Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A megkeresztelésünk után...

A megkeresztelésünk után valamikor lekophat a keresztség vagy nem? A katolikusok szerint igen lekophat ezért ők bérmákolnak a reformátusok szerint meg nem kopik le. Kinek van vajon igaza?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 1. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"A katolikusok szerint igen lekophat ezért ők bérmákolnak"

Rosszul tudod.

2023. ápr. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon rosszul lettél tájékoztatva, mert én katolikus vagyok, meg vagyok bérmálva, de életemben nem hallottam még senkitől, és a katekizmusban sem olvastam soha, hogy lekopna a keresztség.

Aki egyszer meg lett keresztelve, az meg is marad keresztelve, nem eltörölhető, és nincs lejárati ideje.

2023. ápr. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor miért bérmákoztok?🙄 Ezzel erősítitek a keresztséget.. vagy nem tudom mostmár
2023. ápr. 1. 19:56
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor keresztelnek meg egy gyereket (szenteltvizet öntenek a fejére), ha a szülei vállalják, hogy katolikus módon fogják nevelni, tehát ekkor még nem ő maga vállalja a katolikus életet, nyilván, hiszen még gyerek, sokszor még csecsemő. A kereszteléssel válik az egyház tagjává.

Akkor bérmálnak meg egy gyerekkorában már megkeresztelt embert (megkenik a homlokát szentelt olajjal), ha felnőve ő maga vállalja, hogy felnőttként is katolikus módon fog élni. Ekkor nincs keresztelés, hiszen az már volt gyerekkorában. Ezzel válik felnőtté a hitében.


Ha valakinél kimaradt a gyerekkori keresztelés (talán mert a szülei nem is voltak vallásosak) viszont felnőtt korában úgy dönt, hogy katolikusként akar élni, akkor előbb megkeresztelik (ezzel válik az egyház tagjává), és rögtön utána meg is bérmálják (hiszen felnőttként vállalja, hogy katolikusként akar élni).


Akkor sem keresztelnek meg felnőtt embert, ha pl. gyerekkorában reformátusnak keresztelték, felnőttként viszont úgy dönt, hogy katolikus életet akar élni - hanem csak megbérmálják, hiszen már meg van keresztelve. (A katolikusok és a reformátusok elismerik egymás keresztségét.)

2023. ápr. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
Én a katekizmusban azt olvastam, hogy a keresztség egy eltörölhetetlen jegy, de lehet a katolikus katekizmus rosszul tudja és te tudod helyesen kérdező. Manapság már bármi lehet.
2023. ápr. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"a katekizmusban azt olvastam, hogy a keresztség egy eltörölhetetlen jegy"

Azért olvastad azt, mert az a katolikus tanítás. Nem kell tovább bonyolítani. Akit érdekel, hogy mit tanítanak a katolikusok, pontosan ott tud utánanézni:

[link]

2023. ápr. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!