Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem tudok belekötni a mestersé...

Nem tudok belekötni a mesterséges intelligencia válaszába. A kérdésem úgy hangzott, hogy milyen volt Jézus teste a feltámadás után. Mi a véleményetek válaszáról?

Figyelt kérdés
A keresztény teológia szerint Jézus a feltámadás után valóban testileg és lelkileg is életre kelt, azaz testi valóságként él tovább, nem csupán szellemi formában. Azonban a test, amelyben Jézus feltámadt, nem ugyanaz az anyagi test, amelyet a keresztre feszítése előtt viselt. Ennek az új testnek a lényege transzcendens, azaz az anyagi világon felül álló, miszerint olyan test, amely a fizikai törvényeknek nem alávetett, hanem az örök élet szimbóluma. Ez a test olyan tulajdonságokkal bír, amelyek a hétköznapi életben nem találhatók meg. Ezt a testet úgy lehet elképzelni, mint egy olyan testet, amely képes a fizikai állapotát megváltoztatni - például az átalakulás képességével rendelkezik, vagy ahol a tér és az idő fogalmai nem olyan szigorúak, mint az anyagi világban. Azonban azt is fontos megjegyezni, hogy a transzcendens testet nem lehet teljesen értelmezni és megérteni az anyagi világban alkalmazott fogalmakkal és kategóriákkal.

2023. máj. 14. 17:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
Csodálatosan intelligens vagy!!!!
2023. máj. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hát lényegében ez igaz, én is ebben hiszek. De ez tudod, mit jelent? Bárki lehet Krisztus. Akár egy öregember, akár egy fiatal vagy épp egy születő kisded formájában is megjelenhet előtted. Sőt, gondolj bele. Az ő teste nincs sem időhöz sem térhez korlátozva. Akár egy egész békés életeket leélhet, sőt meg is halhat, hogy aztán eltűnjön. Hiszen neki mindenre van rálátása. Múltra, jelenre, jövőre. Neki , az ő új testének nincsen szavatossági ideje, vagy ha van is, az végtelen.

Én úgy hiszem számára csupán egy szabály van, amit be kell tartania: Ne váljon nyilvánvalóvá, hogy ő Krisztus. Mert akkor a hitet felváltaná a tudás. Krisztusról pedig van tudásunk és meg is ismerhetjük őt az írások révén, de bizonyítani nem tudjuk, ám híhetünk benne.

Meg van írva: " Jézus csak ennyit mondott: „Hittél, mert láttál. Boldogok, akik nem látnak, mégis hisznek.”." (János 20:29)

De el fog jönni az idő, amikor azok is meglátják, akiknek a szemeit átszúrták.


Én is próbára tettem a mesterséges inteligenciát. A Bing-es M.I.-t Én arra voltam kíváncsi, hogy mit mond majd az antikrisztus, ha eljön. Még mielőtt elköszönt volna elkezdte leadni a hegyibeszédet. Ezen nagyon elcsodálkoztam.

"Boldogok, akik éhezik és szomjazzák az igazságot, mert majd eltelnek vele." (Máté 5:6)

2023. máj. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Teljesen logikus a válasz.

Hol lehet egyébként ehhez hasonló kérdéseket feltenni?

2023. máj. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Beírod a telefonod play áruházába,hogy mesterséges intelligencia. Töltsd le az első 3at. Csak 5db kérdést teheszt fel neki ingyen sajnos
2023. máj. 14. 18:26
 5/14 anonim ***** válasza:
25%

ChatGPT válasza:

"A keresztény hit szerint Jézus testileg feltámadt halottaiból, és megjelent tanítványainak. A Biblia nem ad részletes leírást arról, hogy milyen volt Jézus teste a feltámadás után, de a beszámolók szerint a tanítványok felismerték őt, és ő velük étkezett is.

Az apostol Pál leveleiben találhatóak utalások arra, hogy a feltámadott test más volt, mint a halandó test. Pál azt írja, hogy az új test "romolhatatlan" és "dicsőséges" lesz, és hogy "megújul", ahogy a Feltámadott teste is. Azt is említi, hogy az új test "spirituális test" lesz.

Összességében tehát a keresztény hit szerint Jézus testileg feltámadt halottaiból, és bár a Biblia nem ad pontos leírást arról, hogy milyen volt a feltámadott test, az apostol Pál levelei alapján arra lehet következtetni, hogy az új test más volt, mint a halandó test, és "spirituális" jellegű volt."

2023. máj. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
41%

Chat gpt egyelőre egy okos keresőprogram, de nem okosabb mint a Google. Ugyanis a Google ki fogja dobni a Biblia ide tartozó válaszát a kérdésről


"Tamás pedig, egy a tizenkettő közül, akit Ikernek hívtak, nem volt velük, amikor megjelent Jézus. A többi tanítvány így szólt hozzá: Láttuk az Urat. Ő azonban ezt mondta nekik: Ha nem látom a kezén a szegek helyét, és nem érintem meg ujjammal a szegek helyét, és nem teszem a kezemet az oldalára, nem hiszem. Nyolc nap múlva ismét benn voltak a tanítványai, és Tamás is velük. Bár az ajtók zárva voltak, bement Jézus, megállt középen, és ezt mondta: Békesség nektek! Azután így szólt Tamáshoz: Nyújtsd ide az ujjadat, és nézd meg a kezeimet, nyújtsd ide a kezedet, és tedd az oldalamra, és ne légy hitetlen, hanem hívő!"

János 20:24‭-‬27 RÚF

2023. máj. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
@6 Csak ez semmit sem mond Jézusnak a feltámadás előtti és utáni teste közti különbségről.
2023. máj. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha mind a négy evangéliumot vizsgáljuk és azokat az eseményeket, melyek ezután születtek, sőt az ezt megelőző ószövetségi próféciákat, akkor egyértelmű. A gép jól válaszolt. Egész jól summázta.

De Villámhoz hasonló képben is megjelenhet. Az igében , tehát szöveg formájában is megjelenhet. Embertársunkban is megjelenhet, még a "leghülyébben" is megnyilvánulhat egy időre vagy akár véglegesen is.

Szerintem kölcsönös beleegyezéssel bárkinek a testét használhatja.


A feltámadott test nem csak egy test, aminek Isteni tulajdonságai vannak. Hanem a hívők közössége is egyfajta feltámadott test, melynek feje Krisztus. Sőt, álomban is megjelenhet. De ott van minden településen Magyarországon vagy a templom tornyán vagy egy útszéli feszület képében is emlékeztetve a hívőt, hogy nincs egyedül, szenvedésük eltörpül ahhoz képest, amin Krisztus átment.

De ez amit itt felsoroltunk mind egy akarat alatt álnak, egy akaratot követnek, egy sorsuk és egy végzetük van. Krisztus az eleje és ő a vége.

Az ő hangját sosem lehet elhallgattatni, mert így tetszett az Úrnak.

Az ő mondandóját bárki is keresi, megtalálja, bárki is ássa bele magát, kincset talál. És bárki is beszél szívből erről, jönnek a trollok is, mert megérzik az igazságot, amit el akarnak fedni.

Ő Istenné lett, az Atyává lett, ő maga volt az Atya, akihez imádkozott, mert neki az idő már nem tényező. A szentlélek révén pedig élő emberekben tombolnak a szavai, akik élnek a világban. Így ráhatása van Krisztusnak, a feltámadott Krisztusnak a jelenünkre, múltunkra és a jövőnkre egyaránt. Így lehetséges, hogy megprófétálták. Az Atya elspojlerezte magát, hogy csodálkozzanak a népek.

Az Isten Betlehemben született, élt Egyiptomban, a Jordán mentén, tanított, csodát tett, fejlődött, kereszthalált halt, feltámadott és azóta ott van minden korban és mindenhol, mert neki nem számít a fizika, kémia, háborúk, semmi. Aki hisz benne, nem lát halált soha. Aki halált lát, nem hitt benne és abban, aki őt küldte.


Én értem, néhányan értitek, de aki nem érti, annak nehéz ezt elmagyarázni.

Mohamed nem egy angyalt látott, hanem a feltámadott Krisztus testét, aki hazugság nélkül mondta magáról, hogy ő az akit Mohamed Gábriel angyalként ismer. Én értem, a muszlimok kishitűek, nem értik, de nem is kell érteniük, ők azt értik, amit nekik Mohamed leadott. De íme, közülük is megtérnek keresztények, akik üldözés alá esnek. De nem mind, mert aki eszes, az kijut azokról a területekről. Mert tudja, hogy istennek az idő nem számít.

Hát ilyen a feltámadott test: ISTEN

2023. máj. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
De ha a feltámadott test egy más minőségű "spirituális" jellegű test lesz akkor mi szükség a hús vèr testben való feltámadásra?
2023. jún. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Azért, hogy felismerd a különbséget
2023. jún. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!