Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szoktatok imádkozni Magyarorsz...

Szoktatok imádkozni Magyarország Őrangyalához?

Figyelt kérdés
Pio atya azt mondta, hogy kérnünk kellene a segítségét.

2023. márc. 8. 12:57
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem szoktam angyalokhoz imádkozni.

Jézust követem...Őt ismerem...

Az Atyjához - Őt is ismerem-, Jézushoz szoktam imádkozni.


Ha elgondolom semmi rosszat nem teszel vele, ha imádkozol olyanhoz, akit nem is ismersz....

Kérj Jézustól bölcsességet, ha tutira akarsz menni a jó válasszal.


Áldás.

2023. márc. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

Szia!


Úgy szoktam imádkozni, hogy Jézus Krisztus nevében, Vele egységben az Atyához és akkor az Atyát kérném meg, hogy Magyarország Őrangyala is vigyázzon ránk. Ilyen formában gondoltam.


Áldás.

2023. márc. 13. 14:58
 33/40 A kérdező kommentje:
Helyesbíteni szeretnék: nem Pio cselekedte, hanem az Úr, rajta keresztül.
2023. márc. 13. 16:16
 34/40 anonim ***** válasza:

"Jézust követem...Őt ismerem...

Az Atyjához - Őt is ismerem-, Jézushoz szoktam imádkozni."

S ez nagyon helyes és jó, de mennyivel jobb az, amikor nem csak te imádkozol, hanem mások is imádkoznak érted, akár az őrangyalod, vagy más testvéreid Krisztusban.


Nem véletlenül mondta Jézus:

Mt 18,10

Vigyázzatok, ne vessetek meg egyet se e kicsik közül! Mondom nektek: angyalaik az égben szüntelenül látják mennyei Atyám arcát.


Jel 8,3-4

Jött egy másik angyal, megállt az oltár előtt, aranyfüstölő volt nála. Sok tömjént kapott, hogy az összes szent imádásával tegye az aranyoltárra, amely az Isten trónusa előtt állt. Az angyal kezéből a tömjén füstje a szentek imádásával felszállt az Isten elé.

2023. márc. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:

#34. Nagyon köszönöm!


És még egy helyesbítés.

Jó régen volt az, hogy láttam Pióról a filmet.

Ma újranéztem, az előbb fejeztem be.

Úgy emlékeztem, hogy volt a filmben egy olyan jelenet, amelyben egy kisgyerek belefullad egy patakba vagy folyóba és Pio imádkozott érte.

Nos, nem tudom, hogy melyik filmmel keverhettem össze, mindenesetre ebben ilyen rész nem volt.

Azért ajánlom bárkinek a film megtekintését, elég érdekes helyzetek vannak vázolva.

2023. márc. 13. 20:07
 36/40 anonim ***** válasza:

34# Gondolom az Úr irányítja az imádóit, hogy akikért imádkozni kell. Engem is szokott indítani erre.

Akiket Isten lelke vezérel, azok Istennek fiai.. Igazságot élvezem, a legnagyobb alázattal, szeretettel, irgalmassággal....

2023. márc. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

#36

Ezt kicsit másként látom, ha így lenne, akkor Pál apostol nem kérte volna külön a híveket, hogy imádkozzanak érte (hiszen tudták volna, hogy kell és teszik automatikusan maguktól). Nyilván minden jó végső oka Isten, legyen ez akár a másokért való ima, vagy az irgalmasság bármilyen más testi, lelki cselekedete. Viszont az ima, különösen a másokért való ima, az emberi "szívből", felebaráti szeretetünkből fakad. Saját döntésünk, ha tesszük, saját döntésünk, ha nem tesszük. Mi dönthetjük el, hogy kiért és milyen céllal imádkozunk (itt lehet ki kellene emelni, hogy jó céllal, mivel egyes szektákban, pl hitgyüli, előfordul átkozódás is ima címen), ebben szerepe lehet annak, hogy valaki kéri, vagy mi érezzük szükségét ismerve a másik helyzetét.

Például nagyon szép példa számunkra Szent Ágoston édesanyjának esete, aki éveken át kitartóan imádkozott pogány, csapongó, parázna életet élő fia megtéréséért, mely be is következett ennek hatására, s talán nagyobb fordulat következett be Ágoston életében, mint Pál apostolnál (Pál farizeus volt, de nem élt bűnös életet).

2023. márc. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Isten orsz@gában a kulcs a Szent Szellem.


Galatákhoz 5:25

Mivel a Szent Szellem által kaptunk új életet, ezért éljünk is a Szent Szellem vezetését követve!


Efézusiakhoz 6:18

Minden helyzetben imádkozzatok és könyörögjetek a Szent Szellem által. Erre mindig legyetek készen, maradjatok éberek, tartsatok ki az imádkozásban, és járjatok közben Isten embereiért és népéért!


Ha nincs Szent Szellem keresztséged nem értheted meg a saját értelmed szerint Isten dolgait.


Galatákhoz 4:29

De ahogyan annak idején a természetes módon született gyermek üldözte azt, aki a Szent Szellem ereje által született, ma is ugyanez történik.

2023. márc. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 rihekopo23 ***** válasza:
Had fogalmazzak nemes egyszerűséggel. Ha van is ilyen angyal, akkor annak is van főnöke. Miért nem a főnökhöz fordulsz egyből?
2023. máj. 14. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

#39

Pál apostol miért kérte a híveket, hogy imádkozzanak érte, miért nem ő fordult egyből a főnökhöz? Főleg hogy még jó viszonyban is volt vele.

2023. máj. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!