Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az alábbi (szex) témákra mi a...

Az alábbi (szex) témákra mi a véleménye az alábbi vallásoknak,egyházaknak?

Figyelt kérdés

Egyházak:

- Katolikus (római)

- Református

- Evangélikus

- Ortodox

- Ókatolikus

- Szunnita (muszlim)

- Síita (muszlim)

- Zsidók

- Szientológia

- Budhista

- Hindu


Témák:

- Fogamzásgátlás

- Abortusz

- Maszturbálás

- Házasság előtti szex

- Prostitúció

- Melegség

- Transzneműség

- Családi szeretet



2023. márc. 9. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A katolikust tudom, de nincs külön római, minden katolikus ugyanazt vallja.


- Fogamzásgátlás: csak természetes, mesterséges nem, ezen felül nem mindegy, hogy megelőzés, vagy már a megfogant élet abortálásán alapszik.


- Abortusz: halálos bűn.


- Maszturbálás: súlyos bűn, de életkörülmény lehet enyhítő (és súlyosbító).


- Házasság előtti szex: halálos bűn.


- Prostitúció: halálos bűn.


- Melegség: önmagában nem bűn, de szexuális kiélése olyan, mint a házasságon kívüli szex.


- Transzneműség: ezt pontosan nem tudom, plusz szerintem nem is olyan egyszerű, hogy röviden lehessen válaszolni rá.


- Családi szeretet: ha nem valami perverz gondolatból írtad, akkor a családi szeretet nem szexuális jellegű és nagyon fontos, jó dolog.

2023. márc. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
57%

Csak a sajátom nevében beszélhetek, is ott is inkább az én értelmezésem nevében.


"- Fogamzásgátlás"


Már mint kotonos? Mivel a sperma csak a méhben válhat emberré igy nem nagyon baj a pusztulása.


Ami a tablettásat illeti nem tudom pontosan. Az én értelmezésem szerint abban a szakaszban amiben a tabletta hatással van rá még nincsen benne a lélek, hiszen a "test" képtelen érzelmekre. Tudom hogy ezt a véleményt mások is követik. De nem tudom hogy vannak-e ellenzői, vagy hogy ez a konzenzus-e.


"- Abortusz"


Tudtommal minden formája tiltott, de hallottam olyat hogy ha belehal az anya akkor szabad. Már mint a szülésbe.


"- Maszturbálás"


Nincsen erre tudtommal konkrét tiltás a szövegekben, de nagy esélyel van amiből le lehet vezetni különben nem lenne enyire ellenezve.


"- Házasság előtti szex


- Prostitúció"


Abszolut tiltott.


"- Melegség"


Maximum a kiélése.


"- Transzneműség"


Már mint milyen formája? A mütét tiltott mint csonkitás, de be öltözni annak öltözöl aminek akarsz.


"- Családi szeretet"


Ez tudtommal kötelező.

2023. márc. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Tudtommal minden formája tiltott, de hallottam olyat hogy ha belehal az anya akkor szabad. Már mint a szülésbe."

Ez (is) nagyon hasonlít a keresztény állásponthoz, nálunk valahogy úgy fogalmazzák meg, hogy a műtét nem irányulhat kimondottan a gyermek életének kioltására, de ha az anya életének megmentése során a magzat meghal, az nem számít bűnnek

1-es voltam.

2023. márc. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1-es, és 2-es köszi. Valaki a többi véleményt tudja?


Illetve 1-es, a katolikuson belül is van külön görög- illetve ó- is, és úgy tudom ők egész mást vallanak

2023. márc. 9. 14:44
 5/7 anonim ***** válasza:

#4

A katolikuson belül kb 24 részegyház van, például görög, szír, etióp, kopt, örmény, stb... és persze római, a legnagyobb. Mind pont ugyanazt vallja, csak rítusban tér el, vagy olyanokban, mint a papi nőtlenség.


Az ókatolikus egy kiszakadt szekta, lényegében semmi köze a katolikusok egyházhoz. Maximum nevében hasonlít és lelkészeik hasonló ruhát vesznek fel, mint a katolikus papok.

2023. márc. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

Itt van egy videosorozat, ebben elmondják az egyházak tagjai a véleméyüket a legtöbb általad feltett kérdésről.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLhiKYNHvFc3-kf3of8Bh9..

2023. márc. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez megint olyan kérdés, amivel szem elől téveszted a célt a részletek miatt. Nem az a lényeg, hogy keddenként vagy szerdánként szabad piros színű óvszerben análozni szomszédokkal, hanem hogy a szex evilági dolog.
2023. márc. 10. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!