Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok, Istenfélők ti ha...

Katolikusok, Istenfélők ti ha bántanak titeket miként reagáltok?

Figyelt kérdés
Tehát arra gondolok ha valaki megaláz vagy durván beszél veletek, kibeszél, rosszindulatú akkor ti ezzel az emberrel hogyan bántok? Soha nem beszéltek az ő háta mögött, nem pletykáltok róla, hogyan reagáltok a bántásra? Mi a helyes út?

2023. márc. 3. 07:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
25%

Ha komolyan veszik a vallásukat,akkor úgy reagálnak mint jézus aki nagyon megbocsájtó és jámbor volt az őt halálra kínzókkal.

Vagy mint az az apáca akit rommá erőszakoltak,mégis azt mondta,hogy megbocsájt az általa amúgy jól ismert elkövetőknek,sőt a rendőrség munkáját se volt hajlandó segíteni,mert csak az úr itélkezhet...

2023. márc. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Lucifer-666 ***** válasza:
23%

A gondolataimban brutálisan kegyetlenül és véresen lemészárolom az illetőt, aztán sötéten nevetek, hogy igazából milyen szerencsétlen szánalmas ny...-al van dolgom és elkerülöm.


Mi a helyes út? A diplomácia.

Több lehetőséged van.

A.) Beszélni vele, még barátok is lehettek.

B.) Kitörölni az életedből. (vagy elérni, hogy távol legyen).

C.) Tűrni.

2023. márc. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%

Én levegőnek nézem az illetőt. Nem süllyedek le az ő szintjére, tehát biztosan nem állok le bosszút állni. A karma megteszi mindig, ezt már láttam.


Nem bántom, nem ocsarolom más előtt sem, mert más is látja, hogy milyen ember.


Egyébként egyszer az egyik ilyen évekkel később odajott bocsánatot kérni. Megbocsátottam neki. (persze barátok azért nem lettünk).

2023. márc. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%
Kinevetem.
2023. márc. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Eléggé függ a bántás típusától és a szituációtól. Mert van, hogy nem veszek róla tudomást, de olyan is, hogy visszakérdezek, hogy miért olyan nehéz megadni a tiszteletet egymás felé és kultúráltan kommunikálni?
2023. márc. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Jelen esetben a saját főnökömről van szó, folyamatosan terrorban tartva minket, és kirúgással fenyegetve. Nem a munkánk a problémája,hanem az,hogy nem hódoltunk be neki. Szakmailag sem megfelelő, nem szakmabeli csak jókor volt jó helyen így minket tesz tönkre idegileg, összeugrasztva a kollégákat egymásnak. Nem tudom helyes-e magasabb pozícióban lévőnek elmondani amit tesz, vagy ha hallgatok bölcsebb maradok. Én nem akarok vele le állni soha ellenkezni, sajnos nem érti amit mondunk neki. Viszont folyamatosan kirúgással fenyeget, senkivel nem beszélhetünk, még a település polgármestere sem jöhet be az épületbe az engedélye nélkül, és ha szóba állunk pl a polgármesterrel utána hetekig gyilkol minket.
2023. márc. 3. 11:22
 7/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, volt hasonló főnököm. Felmondtam. Itt nem csak arról van szó, hogy helyes-e szólni neki, hanem az ember tönkremegy, ha ilyen munkahelyi légkörben kell napi 8 (vagy több) órát eltölteni.
2023. márc. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, én inkább mennék innen. 3-as voltam.
2023. márc. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
5%

2. Ez mind szép és jó gondolat, csak hogy te nem vagy sem katolikus, sem Istenfélő. Te egy szánalmas uszító vagy, aki keresztényellenes kérdéseket raksz ki, aztán 2 kérdés között írsz valami normálisat is, hogy ne legyél banolva innen.


Gyűlölködő, képmutató ember, tessék szépen lepontozni.

2023. márc. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Lucifer-666 ***** válasza:
#9 Asszonyverő te írtál normálisat az pocskondiázásodon kívül? Jó, mondjuk nem te robbantál fel, csak az idegeid. Ezért kapsz egy puszit 😘 (ha már megütni technikai okok miatt nem tudsz)
2023. márc. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!