Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Míg Jézus nem fizette ki a...

Míg Jézus nem fizette ki a váltságdíjat a kereszthalálával miért volt bezárva a mennyország? Az eredendő bűn miatt?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 11. 08:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

7.Hsz!


Másnap látá János Jézust ő hozzá menni, és monda: Ímé az Istennek ama báránya, a ki elveszi a világ bűneit!(Jn 2:29)

2023. máj. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az Isten Országa, a Menyország a Paraidcsom szent hely, ahol nincs helye a bűnnek. Ezért kellett távoznia Ádámnak és Évának a Szent helyről, a Paradicsom kapuját pedig Kérubok őriztek nehogy visszatérjenek. Isten ezzel megakadályozta, hogy bűnösen egyenek az Élet Fájáról és bűnös állapotban örökké éljenek. Miután Jézus elvégezte a váltságművét, lélekben megjárta a holtak birodalmát ahol a meghalt lelkeknek is prédikálta az ISten Evangéliumát. Így akik Jézus krisztus által kegyelembe és bűnbocsánatban részesültek azok bemehetnek a Paradicsomba.


Lásd a bűnbánó Lator esetét. Jézus azt monda neki, hogy még aznap vele lesz a Paradicsomban. És így is lett, miután testileg meghaltak.

2023. máj. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

12.Hsz szaja!


Jézus ezt mondta Máriának,a feltámadása után:


"Monda néki Jézus: Ne illess engem; mert nem mentem még fel az én Atyámhoz; hanem menj az én atyámfiaihoz és mondd nékik: Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, és az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez."


Jézus hazudott Máriának,vagy a jobb latornak?...netán a középkorban elhelyezett pontokat tették rossz helyre s így kellett volna:


"Bizony mondom néked ma(halálom órájában),velem leszel a paradicsomban!"


Jó meggondolni azt is,hogy kedves Lázár barátjával miért szúrt ki Jézus olyan kegyetlenül,amikor már egészen megszokta a paradicsomi jót 4 nap alatt és visszahozta a szenvedés Földjére!

2023. máj. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
58%

#13

Ehhez meg kéne nézni, hogy Jézus használta-e ezeket a szófordulatokat máshol.

Megnéztem, sehol se mondta, hogy "bizony mondom neked ma", te találtál esetleg?


A "halálom órájában" kifejezést miért hamisítottad be? Az nem szerepel ott.

2023. máj. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#13#


Amikor Jézus meghalt a kereszten, akkor lélekben megjárta a holtak birodalmát, ahol a meghalt lelkek várakoztak és a holtaknak is prédikálta az Isten evangéliumát. Jézus amikor feltámadt akkor még nem ment fel az Atyához és nem foglalta el helyét az Atya jobbján. Erre csak később került sor.


Jn.20,17. Monda néki Jézus: Ne illess engem; mert nem mentem még fel az én Atyámhoz; hanem menj az én atyámfiaihoz és mondd nékik: Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, és az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez.


Gondolom az idő alatt aztán ez megtörtént és Jézust utána meg lehetett érinteni, ahogy ez tamás esetében meg is történt.


Jn.20,26. És nyolcz nap múlva ismét benn valának az ő tanítványai, Tamás is ő velök. Noha az ajtó zárva vala, beméne Jézus, és megálla a középen és monda: Békesség néktek!

Jn.20,27. Azután monda Tamásnak: Hozd ide a te ujjadat és nézd meg az én kezeimet; és hozd ide a te kezedet, és bocsássad az én oldalamba: és ne légy hitetlen, hanem hívő.

Jn.20,28. És felele Tamás és monda néki: Én Uram és én Istenem!

2023. júl. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!