Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi és az armageddon?

Jehova tanúi és az armageddon?

Figyelt kérdés
Isten mi alapján vár a világvégére, mert hogy rosszabbodna bármi is azt kétlem. Ha a 20. századot engedte úgy ahogy akkor nincs miről beszélni. Az sem indok hogy pár száz hívőre megéri várni amikor közben naponta az emberek többszöröse hal meg, míg megy a várakozósdi. A tanúk az össszpopuláció 0,1%-át teszik ki, biztos nem létezik olyan hogy a másik 99,9% meg halált érdemelne. Nekem nagyon marhaság ez az egész, és akkor a tanítás más aspektusairól nem is beszéltünk.

2023. febr. 16. 16:18
 1/3 KZitus ***** válasza:
38%

Szia

"Isten mi alapján vár a világvégére,..." - erre választ ad a Biblia.

Jelenések 7:2–4

"És láttam egy másik angyalt feljönni kelet felől, és az élő Isten pecsétje volt nála. Hangosan kiáltott a négy angyalnak, akik hatalmat kaptak, hogy ártsanak a földnek és a tengernek, és ezt mondta: „Ne ártsatok a földnek, se a tengernek, se a fáknak addig, míg el nem pecsételjük+ a mi Istenünk rabszolgáit a homlokukon.” És hallottam az elpecsételtek számát: 144 000, Izrael fiainak minden törzséből elpecsételve...."

2023. febr. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 KZitus ***** válasza:
38%

...amit a kérdésed alatt leírtál, az emberi nézőpont. Az a terv, amely Istennél van, sokkal jobb az embernek, mint azt gondolná az, aki nem ismeri a Teremtőjét. Miért írom ezt? Mert Isten ezt ígéri minden földi gyermekének:

Ézsaiás 55:8–11

„Mert az én gondolataim nem a ti gondolataitok, és útjaitok sem az én útjaim” – jelenti ki Jehova. „Mert ahogy az ég magasabban van, mint a föld, úgy az én útjaim is magasabbak a ti útjaitoknál, és gondolataim a gondolataitoknál. Mert ahogy az eső és a hó lehull az égből, és nem tér oda vissza, csak ha megitatta a földet, hogy kihajtsanak a növények, és gyümölcsöt teremjenek, hogy legyen magja a magvetőnek, és kenyere annak, aki enni kíván, úgy lesz az én szavammal is, amely elhagyja a számat.

Nem tér vissza hozzám eredménytelenül, hanem mindenképpen véghez viszi azt, amiben kedvem lelem, és sikeres lesz abban, amiért elküldtem."

Bizalommal fordulhatsz a Teremtődhöz, minden, ami az élettel, életeddel kapcsolatos, elmond neked.:

Jeremiás 33:2,3

"„Ezt mondja Jehova, a föld alkotója, Jehova, aki megformálta és megszilárdította azt; az ő neve Jehova: »Kiálts hozzám, és én válaszolok neked. Készséggel elmondok neked nagy és felfoghatatlan dolgokat, amelyeket nem ismersz.«

2023. febr. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
62%

Vidiripi


"Az sem indok hogy pár száz hívőre megéri várni amikor közben naponta az emberek többszöröse hal meg, míg megy a várakozósdi."


Tudod a szülők másként gondolkodnak!

Isten meg aztán még másképpen gondolkodik.

- Nem hogy pár százra vár!

Olvasd el a Lukács evangéliuma 15:1-10

- Hogy halnak meg emberek? Istennek hatalma van a halál felett! Istent nem befolyásolja a halál sem.

Jehova tanúi az Őrtorony szervezettől kapják a szellemi táplálékukat. És mindig kiderül hogy valamiben éppen tévedett a szervezet. Kiigazítják! Aztán kiderül hogy a kiigazítás is téves és ki kell igazítani a kiigazítást is!

2023. febr. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!