Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha ez volt Jézus igazi arca,...

Ha ez volt Jézus igazi arca, miért nem tesz erőfeszítést a keresztény egyház, hogy lecserélje az összes festmény és szobor arcot erre az arcra? Miért kell áltatniuk magukat egy világosbarna hajú, kék szemű, modellszerű jelenségre?

Figyelt kérdés
[link]
2023. máj. 10. 11:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem tudja, milyen volt az arca. Egyéb kérdés?
2023. máj. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
24%
Protestánsként én pl abszolút nem értek egyet a Jézus ábrázolásokkal. Szerintem ez a második parancsolat megszegése. Egyet értek amúgy az első válaszolóval
2023. máj. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A lepel alapján rekonstruálták az arcát.
2023. máj. 10. 11:47
 4/14 anonim ***** válasza:
45%

Mióta engedi meg Isten, hogy szobrokon, festményeken ami bálváníként szerepel megjelenítsék az emberek?


2Móz 20,4

Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak.


Szóval Tilos.


Az, hogy mit csinálnak bizonyos egyházak-azért ők fizetnek. Lsd Jelenések könyve.

2023. máj. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

4+


Mind a két gyülekezetnek szóló vonatkozik a kat.egyházra:


Jel.2-

12.

A Pergámumbeli gyülekezet angyalának írd meg: Ezt mondja az, a kinél a kétélű éles kard van:

13.

Tudom a te dolgaidat, és hogy hol lakol, a hol a Sátán királyiszéke van; és az én nevemet megtartod, és az én hitemet nem tagadtad meg Antipásnak, az én hű bizonyságomnak napjaiban sem, a ki megöleték nálatok, a hol a Sátán lakik.

14.

De van valami kevés panaszom ellened, mert vannak ott nálad, a kik a Bálám tanítását tartják, a ki Bálákot tanította, hogy vessen botránykövet az Izráel fiai elé, hogy egyenek a bálványáldozatokból, és paráználkodjanak.

15.

Így vannak nálad is, a kik a Nikolaiták tanítását tartják, a mit gyűlölök.

16.

Térj meg: ha pedig nem, ellened megyek hamar, és vívok azok ellen számnak kardjával.

17.

A kinek van füle hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek. A győzedelmesnek enni adok az elrejtett mannából, és adok annak fehér kövecskét, és a kövecskén új írott nevet, a melyet senki nem tud, csak az, a ki kapja.

18.

A Thiatirabeli gyülekezet angyalának pedig írd meg: Ezt mondja az Isten Fia, a kinek szemei olyanok, mint a tűzláng, és a kinek lábai hasonlók az ízzó fényű érczhez:

19.

Tudom a te dolgaidat, és szeretetedet, szolgálatodat, és hitedet és tűrésedet, és hogy a te utolsó cselekedeteid többek az elsőknél.

20.

De van valami kevés panaszom ellened, mert megengeded amaz asszonynak, Jézabelnek, a ki magát prófétának mondja, hogy tanítson és elhitesse az én szolgáimat, hogy paráználkodjanak és a bálványáldozatokból egyenek.

21.

Adtam néki időt is, hogy megtérjen az ő paráználkodásából; és nem tért meg.

22.

Íme én ágyba vetem őt, és azokat, a kik vele paráználkodnak, nagy nyomorúságba, ha meg nem térnek az ő cselekedeteikből.

23.

És az ő fiait megölöm halállal; és megtudják a gyülekezetek mind, hogy én vagyok a vesék és szívek vizsgálója; és mindeniteknek megfizetek a ti cselekedeteitek szerint.

24.

Néktek pedig azt mondom és mind a többi Thiatirabelieknek is, a kiknél nincsen e tudomány, és a kik nem ismerik a Sátán mélységeit, a mint ők nevezik: nem vetek reátok más terhet,

25.

Hanem a mi nálatok van, azt tartsátok meg addig, míg eljövök.

26.

És a ki győz, és a ki mindvégig megőrzi az én cselekedeteimet, annak hatalmat adok a pogányokon;

27.

És uralkodik rajtuk vasvesszővel, mint a fazekas edényei széttöretnek; a miképen én is vettem az én Atyámtól:

28.

És adom annak a hajnalcsillagot.

29.

A kinek van füle, hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek.

2023. máj. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

Teljes légbőlkapott, hogy ez volt Jézus "igazi arca".

A művészeti ábrázolásoknak legalább van képzőművészeti előzményük, hagyományuk és üzenetük - akár a nyugati típusról, akár a keleti ikonokról van szó. A képábrázolás nem azért van, mert különben nem tudjuk, hogyan néz ki Jézus. Egészen más a szakrális művészet célja.

2023. máj. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Ezzel tudnak az apácák maszturbálni.
2023. máj. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább tűnik valami neandervölgyi arcának, mint Krisztusénak. S elég messze van a torinói leplen található arctól.
2023. máj. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Miért cserelnék le? a Babiloni vallásnak megfelelő az a fajta ábrázolás mod az igazi hívők viszont ismerik a családfa leirásokat a Bibliából ezért el tudják képzelni milyen lehetett Jézus földi testben, de értünk ez a test bűnöket, átkokat,betegségeket,fájdalmakat és sebeket hordozott szenvedés alá került és felismerhetetlenségig elváltozott, de feltámadáskor már megújult testben találkozott a tanítványokkal akiknek az utolsó emlékük Jézusról ez a testi állapot volt és ezért először fel sem ismerték.

A Biblia leírásokban láthatjuk Jézust mennyei testében van, főpapi és királyi cím birtokosa, a hit fejedelme szemeiből tűz jön ki, a beszédétöl megremeg a világmindenség és leheletével megsemmisiti a gonoszt.


Ezért írja Pál apostol:


2Kor 5:16 Azért mi ezentúl senkit sem ismerünk test szerint; sőt ha ismertük is Krisztust test szerint, de már többé nem ismerjük.

2023. máj. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Tehát a válaszok alapján a keresztények azért ábrázolják szépnek a szentjeiket, mert többre tartják a külcsínt?

8-as: Az a kép egyáltalán nem neandervölgyi, ha kimész Jordániába pl, ott is vannak emberek hasonló fizimiskával. A lepel torzít kicsit, mivel beborította Krisztus testét.

2023. máj. 10. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!