Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus utalt arra az újszövetsé...

Jézus utalt arra az újszövetségben bárhol, hogy halálunk után a mennybe kerülünk vagy ez is a katekizmus találmánya?

Figyelt kérdés

2023. máj. 9. 19:18
A kérdező szavazást indított:
A katekizmus találta ki
Utalt
13 szavazat
 1/5 A kérdező kommentje:

II. MENNY

1023 Akik meghalnak Isten kegyelmében és barátságában, és tökéletesen megtisztultak, örökké Krisztussal élnek. Olyanok, mint Isten mindörökké, mert „olynak látják őt, amilyen”, szemtől szembe: 598


Apostoli tekintélyünknél fogva a következőket határozzuk meg: Isten általános beállítottsága szerint minden szent lelke . . . és más hívek, akik Krisztus szent megkeresztelkedése után haltak meg (feltéve, hogy halálukkor nem szorultak megtisztulásra… vagy ha szükségük volt vagy lesz szükségük némi tisztulásra, amikor a halál után megtisztultak… ) már mielőtt újra felveszik testüket és az általános ítélet előtt - és ez Urunk és Megváltónk Jézus Krisztus mennybemenetele óta - a mennyben voltak, vannak és lesznek, a mennyei Királyságban és a mennyei paradicsomban Krisztussal, csatlakozott a szent angyalok társaságához. Urunk, Jézus Krisztus szenvedése és halála óta ezek a lelkek intuitív látásmóddal látták és látják az isteni lényeget, sőt szemtől szembe,599

1024 Ezt a tökéletes életet a Szentháromsággal – az életnek és a szeretetnek ezt a közösségét a Szentháromsággal, Szűz Máriával, az angyalokkal és minden boldoggal – „mennyországnak” nevezik. A mennyország a legmélyebb emberi vágyak végső célja és beteljesülése, a legfelsőbb, végleges boldogság állapota.


1025 A mennyben élni annyi, mint „Krisztussal lenni”. A választottak „Krisztusban” élnek, 600 de megtartják, vagy inkább megtalálják valódi identitásukat, saját nevüket.

2023. máj. 9. 19:26
 2/5 KZitus ***** válasza:
37%

Szia

„Ne nyugtalankodjatok! Higgyetek Istenben, és higgyetek bennem is! Az Atyám házában sok lakóhely van. Ha nem így lenne, megmondtam volna nektek, mert elmegyek, hogy helyet készítsek nektek. Miután elmegyek, és helyet készítek nektek, ismét eljövök, és elviszlek titeket oda, ahol én vagyok, hogy ti is ott legyetek. És ahová megyek, oda tudjátok az utat.” János 14:1-4

Lukács 12:32

"Ne félj, kicsiny nyáj, mert az Atyátok helyesnek látta, hogy nektek adja a királyságot."

Péter apostol így írta le ezt a reménységét:

1Péter 1:3, 4

"Dicsőség Jézus Krisztus, a mi Urunk Istenének és Atyjának! Ő a nagy irgalmából fakadóan új születést adott nekünk, hogy Jézus Krisztusnak a halottak közül való feltámadása alapján élő reménységünk legyen, egy romolhatatlan, beszennyezetlen és el nem hervadó örökségünk. Ez az égben van fenntartva számotokra,"

Krisztus így imádkozott azokért, akik vele lesznek az égben:

János 17:24

"Atyám, szeretném, ha azok, akiket nekem adtál, ott lennének velem, ahol én vagyok, hogy lássák a dicsőségemet, amelyet nekem adtál, mert már a világ megalapítása előtt szerettél engem."

Pál apostol biztos volt az elhívásában, ezt így írta le:

Róma 8:17

"Ha tehát gyermekek vagyunk, akkor örökösök is, igen, örökösei Istennek, és társörökösök Krisztussal, feltéve, hogy vele együtt szenvedünk, hogy vele együtt magasztaljanak is fel minket.

Filippi 1:23

"E két dolog között őrlődöm, ugyanis szeretnék megszabadulni és Krisztussal lenni, ami biztos, hogy sokkal jobb."

2Timóteusz 4:8

"Mostantól fogva fenn van tartva számomra az igazságosság koronája, melyet az Úr, az igazságos bíró, jutalmul ad nekem azon a napon, de nemcsak nekem, hanem mindazoknak is, akik vágynak arra, hogy megjelenjen."

2023. máj. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Lényegében csak ezért jött a földre, hogy ezt elmondja és ennek lehetőségét megteremtse.

Javaslom, hogy legalább a 4 evangéliumot olvasd el.

2023. máj. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
3-nál a pont
2023. máj. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%
Már halálod előtt is szabad Vele élni. Jézus idehozta a mennyországot azzal, hogy idejött. Ezt jelenti az ,,elközelgett hozzátok a mennyek országa" Mk 1;15.
2023. máj. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!