Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Római katolikus esküvő előtt...

Római katolikus esküvő előtt mi szükséges?

Figyelt kérdés

Esküvőt tervezünk, és bár mindketten meg vagyunk keresztelve római katolikus vallásra, gyerek korunk óta nem járunk rendszeresen templomba, valamint én nem voltam első áldozó és bérmálkozó sem.

Párom ettől függetlenül nagyon szeretne templomi esküvőt, de nem tudom így lehet-e egyáltalán. (Nem vagyok a vallás ellen, de számomra ez nem annyira fontos mint neki.)

Megoldható ettől függetlenül, vagy inkább győzzem meg, hogy nem vagyunk rá alkalmasak?



2022. aug. 24. 04:50
 1/4 anonim válasza:
100%
De alkalmasak vagytok.
2022. aug. 24. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Prókátor ***** válasza:
65%
Az egyik félnek megbérmáltnak kell lennie. Ezen kívül csak a szokásos adatok megadására van szükség, kiegészítve a keresztelés- elsőáldozás-bérmálási időpontokkal.
2022. aug. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

Egyházjogilag elegendő a keresztség, nem muszáj elsőáldozás és a bérmálás.


Akadályok a következők lehetnek:

- rokonok vagytok egyeneságon vagy az oldalág 2. fokáig (örökbefogadás esetén is)

- egyeneságú sógorság esetén

- valamelyikőtök szerzetesrendben van vagy a férfi felvette az egyházi rendet

- kiskorúság (férfiaknál 16 év, nőknél 14 év - ha az adott egyházmegye más kort nem állapított meg)

- egyikőtöknek már van érvényes házassága

- ha valamelyikőtöket elrabolták és úgy kényszerítik a házasságra

- ha egyikőtök előző házastársának fizikai vagy morális együttműködéssel a halálát okoztátok.

- értelmi, pszichés alkalmatlanság - beleértve azt is, hogyha nem fogja fel, hogy a házasság szentsége a Katolikus Egyházban felbonthatatlan

- ha valaki kizárja a házasság egy lényeges elemét, pl. nem akar teljes életközösségben élni a másikkal, nem akar végérvényesen elköteleződni a másik mellett ("majd elváunk, ha nem működik" és társai)

- ha valaki kényszer, félelem alatt áll (a nagyi akarja, ezért házasodunk)


Remélem, nem hagytam ki semmit, nagyjából ezek az érvénytelenítő akadályok.

Egyébként még házasságkötés előtt be kell jelentkezni a plébániára, szokott lenni jegyesoktatás, ahol (remélhetőleg) eldől, hogy van-e ilyen akadály.

2022. aug. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy a 3. irja: mindenkeppen ertsd meg azt, hogy ha netalantan elvaltok, akkor az egyhaz szemeben az a valas nem lesz ervenyes, tehat nemcsak hogy nem hazasodhatsz ujra templomban, de ha mas kapcsolatod lesz (akar csak egyuttelsz valakivel), akkor a vallast nem gyakorolhatod, mert gyonni-aldozni nem enged az egyhaz.

Viszont akkor sem gyakorolhatod a vallast, ha polgari eskuvod volt, de egyhazi nem. Ezeket inkabb a parodnak kellene vegiggondolni, neki fontosabb a dolog.

2022. aug. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!