Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus milyen utalásokat tett...

Jézus milyen utalásokat tett a mennyországról?

Figyelt kérdés

2023. márc. 16. 14:13
 1/2 KZitus ***** válasza:
59%

Szia

pl amikor a Királyságáról beszélt: "„Az én királyságom nem része e világnak. Ha a királyságom része volna e világnak, szolgáim harcoltak volna, hogy ne szolgáltassanak ki a zsidóknak. Így azonban a királyságom nem innen való” János 18:36

Amikor a boldogság okáról tanított:

Máté 5:3–10

„Boldogok, akik tudják, hogy szükségük van Istenre, mivel övék az egek királysága....Boldogok, akiket üldöznek az igazságosságért, mivel övék az egek királysága."

Arról, hogy honnan való: "Így folytatta: „Ti innen a földről vagytok, én pedig felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok." János 8:23

János 3:13 "Továbbá egy ember sem ment fel az égbe, csak az, aki az égből jött le: az Emberfia."

János 16:28 "Az Atyám képviselőjeként jöttem el ebbe a világba. Most itt hagyom a világot, és elmegyek az Atyához.”

János 3:13 "Továbbá egy ember sem ment fel az égbe, csak az, aki az égből jött le: az Emberfia."

Nagyon sok van még.....

2023. márc. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 NTBS ***** válasza:
Újszövetség.
2023. márc. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!