Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek ezzel a kérdéssel...

Szerintetek ezzel a kérdéssel sértettem a 10 parancsolatot vagy esetleg erősítettem az ördögöt? Véltek benne valami Sátánit?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést tettem fel a reinkarnáció kategóriában..

https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__reinkarnacio-es-kar..



2023. ápr. 28. 21:15
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék abba a hibába esni h tudat alatt valami más Istent ami a biblián kívűl van megfogalmazva Istenítsek
2023. ápr. 28. 21:18
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit mondott a pápa, de az biztos, hogy amit a Bibliában olvasol, azt elhiheted.

Természetesen az Újszövetség a mérvadó, ha valamiben az Ószövetség és az Újszövetség úgy tűnik, hogy ellentmond.

És az, hogy mit mondott Jézus Krisztus.

Függetlenül attól, hogy ki mit mond.

Ha valaki olyat mond, ami Jézus Krisztus szavaival ellent mond, akkor az az igaz, amit Jézus mondott.

Ez általában Istenre is igaz.

Ha valaki olyat mond, ami Isten szavával ellent mond, akkor az az igaz, amit Isten mond.

Újjászületés van és szükséges. Erről Jézus is beszélt, le is van írva a János evangéliuma 3. fejezetének elején.

Azonban itt arról van szó, hogy szükséges megtérni, megkeresztelkedni, és a Szent Lélek által újjászületni.

Nem a reinkarnációról szól ez a rész.


Egyéb:

Az természetes dolog, hogy az emberben merülnek fel kérdések különböző dolgokkal kapcsolatban.

Az is természetes bizonyos fokig, hogyha ezeknek utánakérdezünk másoknál.

Azonban, ha nem olyan válaszol nekünk Istennel kapcsolatos kérdéseinkre, akiben a Szent Lélek van, könnyen lehet, hogy rossz választ fog adni nekünk.

A gyakorikerdesek.hu-n sok ember, aki válaszol, nem Isten gyermeke, nem hisz Istenben. Fogadd fenntartásokkal válaszaikat, ha Istennel kapcsolatban kérdezel.

De olyan is fordulhat elő, hogy keresztények rosszul látnak bizonyos dolgokat.

Pál apostol írta a következőt:

"Mindent megpróbáljatok; a mi jó, azt megtartsátok!

Mindentől, a mi gonosznak látszik, őrizkedjetek!" - 1 Thessalonika 5:21-22

Tehát mindent vizsgálj meg, hogy igaz-e. Tégy próbát, hogy igaz-e az adott dolog.

Ezt az alapján meg tudod ítélni, amit a Bibliában olvasol.

Ha pedig még nem érted eléggé, gondolkodhatsz is rajta, és ami fontos, hogy kérheted Istent, hogy mutassa meg neked az igazságot, alázattal és őszintén kérve.

Ugyanis a Szentlélek elvezérel minket minden igazságra.(János 16:13)

És, ha valami gonosznak látszik is, attól tartózkodj!

Ugyanis akkor felmerülhet, hogy rosszat teszel mással. Azonban kötelességünk, hogy a lehető legjobban tegyünk mindenkivel. Azaz rosszul ne tegyünk.

És magunkra nézve is fontos ez!

Ha valami akár csak úgy is látszik, hogy gonosz, tartózkodjunk tőle.

Ugyanis előfordulhat, hogy valóban az. És akkor a lelkünkben kárt tud okozni, ha elfogadjuk, megtesszük a rosszat.

A mi lelki állapotunkban beálló rossz hatás pedig nekünk sem jó, és a mások felé való viselkedésünkben, szolgálatunkban is károkat okozhat és hátráltathatja az életünk bármely területét, ideértve továbbra is az Isten és mások felé való szolgálatot.


Szóval, ami a Bibliában van, az igaz, és abból meg tudod ítélni, hogy mi jó, és mi rossz. És, ha már vetted a Szent Lelket, akkor Ő is megmutathatja neked az igazságot egy adott dologgal kapcsolatban.

De azt is ítéld meg, hogy mi az ami tőle van. Ugyanis egy embernek más "hangok" is mondhatnak dolgokat. Akár gonosz szellemek is mondhatnak dolgokat, ha az ember éppen valamiért meghallja őket, akár a saját elméjében is születhetnek meg az embernek nem megfelelő igazságtartalmú dolgok. Jó esetben meg tudod állapítani azt, hogy mi az, ami Istentől van tényleg.

De itt is igaz, hogy ami Istentől van, az összhangban van azzal, ami a Bibliában áll. Ha valami azzal az igazsággal, amit a Bibliában olvasol ellentétes, akkor az hazugság. (Itt ismét megjegyzem, hogy amennyiben a két testamentum véleménye az igazságról ellentétesnek látszik, akkor az Újszövetség a mérvadó abban, hogy mit tekintsünk igazságnak. De olyan is van, hogy tényleg csak úgy tűnik, hogy ellentmondás áll fenn, és valójában nem ellentétes a két szövetség állítása.)

2023. ápr. 29. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
És a Biblia alapján az ember az élete után nem születik újjá.
2023. ápr. 29. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mármint nem reinkarnálódik úgy, hogy ha meghal, akkor egy másik földi testbe kerül a lelke.

A testünk és lelkünk nekünk, Krisztus gyermekeinek "újjá fog születni" a feltámadáskor, de ez egy másik kérdés. Ez nem ezt jelenti.

2023. ápr. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A szellemünk pedig már újjászületett, onnantól kezdve, hogy befogadtuk Jézus Krisztust.
2023. ápr. 29. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Lucifer-666 ***** válasza:
Kicsit izmosabb lettem és 5-el nőtt a csapat. Köszi :)
2023. ápr. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És akkor mi van? A hívők szerint isten azt akaja, hogy szarul élj. De ha van isten, akkor nem hinném, hogy ezt akarná. Amit pedig a keresztények állítanak, az telis tele van ellentmondással.
2023. ápr. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én az első válaszoló vagyok.

Utánanéztem a dolognak, és különböző forrásokban kerestem igeverseket, amelyekből az következik, hogy a reinkarnáció a Biblia alapján bizonyíthatóan téves elképzelés.

Aztán elolvastam a Bibliában az adott igeverseket, majd át is gondoltam, mennyire megfelelőek a témához és mennyire alkalmasak a reinkarnáció valósságának cáfolatára.


Van, ami azt mutatja meg, hogy az ember a halála után nem reinkarnálódik, hanem a földbe kerül, van ami azt mutatja meg, hogy a lélek a halál után vagy az Istenhez megy, vagy a pokolba, van amelyik arról ír, hogy nem születik újjá az ember, hanem ha meghalt, akkor meghalt. Egységesnek tekinti a Biblia az embert olyan szempontból, hogy ha meghal, akkor nem válik el az ember lelke és kapcsolódik más testhez. A halállal távozik a földi életből. (Hacsak nem támad fel, vagy ilyesmi. Persze nyilván sor fog kerülni a halottak kollektív feltámadására, amelyről van is írva általam idemásolt idézetben is, de ez más kérdés. Itt arra gondoltam, amikor feltámadás után az ember folytatja földi életét. Pl. Mint amikor Jézus feltámasztotta a Naini özvegy fiát - Lukács 7:11-17 -, vagy Lázárt - János 11.)

És a feltámadáskor is saját teste lesz az embernek majd.

(1 Korinthus 15(:40-58))

De nem vándorol a lélek, hanem miután meghalt az ember, a teste visszatér a földbe, a lelke pedig vagy Istenhez megy, vagy az Ő jelenlétén kívülre.

A feltámadáskor pedig mindenkinek új teste lesz. De ez a saját testünk lesz, nem születünk újjá rendszeresen.


Íme az igeversek:

A felhő eltünik és elmegy, így aki leszáll a sírba, nem jő fel többé. - Jób 7:9


Mielőtt oda megyek, honnét nem térhetek vissza: a sötétségnek és a halál árnyékának földébe; - Jób 10:21


De ha a férfi meghal és elterül; ha az ember kimúlik, hol van ő?

Mint a víz kiapad a tóból, a patak elapad, kiszárad:

Úgy fekszik le az ember és nem kél fel; az egek elmúlásáig sem ébrednek, nem költetnek föl az ő álmukból. - Jób 14:10-12


Azért eszébe vevé, hogy test ők, és olyanok, mint az ellebbenő szél, amely nem tér vissza - Zsoltárok 78:39


Mind az ég alatt való dolgokban e gonosz van, hogy mindeneknek egyenlő szerencséjök van; és az emberek fiainak szíve is teljes gonoszsággal, és elméjökben minden bolondság van, amíg élnek, azután pedig a halottak közé mennek. - Prédikátor 9:5


Minden halmocskától is félnek, és mindenféle ijedelmek vannak az úton, és a mandolafa megvirágzik, és a sáska nehezen vonszolja magát, és kipattan a kapor; mert elmegy az ember az ő örökös házába, és az utcán körül járnak a sírók. - Prédikátor 12:7


És sokan azok közül, akik alusznak a föld porában, felserkennek, némelyek örök életre, némelyek pedig gyalázatra és örökkévaló útálatosságra. - Dániel 12:2


Akkor felel majd nékik, mondván: Bizony mondom néktek, amennyiben nem cselekedtétek meg egygyel eme legkisebbek közül, én velem sem cselekedtétek meg.

És ezek elmennek majd az örök gyötrelemre; az igazak pedig az örök életre. - Máté 25:45-46


Lázár és a gazdag ember története - Lukács 16:19-31


Ne csodálkozzatok ezen: mert eljő az óra, amelyben mindazok, akik a koporsókban vannak, meghallják az ő szavát,

És kijőnek; akik a jót cselekedték, az élet feltámadására; akik pedig a gonoszt művelték, a kárhozat feltámadására. - János 5:28-29


Ha bármi kérdésed van, nyugodtan kérdezz!

Ez esetben, ha valamiért nem válaszolnék rögtön, nagyon gyorsan, kérlek ne haragudj!

2023. ápr. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!