Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha világiként segiteni szeretn...

Ha világiként segiteni szeretnék egy Jehova Tanún akkor v nem stimmel nálam?

Figyelt kérdés
Anyagi gondjai vannak,a gyülekezetre nem számithat.
2023. máj. 2. 16:34
1 2
 11/18 bazaltkaroly ***** válasza:
56%

A saját szememmel láttam, de jó, akkor vegyük úgy, hogy tévedek és valakik mások voltak, tanúnak álcázva.

De visszatérve a kérdésre, ha a jehováktól nem várhatjuk el, hogy eltartsanak valakit a sajátjaik közül, akkor egy idegentől, miért várjuk el?


A másik, az ilyesfajta zaklatásokat, miért engedik meg? Megértem, hogy gyűjteniük kell tagokat, de ha valaki már megmondta, hogy nem akar csatlakozni, akkor miért zaklatják- mert igen, ez már zaklatás, ha határozott NEM-re tovább keresgélnek.


Példa:


[link]


[link]


Más vallás is szeretne téríteni, de ennyire erőszakos katolikust, vagy mást még nem láttam.

2023. máj. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

11

De, Jehova tanúi segítenek a testvéreiken. Akik nem tudják saját magukat eltartani, nehéz helyzetben vannak, kisegítik. Gyülekezeti szinten. És erre több példát is tudok.

Másrészt pedig senki nem erőszakos. Nem fogtak le, nem vertek meg. És biztos nem ugyanaz a tanú ment vissza. Viszont mivel nem szabad felírni a címeket (adatvédelmi okokból, se telefonszámot, se nevet, se címet), így nem tudhatjuk, hol járt már tanú és hol nem.

2023. máj. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 bazaltkaroly ***** válasza:
43%

Mondjuk így belegondolva, van benne valami. Meg hát gondolom a tagok között is van pár, aki nem követi a szabályokat, arról meg nem a gyülekezet tehet. Elnézést az ítélkezésemért, végülis egy-két ember alapján nem ítélhetek el egy egész csoportot.

Azt olvasta, hogy ha valaki kilép a tanúkból, akkor a többi tanú nem állhat vele szóba többé. Ez igaz? Nem kötekedés, csak érdekel.

2023. máj. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
51%

Nem arról van szó, hogy nem állhat vele szóba, csak minimalizálni kell vele a kapcsolatot. Kerülni a felesleges (és ez fontos, hogy a felesleges!) időtöltést.

Tehát ha például rokon, szomszéd, munkatárs, stb akkor nyilván van érintkezés, s ez rendben is van. Elvárt, hogy megadjuk ugyanúgy nekik is a kölcsönös tiszteletet.

De nem kell sülve-főve együtt lenni, közös nyaralásokra menni, minden szombaton együtt sörözni, stb. Ezt jelenti.

2023. máj. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
#14 A gyakorlatban meg egészen mást...
2023. máj. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 bazaltkaroly ***** válasza:
43%
Érdekes, köszönöm az infót.
2023. máj. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

15

Nem, nem igaz. Például én is jó példa vagyok, a testvérem és az egyik unokatestvérem ki vannak közösítve. De nem úgy bánok velük, mint egy ragályos beteggel.

2023. máj. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
#17 Az egy dolog. Általánosságban nem ez a módi. Volt akitől elvették emiatt a kiváltságait. Pedig vészhelyzet volt...
2023. máj. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!