Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként elfogadhatom a...

Keresztényként elfogadhatom a megállapítást, hogy egy az Isten és Mohamed az ő prófétája?

Figyelt kérdés

Tegnap a tv-ben hangzott el ez a mondat , talán a 13 harcos ment valamelyik adón. Elgondolkodtam, hogy én keresztényként ezt a megállapítást elvégre bátran el is fogadhatnám, hiszen miért kellene nekem hadban álnom az arabokkal emiatt. Persze, 1 az Isten és miattam Mohamed is lehet az ő prófétája, hiszen az araboknak is támaszthatott Isten egy prófétát, hogy helyre tegye a dolgokat. Ki vagyok én, hogy ezt az állítást megkérdőjelezzem. Elhiszem. De én attól függetlenűl saját magam számára egy utat, egy igazságot és egy életet választottam, ami Jézus.

Én hozzá, Jézus Krisztusoz imádkozva kaptam erőt a folytatáshoz és nem Mohamed nevét mondtam ki imámban. Ráadásként az arabok sem tagadják Jézust, tehát nyilván ők sem juthatnak el Jézus nélkül az Atyához.

Hogy van ez? Ha valaki azt mondja, hogy Egy az Isten és Mohamed az ő prófétája, akkor attól zárkózzam el? Vitatkozzak vele keresztényként? Vagy szóra sem méltassam?

Ki hogy látja ezt a történetet?



2023. febr. 26. 18:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Ha keresztény vagy, akkor a Biblia tanítását kell elfogadni, ami alapján nem lehet Mohamed Isten prófétája.
2023. febr. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Miért nem? Hiszen a Biblia nem arab írással íródott, abból ugyan mit értene vagy hinne el egy arab?

Nem logikus, hogy Isten támaszt az araboknak saját prófétát?

Hiszen Jézus maga említi valahol, hogy vannak juhai, akik más akolból valók. Sőt, Pálnak megtíltotta az Úr, hogy Ázsia felé hirdesse az igét.

Jézust pedig elfogadják az arabok is, igaz, mint prófétát.

Márpedig jézus csak annyit mondott, hogy nem vezet más út az Atyához, csak is Ő általa, azt sehol sem mondta, hogy őt mint isten fiát kell elfogadni mindenkinek vagy prófétának.

Azt sem mondja az írás, hogy ránézhetünk e a monitorokra vagy a telefonok kijelzőire, mégis rá néz mindenki.

Lehet védekezni, hogy akkoriban nem voltak monitorok, de még Mohamed sem.

2023. febr. 26. 18:57
 3/13 NTBS ***** válasza:
45%
Szerintem nem. A Biblia nem tartalmazza, hogy jön ő, mint próféta.
2023. febr. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

"Hiszen a Biblia nem arab írással íródott, abból ugyan mit értene vagy hinne el egy arab?"

Értem. Akkor te várj egy magyar prófétát, miért kéne arab prófétát elfogadni, hiszen nem magyar írással íródott. Majd írod, hogy araboknak saját prófétát, akkor az angol, dán, egyiptomi, kínai próféták még váratnak magukra? Vagy ha voltak, akkor az ottani vallásokat is el kéne fogadni?


"Sőt, Pálnak megtíltotta az Úr, hogy Ázsia felé hirdesse az igét."

Pontosan ezt hol tiltotta meg? Amúgy mentek apostolok Ázsia felé is. Pál apostol Kis-Ázsiában és Rómában térített.


"Márpedig jézus csak annyit mondott, hogy nem vezet más út az Atyához, csak is Ő általa, azt sehol sem mondta, hogy őt mint isten fiát kell elfogadni mindenkinek vagy prófétának."

Ha még1x elolvasod amit írtál, rá fogsz jönni, mekkora ellentmondás.

2023. febr. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor hát álpróféta lenne Mohamed?
2023. febr. 26. 20:02
 6/13 anonim ***** válasza:
27%

Mohamed hamis próféta. Jézus a Vigasztalót jövendölte meg, aki a keresztény értelmezés szerint a Szentlélek, és nem Mohamed, akinek a neve ugyan azt jelenti, hogy Vigasztaló, de attól még nem róla van szó.

Egy másik hely, amire hivatkozni szoktak a muszlimok, az az Ószövetségben van, ahol Isten prófétákat ígért a zsidóknak az ő nemzetségükből, az ő népükből. Mohamed arab, nem pedig zsidó, tehát nem lehet az itt hivatkozott próféták egyike.

Ha elfogadod Mohamedet, mint prófétát, akkor követned kell a tanításait, hiszen Isten küldötte, az ő üzenetét közvetíti. Tehát akkor te nem lehetsz keresztény, hanem felvetted az iszlámot. Nem véletlenül ezzel a mondattal lehet hivatalosan is, tanúk jelenlétében muszlimmá válni.

A Szentháromság tagadásával még lehetsz keresztény, az ezt vallókat ariánusoknak nevezik.

2023. febr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mivel ez a Korán állítása, nem a Bibliáé. A kettő egyszerre nem lehet igaz.
2023. febr. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%
Hamis próféta az, aki azt állítja, hogy Isten nevében beszél, de valójában nem is. Tehát nem kell Mohamedre úgy tekinteni, mint Osama bin Ladenre, de ez még nem azt jelenti, hogy Isten prófétája volt. Az iszlám vallás olyasmiket tanít, amelyek összeegyeztethetetlenek az Ószövetséggel (Tanakh) és az Újszövetséggel. Tehát az amit az iszlám vallás tanít, és az amit a kereszténység tanít egyszerre nem lehet igaz. Ha a kereszténységet elfogadod igazságnak, akkor abból objektívan következik, hogy ami összeegyeztethetetlen vele, az nem lehet igaz. Tehát Mohamed hamis próféta volt.
2023. febr. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Jó, ezt értem. De miért nem nyilvánítja a kereszténység szenté Mohamedet?

Példáúl nekünk itt van szent István, aki ráerőszakolta a magyarokra a kereszténységet, aki pedig ellene volt, azt nemes egyszerűséggel kivégeztette. Mégis szent. Mohamed pedig nem szent, noha hitt Jézusban és nem gyilkolásztatott le jézus nevében senkit. Vannak ám felmerülő kérdéseim. Na és ott van Isten is, aki csak úgy magára hagyná a benne hívőket évezredekre, holott előtte azért úgy ahogy támasztgatott prófétákat? Nem vall Istenre ez. Mondjuk igaz ott van János, akinek a jelenéseket köszönhetjük.

És ha Mohamed mégis csak ugyanannak az Istennek a prófétája volt, akit mi Atyánknak hívunk? Akkor mind megyünk a levesbe?

2023. febr. 26. 20:44
 10/13 anonim ***** válasza:
27%

"De miért nem nyilvánítja a kereszténység szenté Mohamedet?"

Például semmit nem tett a kereszténységért. Sőt, annál többet tett a kereszténység ellen. Mi oka lenne szentté nyilvánítani bárkinek is?

2023. febr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!