Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megidéztem volna a halál...

Megidéztem volna a halál szellemét? A Legfelsőbb tényleg tenne ilyet? Az én hibám ennek a barátomnak a halála? Mit tegyek magammal?

Figyelt kérdés

A hinduizmusról fontos tudni, hogy alapvetően egyistenhitű, viszont az Istennek rengeteg aspektusa, személye stb. van. Az Istent Isvarának hívják, azonban Ő az aki Brahmaként megteremti, Visnuként fenntartja és Sivaként elpusztítja a világot. Ez a három aspektus a fő, de van még mellette rengeteg másik is, illetve e három aspektusnak is van egy rakat alaspektusa, alszemélye, akiknek szintén. Ezeket külön külön személyesíti meg a hinduizmus, ezért keltheti azt a látszatot egy nyugati ember számára, hogy ez olyan, mint az egyiptomi, meg a görög vallás, amelyekben több száz, vagy akár ezer különálló istenség volt. De ez messze nem így van. Ugyanakkor a hinduizmusnak rengeteg formája van, tehát valóbban létezhet tisztán politeista irányzata is. Istennek egy másik apsektusa a világot mozgató erő, az anya, aki Siva felesége, Sakti Parvati. Neki pedig az egyik apsektusa a haragvó, rettenetesen riasztó küllemű, nyelvét kiöltő Káli, aki a halál megtestesítője. Fontos, hogy nem démon, hanem démonölő/ördögölő. Egyszer ugyanis a világ, az ember és minden ellenségei rátámadtak az emberekre, és ekkor Sakti égtelen, mértéktelen haragra gerjedt, és legkaszabolta tömegével a démonokat, egy nyúzókéssel vágta fel a bőrüket, és a fejükből és szívükből úgy csavarta ki a vért, mintha csak egy narancs lett volna. A megölt démonok karjait maga köré tekerte fűszoknyaként, a lenyúzott koponyáikból pedig nyakláncot készített magának. A démonok/ördögök/bukottak vére az embert és a világot a bűnbe és a halálba taszította volna, Sakti-Kálira viszont nem volt veszélyes, hisz ő is a Legfelsőbb Örökkévaló, egyetlen Isten egyik aspektusa, így elpusztíthatatlan, így a démonok vérét egyetlen hörpintésre megitta.

Ezért ábrázolják így: [link]


Tegnap találtam egy zenét, ami Kálihoz szólt. Majd el kezdtem mantrázni, hogy "Om namo Káli, Om namo Siva", és azt mondtam, hogy Káli égessen el mindent körülöttem, amire nincs szükségem. Nyilván ezt nem emberekre értettem, sőt, nem is gondoltam teljesen komolyan, a hinduizmusban alap, hogy nem ártok senkinek (ahimsa) és Isten nem is teljesít ilyet. Negatív hatásokra gondoltam, de azt se rettenetesen komolyan


Ma reggel kaptam a hírt, hogy egy nagyon régi barátom meghalt rákban tragikus hirtelenséggel. :'-( :-(


Én vagyok a felelős a haláláért? Én Öltem meg? Nem bírok egyszerűen a tudattal... Mit tegyek? Legszívesebben a saját életemnek a végét is elvállalnám, ha kiderülne, hogy miattam történt... Nem tudok megküzdeni a lelkiismeretemmel... Lehet, hogy egy ördögöt, egy démont, egy elbukott lényt, egy gonoszt szólítottam meg?



2023. máj. 7. 13:13
1 2
 1/17 Lucifer-666 ***** válasza:
2023. máj. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Kérjem Isten ítélkező és pusztító arcát, hogy vegye el tőlem az életem? Nem tudok magammal mit kezdeni...


Az a helyzet, hogy többször volt már olyan, hogy arra gondoltam, hogy valaki éljen minél tovább közöttünk, nehogy meghaljon, és a következő hónapban hallottam a halálhírét. Ilyesmi volt Benedek pápa, Erzsébet királynő, de sokkal közelebbi emberek is, például barátok, vagy egy velem azonos városban élő, kedves, idős férfi...

2023. máj. 7. 13:24
 3/17 A kérdező kommentje:

Halált és rosszat hozok??


(A kérdésem komoly, és szeretném, ha így válaszolnának rá...)

2023. máj. 7. 13:24
 4/17 Lucifer-666 ***** válasza:
100%

Miből gondolod, hogy a te kívánsog ítélet más emberek felett?


"Káli égessen el mindent körülöttem, amire nincs szükségem."

A barátodra nem volt szükséged?


Kérd az igazság Istenét és békét a barátodnak és a szeretteidnek.

2023. máj. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#4.

Ezt tettem...

De, nagyon szerettem. Bár egy ideje nem beszélgettünk, mert a nyomorult mókuskerék élet robottá tett mindenkit. Már hosszú ideje beteg volt, rendszeresen felhívta a családból valaki.


De mi van, ha valójában egy gonosz démont idéztem meg? Mi van, ha a gondolataimmal teremtem a rosszat?

2023. máj. 7. 13:32
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem vagy oka a barátod halálának, de ne szórakozz a szellemvilággal. Létezik Isten királysága és Sátán királysága. Az idegen istenek Sátán gonosz angyalai, akik létező személyek. Ha hívogatod őket, be fognak lépni az életedbe, és tönkre fognak téged tenni. Kérd Istent, hogy bocsásson meg neked, és ha bármilyen gonosz szellemi személy belépett az életedbe, távoztassa el tőled.
2023. máj. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Már ott elrontottad, hogy azt írtad, hogy “a hinduizmus”. Ugyanis a hinduizmus nem egy egységes tömb, hanem egy gyűjtőnév több hasonló hitrendszerre, amelyek között akkora eltérések lehetnek, hogy ahhoz képest a különbség a keresztény irányzatokhoz képest elenyészőnek tűnhet.
2023. máj. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#7.

"Ugyanakkor a hinduizmusnak rengeteg formája van, tehát valóbban létezhet tisztán politeista irányzata is."


A hinduizmus főáramáról beszéltem, persze rengeteg irányzat van. Még olyan irányzat is van, ami elutasítja Védákat (például egyes szélsőséges, balkezes tantrista irányzatok). Valójában a politeizmustól, a henoteizmuson, a monolátrián, a főáramban elfogadott képen át a szigorú, egyszemélyű monoteizmusig minden megtalálható. Létezik panteista, panenteista és az Istent a világtól izoláló irányzata is.

2023. máj. 7. 21:35
 9/17 A kérdező kommentje:

#6.

Nem szórakozom a szellemvilággal. Egyetlen Istenben a Legfelsőbben, az Örökkévalóban, a Mindenhatóban, a Teremtőben hiszek, viszont neki számtalan aspektusa létezik a hinduknál. Hasonlóan a keresztény Szentháromsághoz, bár ez nagyon konyhanyelvi, és rettenetesen leegyszerűsített.

2023. máj. 7. 21:37
 10/17 anonim ***** válasza:

Nézem.


Valóban szinkronicitásba van hozva a szemednek, de nem te tetted.

2023. máj. 8. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!