Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik egyház szántatott...

Melyik egyház szántatott valójában nekem?

Figyelt kérdés
Évek óta próbálom megismerni a saját hitemet, Evangélikus közösségben nőttem fel és egész életemben Jézus imádatával etettek, viszont ahogyan egyre idősebb leszek egyre kevésbé bírom. Hiszek a teremtőben, abban hogy Isten az egyetlen és minden felett álló, azonban a szentháromságban és abban hogy Jézus lenne a messiás már annál kevésbé. Szabad időmben utána jártam több vallás hitének is de fogalmam sincs mit tegyek, már töbször is vitába keveredtem a lelkész asszonnyal is valamint a hittan órákon is mintha kényszerítve lennék.. leginkább az iszlám nézetekkel tudtam azonosulni viszont a muszlim élet stílus, több nejüség, Mohamed.. szintén olyasmi amit nem tudnák a saját vallásommal elfogadni.

máj. 23. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
15%

Isten nem hozott létre különböző egyházakat, mindig is egy egységes vezetést, erkölcsi útmutatást adott.

Isten népe, soha nem különböző "vallások tagjaiból" tevődött össze.

máj. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy?

Szerintem sokan vannak ezzel így, hogy nem fogadnak el mindent az egyház tanításai közül. Magadnak kell eldöntened, hogy ha tehát istenhívő vagy, akkor mit csinálj: gyakorlod a vallást az evangélikus egyházban, és "csendben maradsz". Nem kell másoknak tudni, hogy mit hiszel el és mit nem. Sokan csinálják ezt.

Vagy ha ez nem megy, akkor lehetsz istenhívő vallás/egyház nélkül is.

Más vallásoknak is utánanézhetsz, de ott is, minden szervezett vallásban lesz olyan, amit nem tudsz elfogadni, szerintem.

Azért kérdezem, hogy hány éves vagy, mert ahogy az ember idősödik, jobban el tudja fogadni ezeket az ellentmondásokat. Fiatal korban fekete-fehéren gondolkodik az ember, és nehezebben hoz kompromisszumot.


Ismerek egy olyan svéd nőt, (akiknél az evangélikusság egy kicsit a nemzeti identitás része), aki azt mondta egy lelkésznőnek, hogy nem tudja ezt a Jézus kereszthalál-feltámadás dolgot elfogadni, és azt a választ kapta rá, hogy nem baj.


Kényszeríteni nem lehet ilyesmire senkit, abban teljesen igazad van.

máj. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
37%

Jó leszed, hogy nem hiszed Jézust messiásnak.

Ő ugyanis az egyetemes megváltó.


Ami viszont ennél is fontosabb, hogy a tanításait próbáld megérteni. Ha foglalkozol velük, akár más vallások filozofiájával összevetve, szerintem megérted, hogy azok igazak.

De persze it van némi csapda. Ugyanis, nem másoktól kell elfogadd, hogy mit jelentenek egyes evangéliumi részek.

Folyamatosan saját életedben tudod felismerni azt amíről tanítanak. Ekkor válik hitelessé számodra.

Ez lesz az igazi hited!

Nem a valláson múlik, hanem rajtad, hogy mennyire keresed valójában az "igazságot", mennyire törekedsz a megértésre.

Tanács: ha valamivel nem értesz egyet, valami ellentmondásos, nem dob el rögtön. Gondolj bele: ezer évek alatt fenmaradt bölcsességből saját elképzeléseid alaján válogatnál?

Szerintem logikusabb, saját megértéseid megkérdőjelezni, és feltételezni, hogy van még min dolgoznod.

máj. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
43%

Nem gondolom,hogy bármilyen vallás "szántatott"neked,sőt Isten nem vallást szánt egyetlen embernek sem.

Isten,vagy egyszülött Fia nem alapított egyetlen vallást sem.


Isten ihlette(inspirálta) a Bibliát. (A Koránt NEM inspirálta Isten.Azt Mohamed (hamis)próféta átírta a saját szájíze szerint elsősorban az Ószövetségből,de belekevert más forrásokat is.)


Ha vallások helyett Isten Szavát a Bibliát követed,azt jól teszed!


Sok vallásfelekezet tanítja a Biblia tanítását,de egy sem tisztán. Ha Isten Szellemisége vezet,akkor megérezheted mi idegen a vallások tanításában.


Semmilyen elképzelésed sem eredhet Istentől,ami nem egyeztethető össze a Biblia tanításával!


Imádkozz, sokat olvasd a Bibliát,és hallgass sok különböző felekezet tanítását. Ha ez utóbbiak nagy és veszélyes tanításokat akarnak rád beszélni,válts!

máj. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!