Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy döntsem el, hogy az én...

Hogy döntsem el, hogy az én utam házasság vagy a cölibátus lesz? Mit tegyek, ha fogalmam sincs, nem tudok dönteni?

Figyelt kérdés

Mivel nyugaton élünk (persze mihez képest nyugaton, de Európában) a modern világban, ezért nyilván ezt nem a szülők döntik el. Ázsiában a buddhista, taoista, hindu országokban a mai napig van, hogy a szülők a család egyik okos fiúgyerekét beadják szerzetesnek, vagy lánygyermekét apácának. Régen, itthon, Európában is volt ilyen: több szülő bízta a gyermekének a taníttatását, nevelgetését a szerzetesekre, papokra, akikből aztán szinte biztosan szintén szerzetes lett.


Manapság nyilván ez egyéni érzés, elhivatás érzésének kérdése. Ez szerintem nagyjából jó is így, hisz nem jó, ha valaki egy olyan utat jár, egy olyan életet él, amiben nem érzi jól magát, nem tud benne jól azonosulni, érvényesülni.


De akkor kérdés mi legyen velem... Két út áll előttem: egyrészt a házasság, a párkapcsolat, illetve majd a család, valamint a cölibátus, ami egyfajta aszkézis e téren és ez nyilván a szerzetesség. Egyébként fiatal vagyok. Nem tudom, hogy Isten mit, illetve milyen utat jelölt ki számomra... Nagyon ellentétes jeleket ad. A családom számára mindig nyilvánvaló volt, már kiskoromtól kezdve, hogy lesz majd feleségem, családom, nagy esküvőm stb. A nagymamám mindig azt mondta, hogy "Majd ha egyszer már átveszem a diplomám és az esküvőmre készülök...". Ugyanakkor vallásos család voltunk, és tiszteltük a szerzeteseket, papokat (pedig tudom, hogy a szerzetesség egy lemondó, az egót rettenetesen vágó életforma, tehát őket pont nem kellene tisztelni, hisz ezzel a lemondásukat, a világról lemondásukat nehezítjük). Viszont egy 1-1,5 éve felöltött bennem a gondolat, és nem is hagy nyugodni, hogy lehet, hogy mégis a szerzetesség lenne az én utam a világi élet helyett... Ugyanakkor mégis örülnék mondjuk egy biztos párkapcsolatnak, szerelemnek, majd mégis szeretnék családot. Ahj...


Nagyon kínos, és fura ez a helyzet...


Mit tegyek? Honnan tudhatom, hogy Isten mit szánt nekem? Honnan tudhatom, hogy mi lesz az én igazi utam?



2023. febr. 19. 20:22
1 2 3
 11/23 NTBS ***** válasza:
45%
Kívánsz-e nőt szexuális értelemben? Ha igen, akkor házasság, ha nem cölibátus.
2023. febr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%
Mindenféle dogmát kerülni kell. A vágyak és alapigények ilyen szintű elfojtása többet árt, mint amennyit használ. Szerintem egyértelmű, mi a helyes döntés.
2023. febr. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

#12.

Azt nem aszexualitásnak hívják?

2023. febr. 27. 11:45
 14/23 A kérdező kommentje:
Egyébként nem vagyok egy vágyvezérelt macsó, aki meghal, ha egy héten nem volt hét tizennégy nője. Leginkább érzelmileg vonzódom a nőkhöz.
2023. febr. 27. 11:48
 15/23 anonim ***** válasza:
28%
Nos, aki meghal, ha egy héten nem volt tizennégy nője, annak sokkal inkább javasolnám a cölibátust, mert úgysem tudna megmaradni egy feleség mellett :D Te olyan típus vagy, aki család mellett is fog tudni elég időt szánni Istenre, és legalább frusztrált sem leszel közben, hogy el kell fojtanod a természetes igényeid.
2023. febr. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

#15

Ne te mond már meg másnak, hogy fogadjon cölibátust, vagy házasodjon meg. Szerintem ezt mindenki döntse el maga.

2023. febr. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
16-os: Ha azt látod, hogy valaki valami hülyeségre készül, természetes, hogy megpróbálod róla lebeszélni (főleg ha még ki is kéri a véleményedet). Ennyi erővel ne próbáljuk lebeszélni az öngyilkost a halálról, mert az ő teste, az ő élete. Dönteni nem fogok és nem is tudok helyette, de amikor úgy érzem, egyértelműen jobb az A opció, mint a B, azt nem fogom elhallgatni.
2023. febr. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

#17

Nem láttam, hogy a kérdező ki akarná magát nyírni, a nőtlenség pedig neked hülyeségnek tűnik, egy keresztény ember számára pedig nem hülyeség. De ehhez még kereszténynek se kell lenni, sokan vannak, akik különféle okok miatt nem kötnek házasságot, nem élnek párkapcsolatban. Ez az ő dolguk.

2023. febr. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

"Te olyan típus vagy, aki család mellett is fog tudni elég időt szánni Istenre, és legalább frusztrált sem leszel közben, hogy el kell fojtanod a természetes igényeid."

- Te ismered a kérdezőt személyesen? Az életét, hitét, és, mindenen túl, hogy Isten mire hívja őt személyesen?

Ha nem, akkor max csak annyit fejezhetnél ki, hogy szted te mit gondolsz vagy az ő helyében mit választanál, de nincs semmilyen alapod arra, hogy ilyen határozott jövőképet állíts...

A házasságnélküliséget az öngyilkossággal egy lapra tenni pedig sztem igencsak meredek...

2023. febr. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%
Mint mondtam, minden dogmát kerülni kell, akár keresztény az ember, akár nem. A cölibátus annak való, aki egyáltalán nem vágyik családra, és cölibátus nélkül is ugyanúgy szingli lenne egész életére. Az, ha valaki őrlődik, és el kell fojtania magában dolgokat, annak nem lesz jó vége. Szép dolog a hit, de nem rendelhetjük alá az embert alapjaiban meghatározó pszichológiai tényezőknek.
2023. márc. 1. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!