Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hívők mit éreznek amikor a...

A hívők mit éreznek amikor a szentlélek szól hozzájuk?Hogyan tudnám ezt megérteni?

Figyelt kérdés

Mit értünk az alatt,hogy éreztem a lelket pl.egy nyugodt,jókedvű összejövetelen?

A hívők miért biztosak abban,hogy Isten létezik?



2023. ápr. 6. 10:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia, keresztény vagyok, nekem volt egyszer, hogy nagyon erősen éreztem a szentlélek jelenlétét.

Egy dicsőítés (keresztény dalokat énekelnek az emberek, kb mint egy koncert, csak nem azok miatt vannak ott, akik előadják, hanem mert Istenről szól) alatt ebben gyakorlott emberek párosával kiálltak a teremben, és hosszú sorok álltak, hogy az imapároknál sorra kerüljenek.


(ilyenkor az imádkozó párhoz odamegy egy ember, általában megkérdezik, hogy a vállára tehetik-e a kezüket,és hogy miért imádkozzanak. és imádkoznak ketten azért az emberért, aki odament hozzájuk. az imádkozó pár van, hogy a szentlélek által szólnak, olyan nyelveken, amiket emberek nem érthetnek.)


Én is sorra kerültem ebben, értem egy olyan pár imádkozott, akik jegyesek voltak, és épp arra a nyárra tervezték az esküvőjüket.


Megkérdezték, hogy hogy hívnak, és, hogy miért szeretném, hogy imádkozzak. azt hiszem azt mondtam, hogy a lelki békémért. kérdezték azt is, hogy a vállamra tehetik-e a kezüket, mondtam, hogy persze.


közben ment a zene a dicsőítés miatt és csomóan énekeltek.


minket előre felkészítettek, hogy ha valaki eldől, miközben imádkoznak érte, akkor nem kell megijedni, ez ilyenkor előfordul.


nos velem is ez történt, miközben imádkoztak értem, hirtelen azt éreztem, hogy a lábam elveszti teljesen az erejét, és mintha repülnék.


teljes mértékben bíztam az imapárban, tudtam, hogy elkapnak, ha eldőlök. így is történt, hátradőltem, ők érezték, hogy hupsz ez a lány borul, mert ugye a vállamon volt a kezük.


a szemem végig csukva volt az egész alatt. lassan óvatosan letettek a földre, és leguggoltak hozzám, még pár szót imádkoztak értem, aztán felálltak, és jött kozzájuk a következő ember.


én eközben amit éreztem:

olyan nagy mértékű nyugalom, amit azóta, és azelőtt sosem éltem meg. a szívem dobogott mint az állat, de ez nem azért volt, mert izgatott voltam, mert közben halál nyugodt voltam.


az egész testemet egy forróság járta át, ami nem égetett, de mégis mintha tűz lenne.



Így tudom leírni az egészet, bocsi a kisregényért:)

2023. ápr. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
57%

"A hívők miért biztosak abban,hogy Isten létezik?"

A hitre ne várj természettudományos bizonyítékot.

Bár mondjuk logika nagyon is van benne. Az egyik legfontosabb valami, ami miatt én hiszek, az az, hogy nem csak szerintem, hanem rengeteg vallásos természettudós(!) szerint is sokkal képtelenebb ötlet azt elfogadni, hogy a világ kezdetén a semmiből(!) lett minden(!), mint azt, hogy eleve ott volt Isten, aki mindent teremtett.

2023. ápr. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Inkább mit érzel akkor, amikor megengeded a Szentléleknek, hogy benned éljen, és hogy Ő beszéljen az Atyával . Jó érzés.. próbáld ki! Szerintem csak úgy tudod megérteni, ha kipróbálod :)


Élménybeszámoló a nyelvimáról:

https://www.youtube.com/watch?v=6Kh-Oyobr2M


Én azért vagyok benne biztos, hogy Isten létezik, mert rengedeg kérésem teljesült, (van, amelyik nem) és mert a környezetemben szinte állapotszerűen megjelennek azok a dolgok, amire éppen szükségem van. Olyasmik, amiről csak én, és Isten tudunk. Pl. eszembe jut, hogy szükségem lesz nyáron egy botturmixgépre, erre beállít anyukám, hogy vett egy botturmixot, és nekem adja a régit vagy az újat, választhatok :D Rengeteg ilyen élményem van. Mintha lenne egy láthatatlan köldökzsinór, vagy valami, ami összeköt Istennel, és biztonságban vagyok.

2023. ápr. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

2-es

Úgy érted,hogy nagy valószínűséggel Isten teremtett mindent,a bolygót is?

2023. ápr. 6. 11:56
 5/18 anonim ***** válasza:
68%

"Isten teremtett mindent,a bolygót is?"

Persze.

Mert ha nem, akkor honnan lett? És miből? A nagy semmi egyszercsak fogta magát és jól fölrobbant (de mitől? miért pont akkor? miért nem csak a múlt héten?) és a semmi robbanásából lett az a rengeteg anyag, amiből vannak az óceánok, a Hold, a Jupiter, meg az összes galaxis együtt véve? Ha most itt van előttem egy pohár, amiben nincs semmi, ez is egyszercsak fogja magát, és jól felrobban itt nekem, és lesz belőle egy Himalája itt helyben, vagy mi? Ennek semmi értelme.

2023. ápr. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%

#2 "sokkal képtelenebb ötlet azt elfogadni, hogy a világ kezdetén a semmiből(!) lett minden(!), mint azt, hogy eleve ott volt Isten, aki mindent teremtett."


De ha isten teremtett mindent, akkor is a semmiből lett minden. A másik, hogy isten hogy lett, őt ki teremtette? Ha erre az a válasz, hogy ő mindigis volt, akkor az isten nélküli univerzumra/multiverzumra miért nem lehet ugyanez a válasz?

2023. ápr. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 NTBS ***** válasza:
100%
Nyugalmat, békét.
2023. ápr. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"De ha isten teremtett mindent, akkor is a semmiből lett minden."

Nem, akkor nem "a semmiből", hanem Isten akaratából, márpedig Isten

- mindenható, így logikus, hogy bármit megtehet, amit akar

- mindig is létezett.

Ezzel az előfeltételezéssel összhangba lehet hozni a természettudományos elgondolást a Nagy Bummal meg mindennel együtt, enélkül viszont nem áll össze a kép.


"az isten nélküli univerzumra/multiverzumra miért nem lehet ugyanez a válasz?"

Úgy érted, miért nem lehet azt mondani, hogy az isten nélküli univerzum/multiverzum mindig is létezett?

A természettudósok szerint nem létezett mindig, hanem a Nagy Bumm után jött létre. És ha ők ezt mondják, akkor miért kételkednénk benne?

"Csak" azt nem tudják megmondani, hogy mi indította be a Nagy Bummot, ha nem Isten.

2023. ápr. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
38%

A vallásos Istenhit nagyobb magyarázó erővel rendelkezik az életről, szépségről, tudatról, erkölcsről, a világegyetem kezdetéről, stb, mint az ateizmus és amibe az ateisták annyira kapaszkodnak, a tudomány.


Ha a világegyetemünket nézzük az ateista azt fogja hangsúlyozni, hogy az milyen kaotikus, lakhatatlan, stb, közbe figyelmen kívül hagyja a matematikát, meg a több tucat fizikai állandót amik briliánsan vannak finomhangolva és az emberi elme képes ezt felfogni.

Az ateista terminológiában egy katyvaszból kiemelkedő céltalan lény ráébred, hogy értelmetlen és céltalan, holott még ez a felfedezés is céltudatos, és értelem és tudat kellett hozzá. A következtetésük szelektív érvelésen alapul, csak azokat a bizonyitékokat veszik figyelembe amik az álláspontjukat erősitik.

2023. ápr. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Demion ***** válasza:

"A természettudósok szerint nem létezett mindig, hanem a Nagy Bumm után jött létre."


Nem egészen. Az univerzum az ősrobbanással nyerte el a jelenlegi formáját, de hogy mi volt előtte azt nem tudjuk. És ekkor ugranak elő a hívők, hogy, "ja, ha nem tudod, akkor a válasz isten".

2023. ápr. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!