Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudok "kikeresztelkedni"?

Hogyan tudok "kikeresztelkedni"?

Figyelt kérdés
Reformátusnak vagyok megkeresztelve, de mivel undorodok a keresztény egyház hazugságaitól és álszentségétől, szeretnék "kikeresztelkedni"? Lehetséges ez?
2010. okt. 8. 10:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%
Julianus császárnak a 360-as években hasonló problémái voltak; ő bikák vérében fürdött, hogy lemossa magáról a keresztvizet. De ez sem segített rajta. Ha meg vagy keresztelve, úgy maradsz.
2010. okt. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hmmm érdekes... :) Nem ő volt az, aki kiválogatta h mi kerülhet bele a bibliába és mi nem, valamint hogy miből álljon a kereszténység? :)
2010. okt. 8. 10:16
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Jó hír: senki nem keresztény, aki nem próbálja követni Krisztust. Akkor sem, ha meg van keresztelve. Tehát számodra tökmindegy, a Biblia amúgy sem tanít csecsemőkeresztséget, ennek saját döntésnek kell lennie. Ne aggódj, nem vagy keresztény, ha nem akarod.
2010. okt. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Így van, az hogy van egy papír, miszerint megkereszteltek semmit nem jelent, ha nem hiszel és nem keresztény életet élsz.
2010. okt. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De ez az h "van egy papír". Lehet h én nem hiszek benne, de attól még az egyház úgy gondolja h én "oda tartozok". Ha meghalnék, református pap temetne el, házasság esetén az lenne "beírva" h református vagyok stb. Szal az h én nem gyakorlom, és elítélem, még nem szakadok ki belőle "hivatalosan"...
2010. okt. 8. 10:33
 6/13 anonim ***** válasza:
32%
konkrétan nem kell kikeresztelkedned.ne járj templomba és ne olvasd a bibliát,ennyi.én is így tettem,én is utálom őket hazug köpönyegforgatók.a keresztség pedig csak akkor érvényes ha őszintén hiszel benne,nincs olyan,hogy megkeresztelnek és akkor te keresztény vallású leszel életed végéig.az vagy amit magadról vallasz.ha nem tetszik,válassz nyugodtan mást.
2010. okt. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

akkor mondd meg az egyháznak ahova tartozol,hogy ki szeretnél keresztelkedni,biztos van valami ötletük,hogy segítsenek,bár ahogy az értelmi színvonalukat látom,az könnyen lehet,hogy megfenyegetnek az örök kárhozattal...

amugy vicces ez a "nem kötelező a csecsemőkeresztelés,a biblia sem írja,hanem döntés kérdése"ebben az a k...rva jó,hogy pont akit megkeresztelnek annak nincs semmi beleszólása ez egészbe,hiszen egy csecsemő.

2010. okt. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%

Ha meghalsz, a hozzátartozóid temettetnek el, jó esetben a te kívánságod szerint-pap nem lesz ott, ha nem hívnak.

Ha házasodni akarsz, nem kell templomi esküvőt tartanod, ha egy szer nem vagy hívő.

A világon sehol nem tartanak nyílván a vallásod szerint, csak a területi egyházhivatalban szerepelsz mint egyházi tag.

Ha ez annyira zavar, besétálsz és kéred hogy töröljenek a nyílvántartásból.

2010. okt. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%
A keresztelés lényege az, hogy felveszi a keresztséget, vagyis a hitet, Isten és Jézus "szavai szerint él". Egy buta szokás miatt keresztelik meg a csecsemőket, sokan olyanok is, akik nem is vallásosak...
2010. okt. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 8. 10:58
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!