Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Eredendő bűn,vagy eredendő...

Eredendő bűn,vagy eredendő bűnre való hajlam?

Figyelt kérdés

A kereszténynek mondott felekezetek,az infantilis gyermekek meghintéses keresztelését,az "eredendő bűn"teóriája miatt gyakorolják.


Azt állítják,hogy amennyiben a gyermek nincs megkeresztelve, de meghal(bevezetése korában gyakori volt a gyermek halál)elkárhozik az "eredendő bűne" miatt.


Isten olyan bűnökért is kárhozattal fizet,melyeket a csecsemő nem követett el?... Összefér ez Isten igazságosságával?... Ez nem éppen az Isten igazságossága szándékos eltorzítása?


Azt tapasztalom,hogy szüleimtől örököltem olyanokat,mint a hirtelen harag,keményfejűség,de a hajlam,amennyiben nem gyakoroljuk,nem bűn!...

Képtelen vagyok elhinni,hogy egy néhány hónapos csecsemőt Isten bűnösnek ítélne el!...Mit is vétett?...Talán telepakolta a pelust,vagy túl mohón szívta édesanyja tejét?...


Mit gondolsz erről?



2023. máj. 8. 17:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%

Erre csak a zsoltáros szavával tudok válaszolni:

"Lásd, én vétekben születtem, már akkor bűnös voltam, mikor anyám fogant."


Persze vannak olyan infantilis, ördögi, álkeresztény szekták, akik ezt tagadják.


"Azt állítják,hogy amennyiben a gyermek nincs megkeresztelve, de meghal(bevezetése korában gyakori volt a gyermek halál)elkárhozik az "eredendő bűne" miatt."

Nem, ilyet egyik se állít, csak infantilis kérdezők hazugsága.

2023. máj. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Te nagyokos pápista!


Mondj egyetlen példát melyben Jézus bűnösnek mond csecsemőket!


Egyébként az általad idézett Biblia hamisítás katolikus szenny.

Egy hitelesebb fordítás így hangzik:

" Zsoltárok 51:5 (51:7) Lásd, én bűnben születtem, anyám vétekben fogant engem."


Ebben nyilvánvalóan az édesanya vétkességéről van szó,s nem a magzat vétkességéről.

2023. máj. 8. 19:08
 3/13 A kérdező kommentje:

Még a King James fordítása sem a magzat,hanem az anya bűnösségéről ír:

"Zsoltárok 51:5 Behold, I was shapen in iniquity; and in sin did my mother conceive me."

2023. máj. 8. 19:12
 4/13 A kérdező kommentje:

Aki Krisztus követője,az Őt követi s nem "infantilis, ördögi, álkeresztény szektát",mint te!


Ha nem az eredendő bűn miatt,akkor miért hágják át a csecsemők emberi jogait,szerződést kötve helyettük?

2023. máj. 8. 19:17
 5/13 anonim ***** válasza:
27%

Tehát szerinted Dávid király valami zabigyerek volt?


Egyébként az angol is azt mondja, hogy már fogantatásakor bűnös volt, tanulj meg angolul kicsit jobban :)


Amúgy minden Biblia katolikus, hiszen mind a 4. század végén kanonizált katolikusból ered :)


Jób 14,1.4

Minden ember, aki anyától született, szegény a napokban, de jóllakik gonddal.

Tisztátalantól vajh születhet-e tiszta? Nem, egyetlen egy sem!


Róm 5,19

Ahogy egy embernek engedetlensége miatt sokan bűnössé váltak, egynek engedelmességéért sokan meg is igazultak.


Ef 2,1-3

Ti is halottak voltatok vétkeitek és bűneitek következtében, amelyekben azelőtt éltetek a világ szokása szerint, a levegőégben uralkodó fejdelemnek a hatalma alatt. Ez a lélek most a hitetlenség fiaiban dolgozik. Közéjük tartoztunk mi is, amíg testi vágyainkban éltünk, s megtettük, amit a test és az érzékek kívántak. Születésünknél fogva mi is a harag gyermekei voltunk, akárcsak a többi ember.


Inkább gondolkozz el azon, hogy a szektád miért tagadja Isten igéjét, miért bennetek ez az ördögi lelkület.

2023. máj. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nyilván a fordítók,az "eredendő bűn"hamis teóriája alatt fordítottak félre.


Ha igaz lenne ez a teória, Jézus Krisztus is bűnös lenne az eredendő bűn hamistana alapján,ami abszurdum!


Micsoda bűne lehet egy csecsemőnek? Bolondság azt feltételezni!

2023. máj. 9. 13:59
 7/13 KZitus ***** válasza:

Szia

Ha benned lévő igazságérzet ezt diktálja neked:"Képtelen vagyok elhinni,hogy egy néhány hónapos csecsemőt Isten bűnösnek ítélne el!.", akkor hidd el, a tökéletes(sen gondolkodó), igazságos Isten sokkal inkább igazságtalanságnak tartja ezt. Sőt azt le is íratta miért került az ember ebbe az áldatlan állapotba(hogy meghalhat a csecsemő is), és azt is, hogyan szabadítja meg az embert az öröklött haláltól. Amikor Isten megteremtette az embert, a halál nem volt a "tervei" között.

A megoldás ez: "Mert ha az egy ember vétsége folytán a halál királyként uralkodott az által az egy által, akkor akik a ki nem érdemelt kedvességnek és az igazságosság ajándékának bőségét kapják, sokkal inkább királyokként uralkodnak majd az életben az egy személy, Jézus Krisztus által.

Így hát, amint e g y vétség következménye mindenfajta ember számára elítélés volt, ugyanúgy e g y megigazulást hozó cselekedet eredménye is mindenfajta ember számára az ő igazságossá nyilvánításuk az életre. Mert mint ahogy az egy ember engedetlensége által sokan bűnösökké lettek, ugyanúgy az egynek engedelmessége által is sokan igazságossá fognak válni." Róma 5:17-19

2023. máj. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Miről mit gondolok? Rólad, arról amit írtál, vagy az istekáromló dologról, amiről írtál?
2023. máj. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

8.Hsz!


Ha értelmes vagy és elolvastad azt, amit írtam felesleges a kérdés!

2023. máj. 10. 22:47
 10/13 A kérdező kommentje:
Ha lenne alapja az "eredendő bűn teóriájának",akkor Krisztus is bűnös lenne,ami istenkáromlás!
2023. máj. 28. 06:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!