Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az egyiptomi kivonulás valóban...

Az egyiptomi kivonulás valóban megtörtént?

Figyelt kérdés
Olvastam régebben (már nem tudom, hol), hogy sem Mózes létezését, sem az egyiptomi kivonulást sem tudják történelmileg alátámasztani. Ezt úgy értem, hogy nincsenek emlékek arról, hogy lettek volna Egyiptomban zsidók, akik rabszolgák voltak. Illetve arról is holvastam, hogy az ozraelita honfoglalás sem úgy volt, ahogy a zsidók hiszik. Úgyanis BIZONYÍTOTTAN nem azokat a városokat foglalták el először, amiket hisznek...

2023. márc. 30. 19:05
 1/5 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
27%

Hogy mi volt az "ozraelita" honfoglaláskor, arra nem tudok válaszolni.


De ami a kivonulást illeti, szerintem az egyiptomiak törölték a történelmükből.


Már mint az egész állam formájuk lényege hogy a fáraó az a megtestesült isten, erre jőn egy csávó a sivatagbol, legyüri a "varázslókat" ki kényszeriti a népének távozását és még a fáraó és meg hal.


Diktaturákban sok ilyen történelem át írás volt már. Sztálin például eltüntette fotokrol a volt titkos rendőrségének fejét (mi után meg ölette)


De ez csak elmélet.


Amugy sem lehettek sokan a zsidok.

2023. márc. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%

Nem, Drakula.

Nem volt kivonulás. Főleg nem 40 km-re, ahogy a térképen látszik.

2023. márc. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%
Az lehet, hogy jelképesen a magyar honfoglalás volt.
2023. márc. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
42%

Hogyne történt volna meg az egyiptomi kivonulás? Benne van a Tórában.

Amúgy a sivatagi népszámlálás adatai alapján mindösszesen kb 3 millióan lehettek.

2023. márc. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon régen volt és valóban nincs róla bizonyíték, ugyanakkor épp a második évezredben - amikorra a kivonulást teszik - Egyiptom uralta Nyugat-Ázsia egy részét is, szóval teljesen valószínűnek mondható, hogy voltak zsidók nagyobb létszámban Egyiptomban, akik aztán onnan kivándoroltak.
2023. márc. 31. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!