Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék bemerítkezni. Mi...

Szeretnék bemerítkezni. Mi szükséges ehhez? Akár magamnak is megcsinálhatom?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor miért nem?

2023. ápr. 20. 13:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudod magadnak megtenni, mert kell Isten által megváltott és megszentelt személy hozzá, aki nem csak összes Szent Lélek ajndékkal rendelkezik, de Pásztori kenete (ez a legmagasabb szint) is van, de a hely is és a bemerítkező víz is meg van szentelve.


Fólyónál más kenetet az a Lélek.


Ezeknek mindegyikéne meg kell lennie+pásztori kenet:


A Szent Szellem természetfölötti ajándékai három kategóriába oszthatók:


- az ún. KIJELENTÉS AJÁNDÉKAI (tudomány beszéde, bölcsesség beszéde, szellemek megkülönböztetése),


- az ERŐ AJÁNDÉKAI (hit, gyógyítás, csodatevés),


- a SZÓLÁS AJÁNDÉKAI (prófétálás, nyelvek nemei és nyelvek magyarázata).



Önmagéba, ha csak a keresztelésnél megállsz, akkor saját magad fosztod meg a legmagasabb szinttől és nem mehetsz be Isten országába.


Szent Lélek keresztség nélkül nem mehetsz be Isten országába ha cselekvő képes állapoptban vagy. A betegekre teljesen más vonatkozik-ott a házastárson keresztül zajlik.

2023. ápr. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
0%
*A betegekre teljesen más vonatkozik-ott a házastárson keresztül zajlik. Személyes pásztori közreműködés mellett. Magyarul ott van a pásztor, oda lett hívva a beteg és a házastárs mellé.
2023. ápr. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%

*de a hely is és a bemerítkező víz is meg van szentelve.


Ez lehet akár egy fürdőkád is-hiszen számtalan esetben házhoz mennek a pásztorok idős emberek + ha a beteg olyan állapotban van, hogy nem tud menni, és nem zudják hozni) A lényeg a Kenet (Szent Lélek) és a már említett ajándékok+Pásztor.

2023. ápr. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
0%
Ha külföldön élsz, Ausztriába, Némeországba (München) is van több helyen karizmatikus gyülekezet, HGy és más olyan Neoprotestáns gyülekezet ahol a Szent Lélek jelen van.
2023. ápr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%
Mondjuk én még nem hallottam olyanról, hogy valaki magát merítette volna be, nagyon kíváncsi vagyok, az első honnan szedi ezt a pásztori kenetes zagyvaságot (Na jó, tudom. "Aszonta a Sándor").
2023. ápr. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
7%

5 Amit én ajánlok azt végig csináltam saját magam, és a szűk családom, és még sokak, volt akinek én is segítettem, más szolgálók másokat vezettek az Úr elé. Mind azt amit leírtam Igaz, és ismerem a menetét.


Szóval ez sem jött be 5-öske.

2023. ápr. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem jött be? Mert az "én így csináltam" az nem érv.

Ha én azt írom, hogy minden nap más pasival szexelek, és közben jövendőt mondok, és transz aktivista is vagyok, az neked érv lesz amellett, hogy kell a dolgokat csinálni?

2023. ápr. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
93%
Az biztos, hogy a hitgyülit én messziről kerülném, ez biznisz szekta egyszerűen, hamiskás vezetővel, aki már egy palotát épített magának a harácsolt pénzből.
2023. ápr. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%

7 Világi koromban sem mondtam soha, amig valamit nem tapasztaltam, ki nem derítettem-hogy nem létezik. Ha mond ez számodra valamit. Bár végül is lényegtelen.


Az én részem és oldalam amit kellett, ami tőlem elvárható volt az emberek felé megtettem, a magvetés meg volt..a többi már nem az én dolgom. Nem én osztom a kegyelmet.

2023. ápr. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

9+


Máté 13-


18.

Ti halljátok meg azért a magvető példázatát.

19.

Ha valaki hallja az ígét a mennyeknek országáról és nem érti, eljő a gonosz és elkapja azt, a mi annak szívébe vettetett vala. Ez az, a mely az útfélre esett.

20.

A mely pedig a köves helyre esett, ez az, a ki hallja az ígét, és mindjárt örömmel fogadja;

21.

De nincs gyökere benne, hanem csak ideig való; mihelyt pedig nyomorgatás vagy üldözés támad az íge miatt, azonnal megbotránkozik.

22.

A mely pedig a tövisek közé esett, ez az, a ki hallja az ígét, de e világnak gondja és a gazdagságnak csalárdsága elfojtja az ígét, és gyümölcsöt nem terem.

23.

A mely pedig a jó földbe esett, ez az, a ki hallja és érti az ígét; a ki gyümölcsöt is terem, és terem némely száz annyit, némely hatvan annyit, némely pedig harmincz annyit.

2023. ápr. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!