Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent tulajdonképpen...

Mit jelent tulajdonképpen hinni? Mit jelent Istenben, és az Ő fiában Krisztusban hinni?

Figyelt kérdés
Mit mondanál ha megkérdeznék tőled, hogy számodra mit jelent a hit?

2023. márc. 10. 13:05
 1/6 NTBS ***** válasza:
A mindennapokban a remény egy szebb jövőre.
2023. márc. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy Jézus él!
2023. márc. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A hit a lényeg,nem pedig annak tárgya.
2023. márc. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Örök élet. Ha meg is halok testben, szellemben örök életem van.


Jn.11,25. Monda néki Jézus: Én vagyok a feltámadás és az élet: a ki hisz én bennem, ha meghal is, él;

2023. márc. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jézus tanítása szerint élni, szemlélni és rételmezni a világot.
2023. márc. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Mit jelent Istenben, és az Ő fiában Krisztusban hinni?"


Nos az Istenben való hit bizonytalan tág fogalom. Sokan mondják és mondhatják, hogy hisznek IStenben, de valójában ez így önmagában elég kevés. Istent soha senki nem látta és nem is ismeri, így felmerül a kérdés, hogy akkor hogy hisznek benne? Ebből az fakad, hogy hiszek abban, hogy az élet nem magától alakult ki, hanem egy magasabb értelem alkotta és teremtette meg. De vajon ki az ISten?


Valójában ISten egy szellemi tudati létállapot, akiben fenn áll az egész teremtett világ!


Jn.1,18. Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, a ki az Atya kebelében van, az jelentette ki őt.


Isten kinyilatkoztatta magát Jézus személyében a teremtett világ számára. Így Jézus által ismerhető meg az Élő ISten! Jézus pedig kinyilatkoztatta az Atyát saját személyében a teremtett világ számára!


1Tim.3,16. És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, megigazíttatott lélekben, megláttatott az angyaloktól, hirdettetett a pogányok közt, hittek benne a világon, felvitetett dicsőségbe.

Jn.10,30. Én és az Atya egy vagyunk.

Jn 14,7. Ha megismertetek volna engem, megismertétek volna az én Atyámat is; és mostantól fogva ismeritek őt, és láttátok őt.

Jn.14,9. Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

Ján.1;

1. Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.

2. Ez kezdetben az Istennél vala.

3. Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, a mi lett.

Jn.1,14. És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), a ki teljes vala kegyelemmel és igazsággal.

Kol 1,19. Mert tetszett az Atyának, hogy Ő benne lakozzék az egész teljesség;

Kol.2,9. Mert Ő benne lakozik az istenségnek egész teljessége testileg,

Jn.6,37. Minden, a mit nékem ád az Atya, én hozzám jő; és azt, a ki hozzám jő, semmiképen ki nem vetem.

Jn.6,44. Senki sem jöhet én hozzám, hanemha az Atya vonja azt, a ki elküldött engem; én pedig feltámasztom azt az utolsó napon.

Jn.6,45. Meg van írva a prófétáknál: És mindnyájan Istentől tanítottak lesznek. Valaki azért az Atyától hallott, és tanult, én hozzám jő.

Jn.6,65. És monda: Azért mondtam néktek, hogy senki sem jöhet én hozzám, hanemha az én Atyámtól van megadva néki.

Jn.12,44. Jézus pedig kiálta és monda: A ki hisz én bennem, nem én bennem hisz, hanem abban, a ki elküldött engem.


Röviden tehát, aki az élő IStent és az Ő igazságát keresi és kutatja az Jézus Krisztusban találja meg. Aki IStent keresi az Jézushoz fordul. Aki IStenben akar hinni annak Jézusban kell hinnie! Aki IStentől vár bűnbocsánatot azt Jézustól kaphatja meg! Stb.

2023. márc. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!