Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a helyes magatartás, ha a...

Lucifer-666 kérdése:

Mi a helyes magatartás, ha a dalai láma arra kér, hogy szopogassuk a nyelvét? Komoly retorzió járhat a tiltakozásért? Vagy csak szórakoztak a gyerekkel?

Figyelt kérdés
[link]

2023. ápr. 10. 10:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%

Az a helyes magatartás, hogy egy kis humorérzékkel visszautasítod, de szerintem te nem fogsz ebbe a helyzetbe kerülni. :D Indiában a felnőtt férfiak is kézen fogva járnak az utcán. Egy Thai szerzetes barátom engem is hozott már kellemetlen helyzetbe amikor is európai füllel elég romantikus szavakkal fejezte ki, hogy mennyire hiányzok neki. Ez nem azért van mert melegek vagy pedofilok hanem azért mert más a kultúra. Vannak itthon is olyan klubbok akik a viselkedésmintákkal foglalkoznak és szerepek formájában ássák ki az alapvető magatartásként berögzült belső működéseket. Az önismereti munka erre is kiterjed. Mi az aminek neveltetésünk során úgy ítéltük, hogy annak nagy jelentősége van? Miből fakad? Honnan ered? A kisfiú nem ismeri a Dalai Lámát mégis akkora szeretetet alakított ki magában, hogy megakarja őt ölelni… ez nem jó, vagy rossz. Látni önmagunk, ez a lényeg. A kisfiú is zavarba jött. Ez egy lehetőség. Veled nem volt már olyan pl, hogy biztos voltál önmagadban? Azt gondoltad úgy a jó minden ahogy jelenleg gondolod? Aztán jött egy szégyen érzés és rájöttél, hogy mekkora nagy felhők közt repülés volt az egész. A kizökkenés lehetőség.


Ezek jutottak eszembe úgy, hogy nem gondoltam a Dalai Lámát egyből pedofilnak aki semmiben sem különbözik a keresztény papoktól. Nem mondom, hogy ez nem jutott eszembe! De inkább nem ennek az érzésnek megfelelően gondolkodtam. Szerintem csak egy hülyéskedés volt, olyan formában ahogy fentebb írtam.

2023. ápr. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Ugyan már… Neked nem volt még olyan, hogy nagyon aranyos volt egy kisgyerek és legszívesebben szétcsókolgattad volna? Az meg húzódik elfele de te akkor is és még megis csipkeded? Ettől nem vagy pedofil meg erőszakos. Ez csak szeretet. Közveszélyes kontárkodás ez a drasztikus hozzá állás.
2023. ápr. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
#3 volt ilyen. Olyan is van, aki tényleg szép nagyon. Ettől még sosem nyalogatnám meg. Az a szexualitáshoz tartozik, nem kutyák vagyunk.
2023. ápr. 10. 12:49
 4/16 anonim ***** válasza:
Ugye? Bennem is van egy mérték ameddig felháborodás nélkül tudok értelmezni dolgokat. Ezen a vonalon túl pedig nem. A nyelv kiöltős dolog nekem is ilyen. Vajon mi alakította ki ezt a mértéket? Vagy ki?
2023. ápr. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

Itt a nyilatkozata az ügyben:


“Az eset kapcsán a Dalai Láma korábban elnézést kért és elmagyarázta, hogy a nyelvtörténeti hagyományban a nyelv kinyújtása pozitív jelentést hordoz, és hogy ő nem szándékozta megbántani a kisgyereket. Az esetet azonban a nyilvánosságban negatívan értékelték, és a Dalai Láma is elismerte, hogy az eltérő kultúrák közötti különbségek és félreértések okozhatnak nehézségeket.”



"Szeretnék bocsánatot kérni azért, amit tettem, mert nem szándékoztam megbántani a fiatal barátunkat. Nem szándékoztam megbántani senkit sem. Ezt egy viccnek szántam, és talán máshogy esett volna, ha felnőttel viccelődtem volna, de mivel egy fiatal barátról van szó, azt gondoltam, hogy szórakoztató lehet. Mindazonáltal, ha bárkinek is megbántást okoztam, bocsánatot kérek.

Ezenkívül azt szeretném mondani, hogy nem szándékoztam megbántani a nyugati embereket vagy a kultúrát, de értem, hogy az eltérő kultúrák közötti különbségek és félreértések okozhatnak nehézségeket. Ezért arra ösztönözném az embereket, hogy kísérletezzenek a különféle kultúrák megértésével, és próbálják meg a másik szemszögéből megközelíteni a dolgokat. Ez segíthet elkerülni az ilyen problémákat a jövőben."

2023. ápr. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
17%

Most már tudod miért grundolja már hosszú évtizedek óta a WEF, Hollywood, a libsik, a politika.

Felszínre törnek a belső démonok, mert már úgyis mindegy. Idejük lejár.

2023. ápr. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
13%
Ó, Lucifer szerintem te is tudod, hogy ocsmány dolog. Mivel vallásos vagy azt hiszem, ha feltesszük a kérdést vajon Jézus mit tenne, ha a földön élne? Ő is megvetné ezt! Azt gondolom, a válaszaid alapján, méltó vagy arra, hogy ne egy lázadó angyal nevét viseld. Persze ez a te döntésed!
2023. ápr. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
45%
Rossz aki rosszra gondol. A tudatuk tartamával találkoznak az emberek és a közösségi médiában található kommentek alapján látszik is, hogy mik vannak a közönséges emberek tudatában. Szex szex szex. Azt gondolják, hogy a Dalai Láma annyira vak önmagára mint ők, magukból indulnak ki… Mondván “kibújt a szög a zsákból” Egyszer csak lelepleződött… Lelepleződött az az ember aki az életét az emberek (köztük gyerekek is) jóllétének áldozza és lemondásban él. A buddhista szerzetesekben nem nyugszik olyan mély perverzió mint a keresztény papokban csak, hogy megnyugodjatok. Lásd a tudatod, lásd a környezeted, ébredj fel. Vagy élj tovább a saját magad korlátolt és mindenben gonoszságot látó tudatában.
2023. ápr. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#8 "A buddhista szerzetesekben nem nyugszik olyan mély perverzió mint a keresztény papokban csak, hogy megnyugodjatok."


Hatalmas tévedés ez a megkülönböztetés! A buddhisták sem szentek, az ő kolostoraikban is történik szexuális abúzus, csak az egy zártabb közösség, kevesebb eset kerül niylvánosságra. Ha ismert példa kell, ott van Szögyal Rinpocse, akinek a 'Tibeti könyv életről és halálról' című könyve magyarul is megjelent. Nyugodtan olvass utána. Sajnos vannak még botrányok szép számmal, nemrég egy neves fiatal tulku fordított hátat a szerzetesi létnek, mert sorozatos szexuális abúzusnak volt kitéve.

A hindu és neo-advaita irányzatok is tele vannak abuzív gurukkal. Például Osho (aka Bhagavan) is egy ilyen díszmadár, róla egy doku-sorozat is készült. Moojiról és Massaroról is számos volt tanítványa mesélt kellemetlen dolgokat.

2023. ápr. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
45%
Megragadtad te is azt amibe bele lehet kötni. A többin mint siklunk átfele. Osho nem buddhista és semmi zártság nincsen. Ha egy szerzetes bármilyen szexuális incidensbe keveredik azonnal kirúgják a szerzetesi rendből mindegy mekkora tekintély. Ellenben a keresztény rendeknél ahol hosszú évtizedekig erőszakoskodnak a gyerekekkel. A Dalai Lámáról beszélgetünk és szapuljuk nem tudom mire fel. Kína elpusztította Tibetet és nem történt semmi, de ha kinyújtja a nyelvét egy kisgyereknek Tibet letaszított vezetője akkor máris egy démon. Erről az attitűdről kéne beszélgetni nem a pletykákról meg szakadár magát buddhistának mondó gurukról. Hozzuk ide egész keletet nem? Neo-adviták meg hinduk meg mit tudom én. Buddhistákról volt szó. Nem fogok bele menni ebbe a minden irányba elmenő démonologizáló badarságba.
2023. ápr. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!