Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan érti az Úr, hogy aki ő...

Hogyan érti az Úr, hogy aki ő benne hisz az nem lát halált? Én úgy tudom elképzelni,amikor meghalok egy szempillantás alatt a mennybe találom magam. Ti hogyan képzelitek az Úr szavait?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 22. 10:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Lényegében erről szól.

Ha nem is egy szempillantás alatt, de fontos, hogy nem a halál angyala vagy annak szolgái jönnek az ember lelkéért hanem Isten angyalai. Ezért nem lát halált a hivő.

2023. ápr. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Jól mondja az 1-es.
2023. ápr. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
De nem árt ha tudod, hogy a hit önmagában kevés.
2023. ápr. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Mi kell még hozzá 3as?
2023. ápr. 22. 12:24
 5/16 anonim ***** válasza:

4 Jakab 2-


17.

Azonképen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában.

18.

De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet.

19.

Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek.

20.

Akarod-é pedig tudni, te hiábavaló ember, hogy a hit cselekedetek nélkül megholt?

21.

Avagy Ábrahám, a mi atyánk, nem cselekedetekből igazíttatott-é meg, felvivén Izsákot, az ő fiát az oltárra?

22.

Látod, hogy a hit együtt munkálkodott az ő cselekedeteivel, és a cselekedetekből lett teljessé a hit;

23.

És beteljesedett az Írás, a mely ezt mondja: Hitt pedig Ábrahám az Istennek, és tulajdoníttatott néki igazságul, és Isten barátjának neveztetett.

24.

Látjátok tehát, hogy cselekedetekből igazul meg az ember, és nem csupán hitből.

25.

Hasonlatosképen pedig a tisztátalan Ráháb is, avagy nem cselekedetekből igazíttatott é meg, a mikor a követeket házába fogadta, és más úton bocsátotta ki?

26.

Mert a miképen holt a test lélek nélkül, akképen holt a hit is cselekedetek nélkül.

2023. ápr. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

4


Cselekedetek= megtérés, vízkeresztség, Szent Lélek keresztség


Miért?


Jn 3,5

Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába.

2023. ápr. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Gondolom a #3#-as a cselekedetekre gondol.


Jak.2,14. Mi a haszna, atyámfiai, ha valaki azt mondja, hogy hite van, cselekedetei pedig nincsenek? Avagy megtarthatja-é őt a hit?

Jak.2,17. Azonképen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában.

Jak.2,18. De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet.

Jak. 2,20. Akarod-é pedig tudni, te hiábavaló ember, hogy a hit cselekedetek nélkül megholt?

Jak.2,22. Látod, hogy a hit együtt munkálkodott az ő cselekedeteivel, és a cselekedetekből lett teljessé a hit;

Jak.2,24. Látjátok tehát, hogy cselekedetekből igazul meg az ember, és nem csupán hitből.

Jak.2,26. Mert a miképen holt a test lélek nélkül, akképen holt a hit is cselekedetek nélkül.

2Pt.1,5. Ugyanerre pedig teljes igyekezetet is fordítván, a ti hitetek mellé ragasszatok jó cselekedetet, a jó cselekedet mellé tudományt,

2023. ápr. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
7 ugyanazt toltad be, amit már én is:DD
2023. ápr. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Jn.11,25. Monda néki Jézus: Én vagyok a feltámadás és az élet: a ki hisz én bennem, ha meghal is, él;

Jn.8,51. Bizony, bizony mondom néktek, ha valaki megtartja az én beszédemet, nem lát halált soha örökké.

Jn.11,26. És a ki csak él és hisz én bennem, soha meg nem hal. Hiszed-é ezt?

Mt.16,28. Bizony mondom néktek: Azok között, a kik itt állanak, vannak némelyek, a kik nem kóstolják meg a halált, a míg meg nem látják az embernek Fiát eljőni az ő országában.

Mk.9,1. Azután monda nékik: Bizony mondom néktek, hogy vannak némelyek az itt állók között, a kik nem kóstolnak addig halált, a míg meg nem látják, hogy az Isten országa eljött hatalommal.

Lk.9,27. Mondom pedig néktek bizonnyal, hogy vannak az itt állók közül némelyek, kik a halált meg nem kóstolják, mígnem meglátják az Istennek országát.


Nos mit is jelent ez ill. mit is kell ezalatt érteni?


Ehhez tudni kell és tisztában kell lenni azzal, hogy az ember lelke örök. Az ember testi halála után a lelke nem szűnik meg létezni. Tudati létállapota, lelke él és létezik tovább! Ezért örök az élet Jézussal és ezért örök a kárhozat Jézus nélkül, a megbocsátás és a kegyelem nélkül. A kulcs az "örök" szóban rejlik.


Nos a bűnbánó lator a kereszten egy fontos választás és döntés előtt állt. Ott akkor dőlt el, hogy az örök élet vár rá Jézussal, vagy az örök kárhozat Jézus nélkül.


Luk.23;

42. És monda Jézusnak: Uram, emlékezzél meg én rólam, mikor eljősz a te országodban!

43. És monda néki Jézus: Bizony mondom néked: Ma velem leszel a paradicsomban.


A bűnbánó lator aznap, a testi halálát követően már a paradicsomban volt.

2023. ápr. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#8#: "7 ugyanazt toltad be, amit már én is:DD"


Bocsi ne haragudj nem láttam. Legyen tiéd az elsőbbség joga és dicsősége, ha ez boldoggá tesz. Én sohasem nyilvánítottam ennek jelentőséget fordított helyzetben, pedig volt már rá példa nem egyszer. Én inkább örültem neki, hogy többen is hasonlóan látjuk. Neked is így kellene hozzáállni DD XD DX stb.

2023. ápr. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!