Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen érzés kétség nélkül...

Milyen érzés kétség nélkül hinni Istenben és Jézus Krisztusban? Mit ad Nektek a hitetek?

Figyelt kérdés

2023. jan. 7. 02:36
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

"Milyen érzés kétség nélkül hinni Istenben és Jézus Krisztusban?"

Fasza.


"Mit ad Nektek a hitetek?"

Reményt.

2023. jan. 7. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kedves Barátom!

Szavaidból arra következtetek megéri hinni Istenben. Tudnál adni tanácsot a hit fejlesztésére e szegény hitetlen halandónak, hátha okulnak belőle más e személyhez hasonló tanácstalan idetévedők?

2023. jan. 7. 02:52
 3/9 anonim ***** válasza:
18%

Kedves kérdező,


A fenti válaszoló nem tartozik azok közé akik valóbban a keresztény vallást követik. Azt javaslom inkább várj meg egy olyan személyt aki tényleg Jézus követője.

2023. jan. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: "Milyen érzés kétség nélkül hinni Istenben és Jézus Krisztusban? Mit ad Nektek a hitetek?"


Na ezt pontosan olyan emberek kérdezik, akik csak ebben a világban bíznak és reménykednek, holott ahalál bármikor bárhol és bárkit elér és utolér.


Akkor most vázolom, hogy a Jézus Krisztusban lévő hit nem arról szól, hogy itt ebben az életben minden hiper-szuper lesz!!! Jézus nem erről a világról beszélt és prédikált, hanme ami ezen felül van és örökkévaló!!! Ez a világ pedig a múlandóság alá vettetett 3D. Ezen felúl vannak magasabb Dimenziós világok, amire nincs kihatással tér és idő és elmúlás!!!! Ami itt van csak ideig óráig való. Jézus az örökkévalóságról beszélt és prédikált.


Kérdésedre válaszolva az érzésen felül van a tudati létállapot. Mit nyujt a világ? Pillanatnyi múlandó örömöt amitől az ember azt gondolja, hogy boldog. Ez pedig hiú ábránd, önámítás!


Jézus többet nyújt és többet ad. Olyan szívbéli és tudati állandó békés, boldog állapotot, amivel e világ nem tudja felvenni a versenyt, bármit is akar nyújtani.


Ezért van az, hogy aki Jézus Krisztusban van az akkor is boldog és kiegynesúlyozott és megelégedett ha nincs e világból semmije.

Sőt, ha figyelemmel kísérjük Jézus szavait és a jelenések könyvének írásait, eljön az az idő, amikor az igazhitű keresztényeket üldözni fogják, megölik őket és mégsem félnek és nem rettegnek és nem aggodalmaskodnak stb... Tudják, hogy ez be fog következni, tudják, hogy a halál elkerülhetetlen, mert mindenki meghal, viszont tudják azt is, amit a hitetlenek nem tudnak, hogy ez a világ az enyészeté és puszttulásé és az elmúlásé. Az ember pedig örökkévalóságra van teremtve és ez a földi élet csak egy átmeneti állapot és a testi halállal nem ér véget az emberi lélek és tudatállapot létezése. A testi halálal nem szűnik meg a létezés.


Majd eljön az ideje, amikor Jézus visszajön hatalmas Isteni dicsőségben és feltámadnak az igazhitű keresztények és uralkodni fognak Jézussal együtt. Addig ők is várakoznak a Mennyei Paradicsomban. A hitetlenek sem szűnnek meg létezni a testi haláluk után, de a Mennyei Paradicsomba sem mehetnek ezért ők különböző várakozó helyekre kerülnek mint pl. Seol. A hitetlenek feltámadása azítéletre majd csak Jézus Uralma, Királysága után kerül sor visszajöveteleétől számítva ezer év.


Tehát mit ad és mit nyújt a Jézus Krisztusban való hit?

Örömöt, boldogságot, megelégedést, az örök életben való tudati létállapotot, mert akik őszintén megbánják és megvallják Jézusnak a bűneiket, azoknak megbocsát, megtisztítja a szívüket és a lelküket, kegyelmébe fogadja őket és üdvbizonyságot a szívükbe, egy falatnyi Mannát ad nekik az örökéletből az Ő megtisztító és megújíto Szent Szelleme által. Ezt nevezi a Szent Írás Újjászületésnek!!!!


Remélem sikerült valamit megvilágosítani benned vagy bárkiben is a kétségeket kizárva. A megbékélés az Élő IStennel Jézus Krisztus megbocsátása és kegyelembefogadása által relyti az igazságot és a választ a kérdésedre!!!!!!

Te kész vagy rá, hogy Jézus elé járulj őszinte, alázatos, megtrörtszívű imádsággal, bűnbánattal, bűnvallással stb.????????

2023. jan. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Békét!


Számomra lelki békét és megnyugvást ad a hit.

Hogy nem vagyok egyedül, hogy van, akiben bízhatok és tudom, hogy bárhogyan is lesz, annak úgy kell lennie.


Amikor még nem hittem, nagyon boldogtalan voltam és betöltetlen űrt éreztem magamban, amit semmiféle dolog nem tudott pótolni.


A hit nekem erőt ad és hozzásegít a boldoguláshoz, a lelki egyensúlyhoz.


Isten tenyerében lenni pedig nagyszerű érzés! :)


Én sokáig kerestem és sokféle vallásban.


Végül megtaláltam!


Önmagamban. :)

2023. jan. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%

"A fenti válaszoló nem tartozik azok közé akik valóbban a keresztény vallást követik."

Mesélj még!

2023. jan. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Számomra bizalmat, bátorságot, és örömöt.
2023. jan. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Az első szűkszavúan és nyersen, de tökéletesen fején találta a szöget.


Engem például ezen felül megelégít. Társaságot ad, amikor egyedül vagyok. Segít elfogadni az elfogadhatatlant.


Lelkibékét ad.

Életcélt ad.


Sőt nekem személy szerint életet adott a Krisztusba vetett hitem.


Színt ad a szürkeségbe. Vizet ad a sivatagba. Szigeted ad a tenger közepére.


Szavakat ad, melyek erősítenek. élményt ad, barátokat ad, közösséget ad.


Azt tanácsolom, olvasd a Bibliát. Itt a húsvét. Olvasd az evangéliumot. Elmélkedj a Mester szávain. Aztán majd vissza-vissza lapozol az Ó szövetséghez, hogy érts. És csodálkozol, hogy ezt és amazt is előre megírták a Messiásról.


Olvasással szívd magadba. Imádkozva beszélj hozzá. Leírva, megosztva fújd ki magadból. Elmélkedj mindezeken.

Aztán rájössz, miért olyan fasza, miért is olyan reményteli, erőteljes.

2023. ápr. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja igen. Kétségeid lesznek. Eleinte lesznek kétségeid. De hitből fakad a meggyőződés. Idővel pedig elkezded más szemmel látni a világot. A mindennapod részévé válik. A gondolkodásodat formálja át, igazítja meg.

Egy napon pedig eljön a pillanat, hogy kétség nélkül hinni fogsz.


Aztán akkor megjelenik a sátán. Elhitet. El akar rángatni az írás mellől. neki nem buli, ha Istent keresed, hiszen meg is találhatod. Ostromolni fog a világ dolgaival. Ismerőseid, családodon keresztül tör majd rád. Bosszant, gúnyol. De ilyen módon járható az út.

aztán, ha kitartasz a hitedben, elvonul a vihar és kisüt a nap.

na akkor lesz ,,fasza" minden.

Aztán lesznek még ilyen ostromlások, de már csípőből tudni fogod, sőt előre megérzed és készülsz. De egy csepp vér sem fog elfolyni, mert elfolyt az már 2000 éve. Téged is megváltottak, még ha soha nem is vétkeztél.


A meghívás áll Isten országába számodra is. Ha jössz, jössz, ha nem, nem.

2023. ápr. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!