Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanulhatok lelkésznek, ha a...

Tanulhatok lelkésznek, ha a 9. és 10. osztályban négyes voltam hittanból?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túl büszke rá de igazából akkor nagyon nem érdekelt az egész (azt se tudom, hogy miért jelentkeztem egyházi gimibe). Tavaly nyáron viszont megváltozott minden , és az Ő elhívását érzem a pályára. Nem tudom, hogy jelentkezéskor mennyire veszik figyelembe a 9. és 10. osztályos jegyeket, mert elvileg azt is be kell majd küldeni.

A Károli egyetemre mennék egyébként.


2023. ápr. 1. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
felvi.hu
2023. ápr. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 NTBS ***** válasza:
100%
Igen.
2023. ápr. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Persze. Teológiára kb. mindenkit felvesznek. Sajnos...
2023. ápr. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
85%
Nyugodtan jelentkezz. Az átlag mellett, az alkalmassági elbeszélgetés is ugyanolyan fontos. Ha úgy érzed, ez a te helyed, akkor hajrá!
2023. ápr. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a hittan jegyedet fogják kérdezni. Viszont komoly lelkészi ajánlás kell. Mivel Károlit írtad, gondolom refi vagy és refi teológiát akarsz tanulni. Gondolom rendszeresen jársz vasárnap református istentiszteletre is, konfirmáltál már. Így nem lesz gond ajánlást kérned.
2023. ápr. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Van egy kicsit bugyuta kérdésem,

ha lelkész nem ismer (talán csak látásból) , mivel nagy a gyülekezet, és többen vannak akik váltják egymást, attól még adhat ajánlást?

2023. ápr. 1. 18:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Adhat.
2023. ápr. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!