Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az hogy keresztényké...

Miért van az hogy keresztényként mostanában sokszor megprobalom elkepzelni a halál utáni (ateisták szerinti) nem létet?

Figyelt kérdés

Sokszor eljatszok mostanában a gondolattal milyen lehet szó szerint semminek lenni.


Pedig hiszek a Mennyországban és a Pokolban is, és sokat abrandozok róla mindig is, milyen lesz az általam szeretett emberekkel találkozni odaát.



2023. márc. 6. 17:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Ezen én is szoktam gondolkodni, de nyilván semmi értelme az egésznek. Amit én a legjobban el tudok fogadni a saját észjárásom alapján ,hogy valamilyen formában biztos létezni fogok…ha megszűnik a mostani tudatos életem és semmi nincs utána akkor meg már teljesen mindegy. De őszintén szólva én nem hiszem hogy halál után nincs semmi ,pedig nem is vagyok hívő.
2023. márc. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
84%

Mert gondolkozo ember vagy.


Én sem gondolom hogy van reinkarnáció, de sokszor elképzeltem hogy leveli béka leszek, halálom után.

2023. márc. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
24%
Pánikbetegség egy változata ez.
2023. márc. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért lehet talán, mert attól nyitott vagy más verziójára, véleményére is. Ez fordítva is létezik. Ateista vagyok, amondó vagyok, hogy nincs semmi halál után. Olyan lehet, mint mikor még nem születtem meg. De attól néha eljátszom a túlvilág vagy épp a reinkarnáció gondolatával.
2023. márc. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A halál - a jelenlegi, nem babonás mendemondákra épített tudásunk alapján - pont olyan lesz mint a megszületésed előtti 'létezésed'. Magyarul nem létezel.
2023. márc. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
16%

Mert elkezdtél felnőni.

Innen már te döntöd el, hogyan tovább:

1: folytatni a gondolkodást,

2: vagy visszahátrálni a hitbe.

Ez a két lehetőséged van.

2023. márc. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
59%
A semmi mindig takar valamit. Gondolj csak bele.
2023. márc. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
18%

A 2-el értek egyet.

Az ember gondolkodó lény, mindenféle eszébejut, és elgondolkodik rajta.

Ebben semmi különös nincs.

Az, hogy valaki keresztény, nem jelenti azt, hogy eszébe sem juthat soha semmi más.


5.

"A halál - a jelenlegi, nem babonás mendemondákra épített tudásunk alapján - pont olyan lesz mint a megszületésed előtti 'létezésed'"

Ez nem teljesen igaz, sok neuropszichiátriai megfigyelés és adat mutat arra, hogy létezik az agyműködésen túli tudat. Leginkább valamilyen reinkarnáció felé mutat a kép ezen belül, tehát nem mennyország stb. Egyelőre a tudomany ott tart, hogy nem tudja.

2023. márc. 7. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem teljesen igaz, sok neuropszichiátriai megfigyelés és adat mutat arra, hogy létezik az agyműködésen túli tudat.


Majd linkeld már be ezt a sok "neuropszihiátriai" megfigyelést és adatot.


A tudomány semmit sem tud, ebben különbözik a vallástól. A tudomány modelleket állít fel a mérhető valóság alapján (ebben szintén különbözik a hittől) és amennyiben a modell képes megjósolni a jövőbeni eseményeket úgy helyesnek fogadja el EGÉSZEN ADDIG amíg ezt meg nem cáfolják, vagyis képes önmaga korrekciójára (meglepetés: szintén különbözik).

2023. márc. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:

"Az, hogy valaki keresztény, nem jelenti azt, hogy eszébe sem juthat soha semmi más."


És? Mondtam hogy nem juthat?

2023. márc. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!