Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen alapon állítják vallási...

Milyen alapon állítják vallási tanítók, hogy forduljak békével és szeretettel afelé, aki bánt engem, és ne mondjam vissza neki?

Figyelt kérdés

Mert hogy fordítsam oda a másik arcom is, próbáljak vele barátkozni, inkább legyek vele jóba, kezdeményezzek vele békét, meg legyek mindezek által okosabb stb. Ő mindig bántott engem, fájdalmat okozott rengeteg dologgal. Miért ne adjam vissza? Ez a keresztény, meg buddhista elv, miszerint "bocsátsunk meg, szeressük őket, cselekedjünk velük jót" maga a káosz, és az önbüszkeség hiánya.


NE HÜLYÍTSETEK! Nem bocsátok meg, és ugyanúgy vissza akarom bántani, ha ő is bánt, illetve szemét velem. Nem fogok én ott szeretettel fordulni felé, meg megkérdezni, hogy "Mi a baj? Én nem ártottam neked, szeretlek téged is, bármennyire is utálsz engem." stb. Én ugyanúgy visszamondom rá, ugyanúgy bunkó, undok leszek vele, és szándékosan sértő dolgokat mondok neki, mert ő is ezt tette velem.


Egyébként a kereszténység és a buddhizmus hatott rám elég erősen.


Mégis mi alapján mondják egyesek ezt a nevetséges "Mindig mindent megbocsájtani, és mindenkit szeretni" tant? Maga a káosz az a gondolat, miszerint forduljak felé szeretettel. Engem is bántott, pletykákat terjesztett rólam az ismeretségi körömben, tudom milyen sz@r, ezért én is visszaadom neki. Jogom van hozzá!!! Úgy viszonyulok hozzá, ahogy ő hozzám.



2023. máj. 10. 16:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nincs ezzel baj, emberek vagyunk, vissza lehet adni azt a pofont. Csak akkor valójában nem vagy annak a vallásnak a követője, ami arra tanít, hogy ne add vissza.

Az említett vallások tanításának az egyik lényeges eleme, hogy a saját magadban rejlő isteni jelenlétet (kereszténység) vagy megvilágosodott természetet (buddhizmus) csak akkor leszel képes felismerni, ha az egóval, a személyiségeddel való azonosulást feladod, mert a hétköznapi éntudat fedi el az emberben lévő emberen túli minőséget. Az egót pedig éppenséggel az hízlalja, ha mindenáron kiállsz az önös érdekeidért, gondolatban, szóval és tettekkel.

Egy példával élve, ha le akarsz fogyni mert 150 kilós vagy, éppenséggel lehet lázadni a fogyókúra egyes elemei ellen, lehet mondani, hogy jogod van a krémeshez és a csülökpörkölthöz, meg is lehet ezeket enni, csak nem fogsz lefogyni, ha így teszel.

2023. máj. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Ok-okozat törvénye megvan?

Esetleg pszichológiáról hallottál-e.

Fizika óráról gyerekként nem hiányoztál, ugye?

Esetleg a bolygó szociális működéséről ha megint olvasni kezdenél.


Vagy esetleg...,


Szóval.., bárhova nézel, minden azt mondja neked, hogy ne legyél debil, mert más az.

2023. máj. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

Nem értesz semit Jézus szavaiból.Fogalmad nincs sem az evangéliumról, sem a valós megbocsájtásról. Sajnos ez tény.


Magának a megteremtett embernek-mint embernek kell megbocsájtani-de az adott emberben élő kártákony lénynek nem! Nem az adott embert-kell elsöpörni, hanem azt a lényt aki az adott emberen keresztül árt más embernek-de magát az embert nem bánthatod.


Mt 10,34

Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert.

2023. máj. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

3+ Szeretned kell az adott teremtett embert, de a démont ami benne tanyázik fegyverrel győződ le és semmisíted meg.Vagy kiparancsolod belőle, és amikor kijön belőle, akkor elküldöd, és felszabadítod az adott embert.,. Igei alapon.


Kivülről csak annyit látsz, hogy egyik ember a másiknak megbocsájt szavakkal, de a mögöttes valóságot te mint tudatlan-nem látod. Aki valós keresztény az tudja ezt.Aki csak álkeresztény, csak kereszténynek mondja magát annak lila gőze nincs ezekről a dolgokról, és jön azzal amivel te jösz a kérdésedben.


Ha mint a teremtett embernek nem bocsájtasz meg-Isten nem áll melléd a harcodban.


Mit gondolsz, véletlenül van ez az ige?:


Máté6-

12.

És bocsásd meg a mi vétkeinket, miképen mi is megbocsátunk azoknak, a kik ellenünk vétkeztek;


Lk 23,34

Jézus pedig monda: Atyám! bocsásd meg nékik; mert nem tudják mit cselekesznek. Elosztván pedig az ő ruháit, vetének reájok sorsot

2023. máj. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

3+ Tudod te halandó ember, mekkora lelki és szellemi erő kell egy valós megbocsájtáshoz? Mennyire kell legyőznőd magad ahhoz, hogy ezt meg tudd tenni?


Vannak olyan emberek akik elvesztették a teremtett emberi lelküket már annyira átlényegültek sátánivá. Őket pont az likvidálja akinek szolgálnak. És az ilyen "embert szellemi fegyverrel győződ le-nem te likvidálod fizikális szemmel, nem te ölöd meg-hiszen valójában már halott, a 3-as halállal. Csak az a lény aki még benne van-azt győződ le.

2023. máj. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

Itt is gyönyörűen látszik a szellemi harc, egyetlen mozdulattal Jézus eltudta volna söpörni az egész "brancsot":


Máté 26-


Lk 23,34

Jézus pedig monda: Atyám! bocsásd meg nékik; mert nem tudják mit cselekesznek. Elosztván pedig az ő ruháit, vetének reájok sorsot

2023. máj. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

Ez a jó:


Máté 26-


47.

És még mikor beszél vala, ímé Júdás, egy a tizenkettő közül, eljöve és vele együtt sok nép fegyverekkel és fustélyokkal, a főpapoktól és a nép véneitől.

48.

A ki pedig őt elárulja vala, jelt ada nékik, mondván: A kit én majd megcsókolok, ő az, fogjátok meg őt.

49.

És mindjárt Jézushoz lépvén, monda: Üdvöz légy Mester! és megcsókolá őt.

50.

Jézus pedig monda néki: Barátom, miért jöttél? Akkor hozzámenvén, kezeiket Jézusra veték és megfogák őt.

51.

És ímé egyik azok közül, a kik a Jézussal valának, kinyújtván kezét, szablyáját kirántá, és a főpap szolgáját megcsapván, levágá annak egyik fülét.

52.

Akkor monda néki Jézus: Tedd helyére szablyádat; mert a kik fegyvert fognak, fegyverrel kell veszniök.

53.

Avagy azt gondolod-é, hogy nem kérhetném most az én Atyámat, hogy adjon ide mellém többet tizenkét sereg angyalnál?

54.

De mi módon teljesednének be az írások, hogy így kell lenni?

55.

Ugyanekkor monda Jézus a sokaságnak: Mint valami latorra, úgy jöttetek fegyverekkel és fustélyokkal, hogy megfogjatok engem? Naponként nálatok ültem, tanítván a templomban, és nem fogtatok meg engem.

56.

Mindez pedig azért lőn, hogy beteljesedjenek a próféták írásai. Ekkor elhagyák őt a tanítványok mind, és elfutának.

57.

Amazok pedig megfogván Jézust, vivék Kajafáshoz, a főpaphoz, a hol az írástudók és a vének egybegyűltek vala.

58.

Péter pedig követi vala őt távolról egész a főpap pitvaráig; és bemenvén, ott ül vala a szolgákkal, hogy lássa a végét.

59.

A főpapok pedig és a vének és az egész tanács hamis bizonyságot keresnek vala Jézus ellen, hogy megölhessék őt;

60.

És nem találának. És noha sok hamis tanú jött vala elő, még sem találának. Utoljára pedig előjövén két hamis tanú,

61.

Monda: Ez azt mondta: Leronthatom az Isten templomát, és három nap alatt felépíthetem azt.

2023. máj. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"NE HÜLYÍTSETEK! Nem bocsátok meg, és ugyanúgy vissza akarom bántani, ha ő is bánt..."


Akkor minek tetted fel a kérdést? Lásd előző hozzászólót, ő a hitgyüli tagja, ezzel a hozzáállással neked is tökéletes hely lesz, ott átkozódni is szoktak, sőt imakommandókat is hívnak erre össze.

2023. máj. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

#1.

NEM igaz!


Engem bántottak, ezért ezt vissza kell adnom.


Nem az oviban vagyunk, hogy "Lehet, hogy te kezdted, de te meg folytattad, ezért mindketten menjetek a sarokba!".


Szemet szemért, fogat fogért!

Szeresd felebarátod, gyűlöld ellenséged!

Talio-elv. Ha valaki a becsületembe gázol, megaláz, tegyem én is ezt vele, okozzak neki fájdalmat, mert ő is ezt tette velem!


Egyébként én a bahá'í hit követője vagyok, de különösen a kereszténység és a buddhizmus hatott rám.

2023. máj. 10. 18:48
 10/20 A kérdező kommentje:
A talio-elvet meggyőződésem szerint nem csak a jogban szabad alkalmazni, hanem önként a mások felé fordulásban is. Úgy kell mások felé fordulni, ahogy ők is fordulnak felém. A talio-elv nem csak egy jogi elképzelés lehet szerintem.
2023. máj. 10. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!