Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zarándoklat vállalása...

A zarándoklat vállalása tartalmazza a megtérést, vagy az hogy jön?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 2. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a zarándokút során jön a megtérés, de az is lehet, hogy nem.
2023. ápr. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Megtérés, hit nélkül nincs zarándoklat. Azt úgy hívjuk túra, kirándulás, sport stb. Semmi spiritualitás nincs benne.
2023. ápr. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%
Lehet, hogy valaki esetében megtérés még nem volt, de már vannak vallásos barátai, és velük együtt megy valamire, amit úgy hívnak, hogy "zarándoklat".
2023. ápr. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
63%

A megtérés az jön. Ha megérkezik, akkor az Atya (Isten) vonzani fogja a megtérőt. Ez a vonzás pedig kutatásban, Isten keresésben kezd megnyilvánulni. Aztán aki megtér, az el kell, hogy jusson Krisztushoz. Ő az Út, ő az Igazság, Ő az Élet. Rajta átmenve lehetséges csak eljutni az Atyához.

Én azt tapasztaltam, hogy Az evangéliumok olvasása során lehet megismerni Jézust és így általa átmenni azon az Úton. Persze lesznek kitérők, illetve nálam voltak. Vissza-vissza nyúltam az Ó szövetségi írásokhoz és elkezdtem kutatni azokat a részeket, melyben megjövendöltek egy-egy pillanatot Krisztusról, a Messiásról. Mindig öröm volt, mikor bele botlottam ilyen egyértelmű "spoiler"-be. Aztán ott van az Apostolok cselekedetei, ami a tanítványok további tetteiről beszél. Legérdekesebb közülük is Pál, aki sosem találkozott Jézussal még, amikor Ő testben járta a földet, ám mégis megkapta annak beszédét, noha előtte római katonaként Saul néven üldözte és megfogdosta a keresztényeket.

Ja és a hab a tortán a legvége, a Jelenések könyve. na, abba aztán mindent bele lehet látni és meglepő, ahogyan az állítólagosan János néven elhíresült száműzött János lefesti korabeli szavaival az eljövendő időket.

Ámulatba ejt. megunhatatlan.


Ez az igaz út. A Biblia a templom, a testvérek pedig ott vannak mindenhol.

krisztus pedig mind a mai napig munkálkodik.


De Pál is egy Damaszkuszba vezető úton találkozott istennel. Nem éppen olyasmi célzattal utazott akkor még Saul néven, aztán mégis csak át esett 1-2 nap alatt azon az elhíresült és róla elnevezett pálforduláson.


Jó utat kérdező. Meglásd, ez egy végeláthatatlan kaland lesz.

2023. ápr. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!