Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezek bűnös dolognak számítanak...

Ezek bűnös dolognak számítanak? (Több kérdésem is van)

Figyelt kérdés

A Keresztények és a Biblia mit gondolnak ezekről a dolgokról? Isten szemében ezek bűnös dolognak számítanak? Nagyon érdekelne. (Ha nem vagy Keresztény és nem ismered a Bibliát akkor légyszives ne írd le ide a saját véleményedet, köszönöm!)


Ölelésről fantáziálni és közben magamat átölelni bűn?


Az ölelés önmagában bűnös dolog?


A házasságon kívüli összebújás és ölelkezés órákig, hosszú ideig (mondjuk egy baráttal, nem élettárssal) bűn? (Ruhában, szex nélkül!)


Legjobb baráttal együtt aludni (szex nélkül, ruhában) bűn? És még mellékesen ehhez szeretném megkérdezni, hogy normális dolog egyáltalán egy olyannal együtt aludni akit csak barátilag szeretek? Nem teszi tönkre a barátságot, nem bizarr?



2023. febr. 17. 18:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
Nem bűn egyik sem.
2023. febr. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Miért nem?
2023. febr. 17. 18:44
 3/16 A kérdező kommentje:
Házasság előtt együtt alvás valakivel bűn, vagy nem? Én valahol azt olvastam.
2023. febr. 17. 18:45
 4/16 A kérdező kommentje:
Együtt alvás valakivel akivel nem vagy házas tényleg bűn! Most néztem utána az interneten.
2023. febr. 17. 18:59
 5/16 anonim ***** válasza:
50%

A szeretet miért lenne bűn kérdező? Amiket leírtál, azok a szeretethez köthető dolgok, nem bántasz senkit, nem vagy önző nem ölésről fantáziáltál. Akkor miért lenne bűn?


(Ha nem haragszol, nem, nem vagyok keresztény. De azért írtam le a véleményem, mert ez már nagyon szigorú hozzáállásnak tűnik.)

2023. febr. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A megcsalásra gondolsz? Vagy arra, ha valakivel nem vagy MÉG házas és lefekszel vele?
2023. febr. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ha nem vagy jártas az ilyen vallási dolgokban akkor inkább ne írj semmit! Engem az érdekel, hogy a Biblia mit mond erről és nem az, hogy egy random embernek mi erről a véleménye! Egyébként az öleléssel is lehet bántani valakit szerintem ha legbelül nem akarja és lehet önző dolog ölelésről fantáziálni! Miért ne lehetne önző dolog? Ha folyamatosan arra gondolok, hogy átölel valaki, de nem érdemlem meg és senkivel nem teszek semmi jót és nem vagyok jólelkű akkor nagyon is önző dolog.


Hát ha átölelek valaki mást miközben van egy legjobb barátom akkor lehet megcsalás (barátilag), igen. Az egyértelműen bűn. De itt most nem pont erről van szó! Inkább arra gondolok ha valakivel nem vagyok házas, csak barátilag szeretem és együtt alszom vele. Inkább erről van szó, igen. (A lefekvés alatt gondolom alvást értettél, nem szexuális dolgot, mert itt most nem arról van szó.)

2023. febr. 17. 19:14
 8/16 anonim ***** válasza:
58%
Rendben, kérdező, én kérek elnézést.... Akkor maradj csak abban a hitben, hogy Bűnös vagy! Egyébként akkor miért teszel fel kérdést, ha úgy is tudod a választ? Akkor nézz utána, ott a Google. Állítom ha hívő lennék se érdekelne a véleményem akkor, ha nem azt írnám, amit hallani akarsz.
2023. febr. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
61%
A keresztény egyházak kicsit túltolják a szextől való félelmet, ettől aztán mindenki teljesen bekattan. 23 év után jöttem el egy "keresztény" egyházból, előtte teológiára felvételiztem (de már nem kezdtem el), folyékonyan tudtam hosszú passzusokat a Bibliából és bonyolult igemagyarázatokat. De otthagytam az egészet, már a válást fontolgatom és elegem van abból, hogy mások megmondják, hogyan legyek boldog.
2023. febr. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A szex teljes mértékben bűn, de itt most egyáltalán nem is erről volt szó!!!! Az ölelésről van most szó, a szexről már tudom, hogy bűn! Kérlek ne a saját véleményedet írd le, hanem valaki írja le nekem, hogy hol ír erről a Biblia!!! Bármint az ölelésről, nem a szexről.
2023. febr. 17. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!