Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok! Nálatok a nagyszo...

Katolikusok! Nálatok a nagyszombat esti vigília hány órakor kezdődik?

Figyelt kérdés
Ministránsvezető vagyok, a héten beszéljük meg a nagyheti programot a Plébánossal. Azt kérte, gondoljam át, hánykor kezdjük a vigíliát. Én olyan 20:00-20:30-ra gondoltam.

2023. márc. 19. 07:22
 1/6 Prókátor ***** válasza:
100%

A nagyszombati szertartás kezdésének ideje a napnyugta. Idén, óraátálítás után kb 18:30 - 19:00 óra körül lesz.

Persze ez csak akkor, ha lehetséges. Nálunk valószínűleg este 5 körül lesz, mivel a papunk 3 templomot lát el, és nem a mi templomunk a "központja". De egyébként lehangoló, hogy még a ministránsvezető se tudja az ilyent. Már elnézést.

2023. márc. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kedves #1

teljes mértékben tisztában vagyok a CIC szerinti szabályozással, csupán kíváncsi voltam más plébániák szokásaira. Mindenesetre köszönöm.

Eddig mindig 18:00-kor kezdtük, mert a képviselő-testület elnöke addig járt a Plébános Atya nyakára, míg kikönyörögte a korai időpontot. Rendkívül illúzióromboló volt bevonulni a napsütésben fürdő templomba, hogy "Krisztus világossága!".

Ezért javasoltam, mivel új testületet választottunk, hogy kezdjük később. Megerősítést/ellenvéleményt vártam, hogy jó-e a 20:00 óra.

2023. márc. 19. 12:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, jó az este 8 órai időpont. Nálunk előfordult, hogy még később kezdtük.
2023. márc. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Prókátor ***** válasza:
100%

Ez esetben valóban más. Elnézést kérek.

Viszont az este 8 egy kicsit túl késői. Valóban kicsit nevetséges délután, szikrázó napsütésben énekelni, hogy "Krisztus világossága!", viszont este 8-kor meg már túl sötét lesz. Azért a templomban bent sem túl jó botorkálni.

2023. márc. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az egyik templomban este 6, a másik kettőben este 8-kor, de szomszéd városban este 9. Az este 6 a legnépszerűbb. 😀 Nálunk az a szokás, hogy addig böjt van, amíg haza nem jövünk a miséről és csak utána szegjük meg a sonkát. Este 8-as kezdéssel kb 11-re érnek haza (mondjuk ott az összes olvasmányt végigolvassák), annak meg semmi értelme nincs, hogy este 10-kor a sötétben körbeszaladunk a templom körül körmenet gyanánt, tanúságot tenni a feltámadasról. Kinek teszünk így tanúságot? Senkinek... (Zsinat előtt amúgy szombat délután volt a feltámadási körmenet)

Amúgy szerintem az este 7 lenne a normális, emberi kezdés. Nincs már olyan világos, de nem ér véget olyan későn sem.

2023. márc. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyeztettünk a Plébános Atyával, az lett a menetrendje a nagyhétnek, hogy csütörtökön 18:00-kor, pénteken 15:00-kor, szombaton 20:00-kor tartjuk a liturgiát. Köszönöm a korábbi válaszokat, áldott Húsvétot! :)
2023. ápr. 2. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!