Jn.4,2. Erről ismerjétek meg az Isten Lelkét: valamely lélek Jézust testben megjelent Krisztusnak vallja, az Istentől van;

1Tim.3,16. És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, megigazíttatott lélekben, megláttatott az angyaloktól, hirdettetett a pogányok közt, hittek benne a világon, felvitetett dicsőségbe.

Jn.14,9. Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

Jn.5,18. E miatt aztán még inkább meg akarák őt ölni a zsidók, mivel nem csak a szombatot rontotta meg, hanem az Istent is saját Atyjának mondotta, egyenlővé tévén magát az Istennel.

Jn.10,33. Felelének néki a zsidók, mondván: Jó dologért nem kövezünk meg téged, hanem káromlásért, tudniillik, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat.

Jn.1,1. Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.

2. Ez kezdetben az Istennél vala.

3. Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, a mi lett.

4. Ő benne vala az élet, és az élet vala az emberek világossága;

Jn.10,30. Én és az Atya egy vagyunk.

Fil.2,6. A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő,

7. Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;

8. És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig.

Kol.1;

14. Kiben van a mi váltságunk az Ő vére által, bűneinknek bocsánata;

15. A ki képe a láthatatlan Istennek, minden teremtménynek előtte született;

16. Mert Ő benne teremtetett minden, a mi van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek;

17. És Ő előbb volt mindennél, és minden Ő benne áll fenn.

18. És Ő a feje a testnek, az egyháznak: a ki a kezdet, elsőszülött a halottak közül; hogy mindenekben Ő legyen az első;

19. Mert tetszett az Atyának, hogy Ő benne lakozzék az egész teljesség;

Kol.2,9. Mert Ő benne lakozik az istenségnek egész teljessége testileg,


Remélem tudtam segíteni.

2023. febr. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 Lucifer-666 ***** válasza:
82%
A János 1. fejezet konkrétan erről szól.
2023. febr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
2. Igen, segítettél. Köszönöm szépen!
2023. febr. 9. 23:31
 5/33 anonim ***** válasza:
15%

#2

1János 4:2

"Ebből tudjátok, hogy Istentől van-e egy ihletett kijelentés: Minden ihletett kijelentés, amely elismeri, hogy Jézus Krisztus eljött testben, Istentől származik."


1Tim 3:16

Mivel a Sinaiticus az egyik legrégebbi, eredeti nyelven írt kézirat volt, nemcsak az derült ki belőle, hogy a Görög Iratok alapvetően változatlanok maradtak, hanem abban is segítségére volt a tudósoknak, hogy leleplezzék azokat a hibákat, melyek becsúsztak a későbbi kéziratokba. A Sinaiticusban például így olvasható az 1Timótheus 3:16-ban található utalás Jézusra: „Ő nyilvánvaló lett testben.” Az akkoriban jól ismert kéziratok többségében az „ő” helyén egy, az „Isten”-re vonatkozó rövidítés volt megtalálható, melyet úgy hoztak létre, hogy az „ő”-nek megfelelő görög szót egy kissé módosították. A Sinaiticust azonban még sok évvel azelőtt készítették, hogy egyetlen görög nyelvű kéziratban is „Isten” állt volna. Így kiderült belőle, hogy a szöveget később rontották el, melyet nyilván azért tettek, hogy támogassák a Háromság tanát.


János 14:9

Tehát Jézus azt mondta, hogy aki látta őt, az látta az Atyát is.

Azt ugye tudjuk hogy az Ó -és Újszövetség jó néhány helyen egyértelműen kijelenti, hogy az Istent, az Atyát soha senki sem látta az emberek közül, csak Jézus. Vagyis ezen verseket szó szerint kell vennünk, mert csak így van értelme. Vagyis Jézus a fenti versben nem fogalmazhatott szó szerint, csak átvitt értelemben, vagyis Jézus az Atyjával tökéletes szándék és akarategységben lévén aki őt látta, látta az Atyját is!


És így tovább, mind vagy hamisított, vagy nyelvtanilag önkényesen egyoldalúan fordítták, és még mindig nagyon sok fordítás van használatban, amelyben a hírhedt "jánosi betoldás" szerepel.


Ha Jézus háromságban betöltött szerepét ennyi csalással kell védelmezni, akkor nem lehet hiteles!


De Jézus maga mondta a János 17:3-ban, hogy "az jelenti az örök életet, hogy megismerjenek téged, az EGYEDÜLI IGAZ ISTENT és akit elküldtél, a Jézus Krisztust.


Vagyis itt is világossá tette Jézus, hogy az Ő Atyja az "egyedüli" vagy "egyetlen" igaz Isten. Önmagát is megnevezte, de ha az Atyját tekintete az egyedülinek, akkor Ő nem lehet az.


Tehát nem lehet egyenlő a háromságban Istennel!


De ott van Jézus azon kijelentése, ahol arról beszélt, hogy azt a napot és azt az órát senki nem tudja, sem az angyalok az égben, sem a Fiú, csak az Atya egyedül.


A háromság szerint a három "isteni személy" egyenlő tudásban is. Nem csak az a kérdés hogy Jézus miért nem tudta, hanem a legfontosabb kérdés az, hogy vajon a szent szellem miért nem tudta?


Sőt, Jézus nem is említette, helyette az anyagokat mondta.


Szóval a háromság egy ősi pogány mítosz, de nem bibliai tanítás.

2023. febr. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
#5. Biztosan késő van már, vagy legalábbis nekem... De nem értem, mit szeretnél.
2023. febr. 9. 23:54
 7/33 anonim ***** válasza:
14%

Semmi gond, késő van!

Csak röviden: te a háromság dogmája egyik leírását írtad ki kérdésbe. A 2-es válaszoló pedig azokat a pontatlan és félrefordított verseket idézte, amelyek ezt a nem bibliai dogmát látszólag bizonyítják.


Így aztán sem az idézett szöveged nem volt pontos Jézusról, sem azok a versek "bizonyításnak".


Gondoltam szólok, mert azért nagyon nem mindegy hogy Jézusról mit hiszünk!

2023. febr. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
#7. Akkor mi az igazság Jézusról szerinted?
2023. febr. 10. 00:14
 9/33 anonim ***** válasza:
52%

Az hogy mivel nem létezik a háromság, így Jézus nem "egyenlő" a háromság-dogma szerinti jellemzőkben Istennel.


Jézus példát adott nekünk. Ő is az Atyját imádta, hozzá imádkozott, ahogyan nekünk is tennünk kell.

Nem Jézus az imádság tárgya, ahogyan pedig sok magát kereszténynek nevező ember hiszi.


Jézus az "Isten FIA" megnevezéssel szerepel a kettőjük kapcsolatát tekintve, hiszen a világegyetem legelső teremtménye és a második legnagyobb személye.


De Jézus a földi tanítványait mindig "testvéreinek" nevezte. Még a feltámadása után is!


És még sok minden...

2023. febr. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Köszi.
2023. febr. 10. 01:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!