Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan érti az Úr, hogy aki ő...

Hogyan érti az Úr, hogy aki ő benne hisz az nem lát halált? Én úgy tudom elképzelni,amikor meghalok egy szempillantás alatt a mennybe találom magam. Ti hogyan képzelitek az Úr szavait?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 22. 10:04
1 2
 11/16 KZitus ***** válasza:

Szia

Érdemes krisztus egész beszélgetését figyelembe venni miről és kinek beszélt, amikor ezt a mondatot IS mondta. A történet a János János 8:37–59 olvasható

Jézus ezt a megdöbbentő ígéretet teszi: „Ha valaki megtartja az én szavamat, soha nem lát halált.” Jézus itt természetesen nem arra gondol, hogy az ő követői szó szerinti értelemben nem látnak soha halált. Inkább arra gondol, hogy soha nem látnak örök pusztulást, vagyis „második halált”, amelyből nincs feltámadás.

A zsidók azonban szó szerint veszik Jézus szavait. Ezért ezt mondják: „Most már tudjuk, hogy démon van benned. Ábrahám meghalt, a próféták is meghaltak; te pedig azt mondod: ’Ha valaki megtartja az én szavamat, soha nem ízleli meg a halált.’ Te nagyobb vagy talán atyánknál, Ábrahámnál, aki meghalt? A próféták is meghaltak. Kinek állítod magadat?”

Ebben az egész beszélgetésben nyilvánvalóvá válik, hogy Jézus arra a tényre mutat rá, hogy ő a megígért Messiás. Ahelyett azonban, hogy közvetlenül válaszolna a személyére vonatkozó kérdésükre, Jézus ezt mondja: „Ha én dicsőíteném magamat, dicsőségem semmit sem ér. Atyám az, aki dicsőít engem, akiről ti azt mondjátok, hogy a ti Istenetek; pedig nem ismeritek őt. Én azonban ismerem őt. És ha azt mondanám, hogy nem ismerem őt, hozzátok hasonlóan hazug volnék.”

2023. ápr. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

10 Én ezt gondoltam, amikor megláttam a tiédet:


"Én inkább örültem neki, hogy többen is hasonlóan látjuk. '


Boldogan engedlek magam elé, sosem törekedtem elsőségre:)

2023. ápr. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
10 Légyen neked az elsőség, hogy legyen egy szép szombat estéd:)
2023. ápr. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

www.hitradio.hu


Itt legörgettek, nyilra kattintva tudjátok hallgatni az élő Istentiszteletet:)

2023. ápr. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#13#


Keresztény emberek vagyunk Jézus Krisztusban, nem csinálunk ebből ügyet vagy problémát.

2023. ápr. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy ha ismered őt, látod, hogy nem létezik halál.

Én követem istent és nincs olyan hiedelmem, mint nektek, hogy létezik halál. Én nem látok halált, akárhiva tekintek..., mert tisztán látok. Isten fényével, nem a sötétben, hunyorogva, mint ti sokan.

2023. ápr. 23. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!