Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Eddig keresztény Voltam de át...

Eddig keresztény Voltam de át tértem a iszlám vallásra Most az én problémám az lenne hogy nem vagyok Benne biztos hogy jól döntöttem , eleve amikor keresztény lettem akkor sem szívből lettem az..?

Figyelt kérdés

Szóval nem tudom hogy ez Most mi ?

Miért lesz így mikor felveszek egy vallast hogy utanna olyan erzes mintha megbánnám?


2023. febr. 28. 23:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem vagy rákényszerítve, hogy felvegyél egy vallást, tehát mondjuk lefejeznek, ha nem térsz át, akkor egyébként önként vállalva, az ember belsejében nincs ilyen dolog, hogy "felveszek egy vallást". A "felveszek egy vallást" az a környezetnek, a társadalomnak, a többi embernek szól, valójában nem lényeges, nem számít. Ha nincs igazi hited, akkor semmi értelme, semmit sem ér, nincs jelentősége. Ne a vallásokon gondolkozz, azokat emberek hozták létre, hanem azon gondolkozz, hogy valóban hiszel-e.
2023. márc. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Mi a töknek kell bármilyen vallást is felvenni? Mire jó ez? Pláne az iszlámot, ami teljesen idegen az európai embertől...
2023. márc. 1. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Majd kinövöd
2023. márc. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Ennek mi az értelme? Pláne miért az Iszlámot?
2023. márc. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 NTBS ***** válasza:
80%
Szerintem térj vissza a Kereszténységhez.
2023. márc. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 KZitus ***** válasza:
39%

Szia

Látod milyen szabadon használhatod a szabad akaratodat? És azt észrevetted mennyire befolyásolja a döntésed az életedet? A belső békédet? Az életed minőségét?

Nos ezért nem mindegy hogyan döntesz, főleg az Istennel kapcsolatosan.

Ha azt szeretnéd, hogy az életed boldog, elégedett legyen és belső békéd, akkor hozd rendbe a kapcsolatodat a Teremtőddel. Ezt pedig senkitől sem tanulhatod meg, csak Krisztustól. Nem azért írom neked ezt, mert így látom jónak. Tapasztalatból tudom azt, mennyire igazak Krisztus szavai: „Senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam” János 14:6.

Ha esetleg úgy döntesz, hogy megpróbálod, akkor tapasztalhatod azt, amit Pál apostol is megtapasztalt, ezért ezt írta magáról: „megtanultam, hogy bármilyen körülmények között vagyok is, meg legyek elégedve . . . Mindenben és minden körülmények között megtanultam a titkát a jóllakottságnak is, és az éhezésnek is, a bővelkedésnek is, és annak is, hogyan kell szükséget szenvedni” Filippi 4:11, 12.

Ha ezt megtapasztalod soha nem bánod meg azt, hogy Krisztus követője lettél. Ez tetteket foglal magába.

2023. márc. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Talán mert fogalmad sincs, mit teszel, csak éppen akkor valamiért jó ötletnek tartod. Vallásos az ember meggyőződésből lesz, nem véletlenül.
2023. márc. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező!

Látom te is belátod, hogy csak sodródsz, és igazából egyikhez sincs sok közöd. Ez csak önámítás! Te sem keresztény nem voltál sohasem, sem muszlim.


Először meg kéne ismerni a kereszténységet, de nem a nagy, ismert egyházak szerint, hanem a forrás, vagyis a Biblia szerint!


Ehhez őszinte hozzáállás kell.


Egy "vallást" nem lehet csak "felvenni", "letenni", mint egy kabátot. Ha nincs mögötte mélyebb tudás és pontos ismeret, akkor be fognak csapni és az orrodnál fogva vezetnek!


Hagyd a csudába azt a hiedelmet, hogy a tekintélyeseket kell keresni, a magas teológiai végzettségű emberek majd tudják, majd ők vezetnek és megmondják hogy mit csinálj! Ez egy vallásos hazugság. És ami a legfontosabb, a Biblia sem támogatja.


Vedd a kezedbe az irányítást!

2023. márc. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Privát üzenet ment.
2023. márc. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:

Őnbizalom hiányod van.


Nem vagy biztos a döntéseidben, de ezt ne azzal tetézd hogy meg változtatod a vallásod, amig nem vizsgálod meg rendesen hogy ez a vallás megfelelő neked vagy sem.


Egyébként üdv köztünk, remélem maradsz késöbb is.

2023. márc. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!