Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz az, hogy Írország valamil...

Igaz az, hogy Írország valamilyen módon megmentette a kereszténységet Európában?

Figyelt kérdés
Egyszer egy beszélgetésben azt mondta valaki, hogy az íreknek köszönhetően van ma kereszténység Európában. Régen hallottam ezt, és nem találok róla semmit. Olyasmit mondott, hogy eltűnőben volt, és az írek újra elterjesztették. Mi a pontos történet?

2023. márc. 9. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Ki volt az a valaki és miért nem kérdezed meg őt?
2023. márc. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%

még sosem hallottam ilyet, és szerintem nem is igaz

az írek eleve, ha elhagyják Irországot, zömmel vagy Nagy-Britanniába mentek vagy az USA-ba, nemigen a kontinentális Európába

de sosem is volt eltűnőben a kereszténység

esetleg a szigorúbb katolicizmusra gondolhatott, de az sem igaz

2023. márc. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Valahányszor az írekről hallok, vallásos témában, az ottani keresztények erőszakos megmozdulásaira emlékezek. Nem tudom elképzelni ennek semmilyen vetületét, amelynek köze lenne nem csak a kereszténység megmentéséhez, de akár csak a jó hírének fenntartásához.
2023. márc. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

(3.

az észak-ír konfliktusokra gondolsz?)

2023. márc. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 UlfOrmson ***** válasza:
100%
Max annyi igaz belőle, hogy Róma bukása után az ír területek voltak majdhogynem tisztán keresztények (Bizáncot leszámítva).
2023. márc. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!