Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megszeretnék keresztelkedni....

Megszeretnék keresztelkedni. Mi ennek a folyamata?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, és a szüleim rám bízták, hogy ha majd felnövök, saját magam eldöntöm, megszeretnék-e keresztelkedni. Úgy érzem most jött el az idő. Hogy működik ez?

2013. jan. 2. 16:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Jársz templomba? Ha igen, akkor beszélj a plébánossal/lelkésszel (nem tudom, hogy milyen felekezetről van szó). A keresztelést mindenhol megelőzi egy felkészítés. Ne félj, nem szégyen, hogy felnőtt fejjel keresztelkedsz meg. Nálunk minden évben 5-6 fiatal is megkeresztelkedik, együtt készülnek fel rá, és jó kis közösségek alakulnak ki mindig. :))
2013. jan. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 munyamunya ***** válasza:
15%

Najó, leszek én a grammarnáci:


Mi az a "megszeretnék"??? Van ilyen magyar szó? Mit jelent?


helyesen:

MEG /szóköz/ SZERETNÉK /szóköz/ KERESZTELKEDNI


Tessenek már megtanulni magyarul írni!

2013. jan. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

Kedves munyamunya!


És olyan magyar szó van, hogy "najó"?? Szerintem csak olyan van, hogy na (szóköz) jó. :))

Észrevételed egyébként jogos volt, de akkor már tartsuk magunkat a helyesírás szabályaihoz minden téren.

2013. jan. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Jó volna tisztázni, hogy melyik felekezetnél szeretnél megkeresztelkedni, mert mindenhol másképpen megy.


A helyesírás guruval ne foglalkozzál, ez nem iskola.

Bár ezt egyesek nem értik meg.

2013. jan. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A Biblia szerint a keresztelkedés, nyilvános kijelentés az emberek előtt, hogy a teremtőnek átadja valaki az életét.

Ez egy ígéret Istennek, hogy többé nem magának él...


Ezért ahhoz, hogy valaki átadja az Istennek az életét, ahhoz meg kell vizsgálni mit kell tennie, hogy elfogadható legyen az élete


S ha megértette, hogy a keresztény élete mivel jár, akkor lehet megkeresztelkedni.

ez egy igen súlyos felelősségekkel járó döntés,


Tehát először is ismeret szerzés, hogy kialakuljon a hited, aztán a tanultak alkalmazása, és utána keresztelkedhetsz.

De ezt nem alkalmazzák minden hol, mert hagyományokra építették a keresztelkedést is, mondván a keresztség megment....Közben meg nem tudják hogyan kell kereszténynek lenni.

2013. jan. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

munyamunya!

Köszönöm az értelmes hozzászólást a témával kapcsolatban. Inkább tartsd magadban, és ne engem oktass ki, mit hogyan kell írni. Szerintem mindenki szokott elgépelni bármilyen szót. Pláne, hogy Te is írsz egy "najó" hibát, amit alapjáraton a gép jelez is, hogy hibás egy piros vonallal.


A többi kedves hozzászólónak pedig

Katolikus

2013. jan. 2. 21:24
 7/18 A kérdező kommentje:
Templomba nem járok, életem során háromszor fordultam meg, katolikus illetve református templomban.
2013. jan. 2. 21:25
 8/18 anonim ***** válasza:

Ha meg nem sértelek mi alapján döntötted el, hogy szeretnél megkeresztelkedni?

Miért szeretnél?


Persze nem kell válaszolnod csak ha akarsz

2013. jan. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Igazából nem tudom megmagyarázni. Kiskoromban is jártam hittanra, illetve míg a többiek elmentek rúgni a bőrt stb, én kíváncsi voltam és beültem egy misére. Nem sértesz meg a kérdéssel, de nem tudom megindokolni. Egyszerűen így látom helyesnek. Sokan mondják, hogy szégyen amiért én még nem vagyok megkeresztelve, én ezt mondjuk hülyeségnek tartom.

Apósommal jó kapcsolatban állok, ő mondjuk katolikus bár őszintén szólva nem is nagyon értem a vallások közötti eltéréseket.

2013. jan. 2. 22:11
 10/18 munyamunya ***** válasza:

Kedves 3-as válaszoló!


A "najó" nem elírás, hanem szleng, kábé olyan, mint a "kábé", az "okés", és társai. Nem helyesírási hiba, hanem bevett közlési forma webes felületeken.


Kedves kérdező!


Te nem elgépeltél valamit, hanem két alkalommal is, következetesen hibásan írtad ugyanazt a szószerkezetet, nevezetesen egybe írtad az igekötőt az azt követő szóval, holott amikor az igekötő és az ige között egy harmadik szó áll, a kifejezést szavait külön írjuk le. Ez egy nyelvtani szabály, ami te szemmel láthatóan nem tanultál meg, és még ki is magyaráznád mindenféle sértődéssel. Nem hisztizni kell, hanem tanulni a hibákból. Hajrá.


A keresztség meg nem "működik" sehogy, nem áll önmagában, hanem megelőzi a megtérés, a teljes gondolkodásmód váltás, és egy olyan közösséghez tartozást igényel, ahol igaz módon gyakorolják az Isten parancsolatait, pl. a teljes vízbemerítéses keresztelést. Ilyen nincs, hogy "úgy érzem, eljött az ideje". Vagy megtérésre vezet az Isten és nem is tudok mást tenni, mint hogy rohanok Hozzá, és Vele akarok lenni, és mindent megcselekedni, amivel hódolhatok Neki és dicsőíthetem - vagy csak valami lelki vágyakozás motoszkál bennem. Ez pedig kevés, a bemerítkezéssel ugyanis meghal az ember az addigi életének, természetének, életmódjának, és teljesen új életet kap a Krisztusban. Ez nem egy olyan lépés, amit "érzés" alapján lehetne megtenni, ez az egész további létedre hatással van, mert ha valaki megismeri az Isten kegyelmét, részesül a Krisztus vérének szabadításában, de később azt megveti, elhagyja, megtapossa, annak már nincs tovább mire várni, csak a tüzes ítéletre (mindez írva van az apostoloknál).


Ha volna élő kapcsolatod az Istennel és az ő egyházával, akkor nem egy ilyen szedett-vedett fórumon kérdeznél erről, ahol mindenféle őrült beléd köthet (lsd. én).

2013. jan. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!