Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten azt szeretné, hogy...

Ha Isten azt szeretné, hogy minél több embert üdvözíthessen akkor miért ilyen magasra teszi a lécet ha tudja, hogy kevesen fogják megugrani?

Figyelt kérdés

2022. dec. 3. 18:55
 1/8 A kérdező kommentje:
Mert ugyebár keskeny azaz út amelyik a mennybe vezet.
2022. dec. 3. 19:17
 2/8 anonim ***** válasza:
Mert ha mindenki a Mennybe menne, ugyanolyan fos lenne a Mennyország, mint a földi életünk.
2022. dec. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Akkor a pokol miért nem csak egy hely ahol a "rossz" emberek vannak?


Miért kell, hogy csak azért mert valaki nem keresztény volt örökké szenvedjen és égjen a pokol tüzén?

2022. dec. 3. 20:59
 4/8 anonim ***** válasza:

"De ha megvallják bűnüket és atyáik bűnét, hogy hűtlenséget követtek el ellenem, meg azt, hogy szembeszálltak velem, ami miatt én is szembeszálltam velük, és elvittem őket ellenségeik földjére; ha majd megalázkodik körülmetéletlen szívük, és békével hordozzák büntetésüket, akkor visszaemlékezem a Jákóbbal kötött szövetségemre, az Izsákkal kötött szövetségemre meg az Ábrahámmal kötött szövetségemre, és visszaemlékezem az országra is. El kell ugyan hagyniuk földjüket, hadd élvezze nyugalmát, amíg pusztán hever nélkülük, nekik pedig békével kell hordozniuk büntetésüket, mivel újra meg újra megvetették törvényeimet, és megutálták rendelkezéseimet. De akkor sem vetem meg őket, amikor ellenségeik földjén lesznek, és nem utálom meg őket annyira, hogy véget vessek nekik, megszegvén a velük kötött szövetségemet, mert én, az Úr vagyok az ő Istenük."

3Mózes 26:40‭-‬44 RÚF

2022. dec. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az üdvösség lehetősége mindenki előtt nyitva áll!


1Tim.2,4. A ki azt akarja, hogy minden ember idvezüljön és az igazság ismeretére eljusson.

2Pt.3,9. Nem késik el az ígérettel az Úr, mint némelyek késedelemnek tartják; hanem hosszan tűr érettünk, nem akarván, hogy némelyek elveszszenek, hanem hogy mindenki megtérésre jusson.


Isten azt akarja, hogy minden ember üdvösségre jusson! Valójában az ember maga nem akar. Magasról tesz Istenre és az örökké valóságra az örök életre, mert nim hisz benne. Nem hisz abban, hogy a testi halál után nem szűnik meg a létezés. Az emberi lét tudat szellem tovább létezik és bizony nagy lesz a pofára esés, de akkor már késő lesz.

2022. dec. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#4

Ez most nem tudom, hogy tartozik ide.


#5

Isten miért úgy alkotta meg az embereket, hogy hajlamosak legyenek a bűnre?

Ha nem így tett volna akkor sokkal többen lennének keresztények.

2022. dec. 3. 22:35
 7/8 A kérdező kommentje:
Elvileg
2022. dec. 3. 22:36
 8/8 anonim ***** válasza:

#6

Ha nem érted, van baj. Olvasd el!


Azért mert isten nem birkákat, vagy gépnarancsokat akart készíteni, hanem szabad akarattal rendelkező embereket. Ebben már csak az a probléma, hogy az embernek nem tesz jót a szabad akarat.

2022. dec. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!