Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallásosságnak milyen...

A vallásosságnak milyen pozitív és negatív testi és lelki hatásai vannak?

Figyelt kérdés
Nem a kirívó esetekre gondolok, mint a jezsuita sportemberek, vagy a túlzott vallási nevelésből adódó lelki sérülések, hanem úgy általában...
2023. máj. 2. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Volt adventistáként tudok reagálni:


Pozitív:


- fontosnak érzed magad, mivel az adventizmus azt hirdeti, hogy Isten feladatot bízott rá.

- egészségesebb életmód, mivel az adventizmus figyel az egészséges táplálkozásra (ott lettem végetáriánus)

- teológiai tudás, a gyülekezetben nagy hangsúlyt fektetnek a hitelvek megértésére. Persze, inkább a saját vallási tanításokra.

- biztonságérzetet, mert elhiszi az ember, hogy van egy Isten, aki vigyáz rá.


Negatív:


- Bűntudatkeltés. Ha szombaton dolgozik valaki, már bűnt követett el. Sőt, véleményem szerint önbizalomhiány is kialakulhat, hiszen folyamatosan azt sulykolják, hogy Krisztusra van szükséged, ahelyett, hogy az önképet növelnék, hogy az ember magától is képes valamire.

- Hacsak nem aszexuális valaki, akkor szexuális frusztráció, mivel házasság előtt tilos a nemi élet. Habár a melegeknek rosszabb, mert esetükben a házasságot sem ismerik el.

- anyagilag az ember megjárja, hiszen az adományok mellett tizedfizetés is van. Persze azt tanítják, hogy emiatt Isten áldása kerül az emberre, szóval hívőként nem érzed pénzkiesésnek.

- áltudományos nézeteket hall az ember, mivel ha egy tudományos elmélet nem fér össze a felekezet tanításaival azt elvetik. Helyette viszont hallgathatod azt, hogy a fajok egymásból fejlődtek ki.

- a családban is furcsán nézhetnek az emberre. Például én kijelenttem, hogy szombaton nem akarok dolgozni, vallási okok miatt. Úgy, hogy nem voltam független, tehát bizonyosan nem néztek normálisnak.

- elkezdtem fanatikus lenni. Például, amikor ettem egy édességet, és kiderült, hogy alkoholos, akkor kiköptem. Mert az adventizmus szerint alkoholt fogyasztani egyáltalán nem lehet. Most visszagondolva, mennyire gáz már, hogy bűnnek tekintettem egy alkoholos édesség fogyasztását.

Na, azt hiszem ez utóbbi példa szemléleti, milyen káros hatással volt rám a vallás.


Persze, amit leírtam, szubjektív vélemény. Nyilván vannak, akik jól érzik magukat az adventizmusban. De rám nem volt jó hatással.

2023. máj. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Pontosabban:


*Helyette viszont hallgathatod azt, hogy a fajok nem egymásból fejlődtek ki.

(tehát tagadják azt a tényt, hogy az ember az állatvilágból alakult ki).


#1 voltam.

2023. máj. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2023. máj. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az igazság megszabadít.
2023. máj. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
36%
Nagyobb pénisz...
2023. máj. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha követed Isten elvárásait annak csak pozitív hatásai vannak. Boldog, megelégedett és egészség élet, boldog család, pozitív gondolkodás....
2023. máj. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!