Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Normális, hogy zavart, hogy...

Normális, hogy zavart, hogy így kezdett el néha apa imádkozni?

Figyelt kérdés
Én is hívő vagyok. Amikor apa még élt pár éve, és még én is otthon éltem, volt olyan, hogy hazajött munkából, majd elkezdtünk beszélgetni. És többször előfordult, hogy a mondatom közepén összetette a két kezét, és magában elkezdett imádkozni. És engem ezzel kellemetlen helyzetbe hozott, hogy nem tudott annyit mondani, hogy imádkozna, vagy imádkozzak vele, hanem bunkónak éreztem magam azért, mert megzavartam, pedig, ha úgy vesszük ő zavart meg engem. Ti mit gondoltok? Az zavar, hogy se ő se a családom nem értette meg, hogy mi a gondom.

2023. febr. 18. 16:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Igen, engem is zavart volna, hogy nem normális az apám.
2023. febr. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Hívőként mondom, hogy ez egy hihetetlenül undorító és manipulatív viselkedés, amelynek célja, hogy a másik embert összetörje, lealacsonyítsa, megalázza. Gondolom a többi családtagoddal is ezt csinálta, sikeresen kicsinálta őket, ha szerintük ez "normális" volt. Nekem Pándy papa jutott róla az eszembe. Valahol megértem a sok ateistát, hogy ezeket látva nem vonzza őket a hit, bár kell ahhoz egy extrém alacsony IQ, hogy valaki ne tudja elkülöníteni magát a hitet a debil módon viselkedő "hívőkkel".
2023. febr. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jajj egy fontos tagmondat kimaradt. Hogy étkezéshez készült ilyenkor és a tányéra felett kezdett el imádkozni.
2023. febr. 18. 16:42
 4/11 Lucifer-666 ***** válasza:
És te vallásos vagy? Sosem szólt, hogy őt imádkozni tanították evés előtt? Sosem mondta, hogy imádkozzatok?
2023. febr. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én is hívő vagyok igen. Én addigra mire ő hazaért már túl szoktam lenni az étkezésen. Az zavart, hogy beszélgetés közben hirtelen állt neki imádkozni, nem úgy, hogy megvárja a mondandóm véget, vagy szól, hogy maradjak csendben, mert imádkozni szeretne.
2023. febr. 18. 18:15
 6/11 anonim ***** válasza:
Őt meg az zavarta, hogy éhes, enni akar, te meg nem veszed észre magad.
2023. febr. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Esetleg te magad kellően figyelmes voltál, hogy ő hazajön éhesen, s ha hosszas beszélgetést folytattok (mondjuk pl te hosszasan mondasz vmit neki), ő meg már szívesen enne közben, de azt nem teheti, míg előtte nem imádkozott, akkor ez neki is nehéz lehetett? Nem tudom, milyen hyzetek voltak ezek, de el tudok képzelni olyan helyzetet is, amikor pl nem akart a szavadba vágni, de szeretett volna hozzáfogni enni, s ezért magában "haladni" akart.

Próbáltad ezt megbeszélni vele? Hogy neked ez miért nehéz? S esetleg megérteni, hogy őbenne mi zajlott, miért tette, amit tett?

2023. febr. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Valószínűleg tényleg csak haladni szeretett volna. Sajnos nem voltam olyan kommunikációs zseni, hogy ezt jól meg tudtam volna beszélni vele. De ez a gondolat nem jutott az eszembe.
2023. febr. 18. 19:57
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez nem normális viselkedés.
dec. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, rám vagy édesapámra, esetleg mind a kettőnkre érted, hogy nem normális?
dec. 16. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!