Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Míg Jézus nem fizette ki a...

Míg Jézus nem fizette ki a váltságdíjat a kereszthalálával miért volt bezárva a mennyország? Az eredendő bűn miatt?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 11. 08:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
Pontosan, az ősbűn által az emberi nem elvesztette a kegyelmi állapotot, Krisztus ezt állította helyre.
2023. ápr. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Véráldozattal...micsoda pogányság!
2023. ápr. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%
Miért lenne pogányság? Az első és Isten előtt kedves áldozat is véráldozat volt, amit Ábel mutatott be.
2023. ápr. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Miközben Káin illatáldozatát meg semmibe vette.Ez az isten vérszomjas.
2023. ápr. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Olvasd el, hogy miért nem tetszett Istennek.
2023. ápr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Ó, nyitva volt az, csak az utat nem láthatta senki, amely oda bevezet. De már mindenki láthatja. Sőt, még életében be is mehet abba.
2023. ápr. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Valaki leírná,hol van megírva a Bibliában a "helyettesítő áldozat"???
2023. ápr. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%

Kedves 4-es.. ez teológiai nézet.

Isten nem ilyen.

Az ember hajlamos hamis istenképet beállitani a teológiával és a filozófiával....

2023. ápr. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 KZitus ***** válasza:
0%

Szia

Krisztus elmondta a tanítványainak, előtte miért nem mehetett fel senki.

"„Ne nyugtalankodjatok! Higgyetek Istenben, és higgyetek bennem is! Az Atyám házában sok lakóhely van. Ha nem így lenne, megmondtam volna nektek, mert elmegyek, hogy helyet készítsek nektek. Miután elmegyek, és helyet készítek nektek, ismét eljövök, és elviszlek titeket oda, ahol én vagyok, hogy ti is ott legyetek. János 16:1-3

A tanítványai elhitték ezt Uruknak, ez kiderül a szavaikból, amit leírtak:

Róma 8:17 "Ha tehát gyermekek vagyunk, akkor örökösök is, igen, örökösei Istennek, és társörökösök Krisztussal, feltéve, hogy vele együtt szenvedünk, hogy vele együtt magasztaljanak is fel minket.

Filippi 1:23 "E két dolog között őrlődöm, ugyanis szeretnék megszabadulni és Krisztussal lenni, ami biztos, hogy sokkal jobb."

1Tesszalonika 4:16, 17

" mivel maga az Úr fog leszállni az égből parancsszóval, arkangyal hangjával és Isten trombitájával, és először azok támadnak fel, akik meghaltak Krisztus követőiként. Azután mi, akik életben leszünk, velük együtt elragadtatunk felhőkben, hogy találkozzunk az Úrral a levegőben, és így mindig az Úrral leszünk."

2Timóteusz 4:8

"Mostantól fogva fenn van tartva számomra az igazságosság koronája, melyet az Úr, az igazságos bíró, jutalmul ad nekem azon a napon, de nemcsak nekem, hanem mindazoknak is, akik vágynak arra, hogy megjelenjen."

2023. ápr. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én helyettesítő áldozatról nem olvasok sehol a Bibliában.

Krisztust büntette Isten a bűneinkért?hol van ez megírva?

2023. ápr. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!