Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van cölibátus a katoliku...

Miért van cölibátus a katolikus papaoknak?

Figyelt kérdés

Mi értelme van? Miért tiltaná Isten az örömöt és a családot? Nincs cölibátus a rabbiknál, imámoknál, de még a protenstánsoknál sem.

Off: a görög/örmény katolikusoknál is van vagy csak a rómaiaknál?



2023. máj. 14. 14:24
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

"Én mintha valami olyat hallottam/olvastam volna; hogy akkor nincs a papnak utódja, és akkor nemtom, az ő vagyona az egyházban tud maradni, vagy ilyesmi."

Nem tudom milyen személyes vagyona lehet egy papnak, amit alacsony fizetéséből össze tud kuporgatni, de azt arra hagyja, akire akarja.

2023. máj. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Prókátor ***** válasza:
100%
Mert egyrészt Isten lehet a családja annak, aki neki szenteli az életét. És az közelebb állhat a mennyei boldogsághoz már itt a földön, mint az, akinek az a néhány ember a társa. Isten egymaga tudja pótolni a családot. Ha nem így lenne, mondta volna Jézus, hogy a mennyországban nincs házasság? Ha nem tudná pótolni, akkor a mennyország is csak úgy lenne elképzelhető, hogy ott is társak, feleségek, férjek szükségesek az emberi lelkek, de az angyalok számára is! Másrészt pedig a papok számára az egész közösség az, aki szereti őket és akiket szerethetnek.
2023. máj. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
49%
ez egy hagyomány, amelyet bármikor megszüntethet az egyház
2023. máj. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
23%
3-as vagyok. Elnézést kérek a római katolikus testvérektől, ha bántó volt a hozzászólásom. Persze értem az indokokat amit az egyház ad a cölibátus kérdésében, ugyanakkor nem teljesen értek egyet. Még az önkéntes cölibátussal nem is lenne gond, de ha kötelező, az nem feltétlenül egészséges az én véleményem szerint.
2023. máj. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Jégszív ***** válasza:
32%

A papi cölibátus, mint isteni parancs? :-DDD

Tényleg érdekel? Akkor ezt olvasd el:

[link]


De most komolyan:

- A zsidó rabbik miért házasodhatnak?

- És a görög katolikusok, valamint a protestáns papok?

- A kora-középkor papjai miért nem ismerték a cölibátust?

- A reneszánsz pápáknak miért voltak annyi gyerekei?

2023. máj. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
85%

#15

Szerintem senki se mondta, hogy isteni parancs. A protestánsoknál pedig nincsenek papok, csak lelkészek. Ha ennyi tudással se rendelkező a témában, akkor nem sok rálátásod lehet, random noname blogokat pedig nem sok értelme van linkelni hivatkozásként. Én ránéztem a linkre és tudtam, hogy felesleges elolvasni.

2023. máj. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Jégszív ***** válasza:
0%

#15.

Elnézést!

De ha valóban ennyire otthon vagy ebben "a témában", akkor nem értem, mi a búbánatért kellett ezt a kérdést feltenni. Mégis, mit vártál...!?

2023. máj. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

#17

A 15-ös te vagy, gondolom nekem szántad, viszont én semmilyen kérdést nem tettem fel ezen az oldalon már hónapok óta. De a kérdező se írta, hogy isteni parancs lenne.

2023. máj. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Jégszív ***** válasza:
#18. Bocs, igaz!
2023. máj. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer egy rádió vallási mûsorában egy pap azt mondta: azért, hogy a papot ne kösse a család. Mert, ha holnap Brazíliába,vagy Zimbabweba osztják be, akkor menni kell, a család ilyenkor bonyodalom volna. De semmiképp sem bibliai parancs, zsinati döntés.
2023. máj. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!