Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Ószövetségben mely részek...

Az Ószövetségben mely részek azok, amelyek Jézus Krisztusra utalnak? Vannak ilyen részek?

Figyelt kérdés

2023. márc. 19. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
2023. márc. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
2023. márc. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen sok ige van. Az ó szövetségben pl. nagyon sok helyen úgy említi meg a Szent Írás Jézust, mint az Úr Angyalát vagy az Úrnak Angyalát. Azért Angyal, mert akkor még nem volt kinyilatkoztatva Isten "Titka"! Azaz, hogy Jézusban Isten lakozik, azaz, hogy Isten kinyilatkoztatta magát Jézus személyében a teremtett világ számára. Sok ige van, melyekre az Apostolok sok esetben hivatkoztak.
2023. márc. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

2-es vagyok.

Miért is a lepontozásom? A kérdést megnyitottam, egyetlen válasz sem volt még. Becsatoltam a linket, és elküldtem a választ. A válaszom egy időben csattant az elsővel.

2023. márc. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Senkit nem pontoztam le.
2023. márc. 19. 13:14
 6/7 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:

Te nem kérdező.


Én meg valaki más meg igen.


És azért mert ezek ferditések.


Mint például ez a :"35. Átlyukasztják kezeit és lábait (Zsolt. 22:17)"


Az eredetiben meg:a héber Bibliában a Zsoltárok könyve 22:17. helyes fordításban így hangzik: „Körülvették kezemet és lábamat, akár egy oroszlán”[2], utalva ezzel Dávid királyra és az őt üldöző ellenségeire, akiket Dávid több helyen is oroszlánhoz hasonlít[3]. Amikor azonban ezt a sort szövegkörnyezetéből kiragadva olvassák és ráadásul félrefordítják: „átlyukasztották kezemet, lábamat”, ahogyan ez sok keresztény Bibliában megjelenik[4], a passzus készakarva Jézust juttatja az olvasó eszébe."


[link]

2023. márc. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 KZitus ***** válasza:

Szia

Pár perc alatt megnézheted, hogyan teljesítette be a bibliai próféciákat Krisztus:

[link]


Persze sokkal több prófécia van az Ószövetségben, itt csak néhány van említve.

2023. márc. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!