Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúinál hogyan zajlik...

Jehova tanúinál hogyan zajlik a bemerítés?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 29. 15:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%

Hát


Bemész a kis medencébe

Egy ember pedig bemerít majd vissza fel és ennyi

Vagy mire gondolsz konkrétan?

2023. ápr. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%

[link]


Ez egy film, de pont bemeritessel kezdodik

2023. ápr. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%

#2


Érdekesnek érdekes film volt, kár hogy tettek bele pár hülyeséget, de azért inkább tetszett mint nem

2023. ápr. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Előbb tanulmányoznod kell a Bibliát, majd imába őszinte szívvel átadnod magad Istennek. A be merítés egy jelképes dolog, ami egy kongresszuson zajlik általában. Jelentkezni kell rá, aztán értelem szerűen részt venni a kongresszuson. Ott elhangzik a keresztelkedési beszéd, majd a keresztelkedők elvonulnak alámerítkezni. Körülbelül ennyi. Ott két kérdésre kell válaszoljanak, de az is szimbolikus, hisz előtte már megtette a jelentkező.

Tisztelettel, Zsolt.

2023. ápr. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#1. Köszönöm, igen, ilyesmi leírásra gondoltam, illetve bármi egyéb részlet érdekel.


#2. Köszönöm, megnéztem a videó legelejét.


#3. Nem láttam. Jó film.


#4. Szia Zsolt! Köszönöm a segítséget. Kongresszusok milyen gyakran vannak? Csak a fővárosban van?

2023. ápr. 30. 19:54
 6/13 A kérdező kommentje:

Szóval helyesen:

"#3. Nem láttam. Jó film?"

2023. ápr. 30. 19:56
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#5


Kongresszus évente 3x van.

Tavasszal, ősszel egy napos

Nyáron pedig 3 napos, olyankor ha jól emlékszem akkor a 2.nap van keresztelkedés


Amúgy jw.org-on kb minden információt megtalálsz

2023. ápr. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

#6


Hát én mint Jehova tanúi gyereke néztem meg (és amúgy nem akarok az lenni)

Mint film érdekes volt

Meg valamennyire van is realitása hisz egy talán annyira nem ritka esetet dolgoz fel


De mondjuk ilyet hogy kiátkozást nem mondanak. Kiközösítés van. Akkor amit megint nem értettem az az volt hogy mondták a vének a lánynak hogy nem lesz megszégyenítés mert hisznek neki hogy nem feküdt le a fiúval


De ilyen megszégyenítős dolog a világon nincs.


Akkor az a jelenet is fura volt amikor a vének verték az ajtót hogy márpedig hozzák oda a lányt mert tudják hogy ott van.

Tehát ez is butaság hogy kémkednek utánnad meg ha nem akarsz beszélni velük akkor csakazértis addig erősködnek ameddig oda nem kerülsz eléjük.


Meg még ugyan itt mondták neki hogy válasszon Jehova vagy az örök kárhozat között.

Na ilyet nem tanítanak. Jehova tanúinál nincs pokol.


Igazából kicsit bele-bele tekergettem szóval lehet voltak még részletek.


Ami jól volt ábrázolva az az hogy csak akkor lehet elválni ha valaki megcsalja a párját. Hogy 2 vén 4 fal között beszélget el veled ha probléma van veled.

A kongresszus.

Hogy kedvesen fogadják azt aki újan érkezik.

Meg a kongresszus is jól lett ábrázolva, bár csak az éneklős részt mutatták kb.


Érdekes volt hogy minden sötét árnyalatú volt. Tehát folyamat el volt borulva ami ad egyfajta komolyságot és baljós érzetet a filmnek. Egyszerre tetszett is meg nem is ez az ábrázolás.


Végülis azt tudnám mondani hogy tényleg igaz sztorira épül, de azért kerültek bele fura és oda nem illő elemek


#3 voltam

2023. ápr. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#7. Köszönöm szépen a részleteket. Akkor nincs túl gyakran. :(

Megpróbálom megkeresni a jw.org-on a többit. Remélem, megtalálom.

2023. ápr. 30. 20:48
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

#9


Amúgy miért érdekel ez annyira?

2023. ápr. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!