Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztelő folyamata ilyen...

Keresztelő folyamata ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Adott egy szuper református vallású óvoda és 12 osztályos Gimnázium a környéken, ahová szeretnénk ha a gyermekünk felvennék. Viszont a keresztelőt idén az óvodakezdés előtt mindenképpen meg kellene ejtenünk,és ebben kérném segítségetek.

Anyuka katolikus, keresztelt, elsőáldozó volt, bérmálkozó nem. Apuka reformátusként keresztelt. Keresztszülők személye még nem eldöntött, egyenlőre csak keresztelt katolikus jelölt van, viszont mi inkább a református egyház felé húzunk.

Úgy tudom, hogy legalább a 2 szülő 2 keresztszülő közül 1 embernek konfirmált reformátusnak kell lennie. Jól tudom?

Tudom, hívjam fel a helyi lelkészt, viszont a tapasztalataitokra kíváncsi lennék, ha járt más is ilyen helyzetben. Köszönöm!



2023. ápr. 12. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:
11%

Mutass rá bárhol a Bibliában a gyermek/csecsemő keresztelés fontosságára.Légyszíves.Súgok: nem találsz.


A gyermek 12 éves koráig a ti valódi hovatartozásotok/hite alapján minősül a gyermek pogánynak/hívőnek Isten szemében. Egyházi iskoláknál meg jelentősen számít, hogy milyen hitélettel bírsz a valóságban -főleg azoknál az intézményekné akik tényleg Biblia alapokra helyezik a gyermeknevelés fontosságát. Ezzel jó ha tisztában vagy.

2023. ápr. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Némelyeknek akár mennyire nem tetszik a valóság sajna ez. Még akkor is ha évtizedeken, évszádadokon keresztül mást próbáltak a vallásos intézmények belesúlykolni az emberekben. Világosan meg van írva milyen a valódi keresztség. Ami nem vallásos utánzáson/hitetésen alapul.
2023. ápr. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

"Anyuka katolikus, keresztelt, elsőáldozó volt, bérmálkozó nem. Apuka reformátusként keresztelt."

Egyik szülő se nagyon vallásos ezek szerint, miért keresztelik meg egyáltalán? Értem én, hogy a keresztség által akarnak bizonyos előnyökre szert tenni, de nem csúfos képmutatás ez?


Viszont ha csak katolikus jelölt van keresztszülőnek, akkor ez el is döntötte, hogy hol tudjátok. Egy keresztszülő elég, nem kell kettő. Viszont ilyenkor a keresztszülőnek vallását gyakorlónak kell lennie.

Református oktatási intézménybe katolikust is pont ugyanúgy felvesznek.

2023. ápr. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 mamikert ***** válasza:
Kedves Kérdező! Gyülekezetenként lehet kicsi eltérés, ezért valóban a legjobb bemenni a lelkészi hivatalba, és ott választ kap a kérdéseire. A keresztelő alkalmával fogadalmat fognak tenni, hogy a gyermeket református hitben nevelik és neveltetik majd. Mivel református óvodába és iskolába készül, ez meg fog valósulni. Ez hatással lesz a család életére is. Pl sokat fog majd mesélni a gyermek a hittanórákról. Ahogy írta, a református egyház felé húznak, nem gondolom, hogy bármi akadály lenne. Azonban aki hívő katolikus, nem kell ettől eltérjen, nincs ilyen elvárás.
2023. ápr. 13. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!