Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény szemmel erkölcsös...

Keresztény szemmel erkölcsös szerintetek nyelvvizsgán történő felügyelést vállalni?

Figyelt kérdés
Ha lehet, kérlek írjatok indoklást is!

2023. máj. 17. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne az? Kivéve akkor, ha valakinek közben csalásban segédkezel, akkor keresztény és polgári jogi szemmel is bűn.
2023. máj. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi lehetne ebben erkölcstelen??? Ezt magyarázd már meg, mert nagyon beteges feltételezés!
2023. máj. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
igen
2023. máj. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%
Hogyha te vagy a tanár akkor az úgy szép. Ennyi érettség ne legyen egy emberbe... Félelmetes, hogy ez a magyar oktatási színvonal, hogy ilyen tanárok vannak. Megtérnek és hülyébbek lesznek mint voltak.
2023. máj. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

4-es: azt áruld már el, HONNAN VESZED, hogy a kérdezö tanár????


Mert ennyiböl ezt a következtetést levonni igencsak ostobaság.

2023. máj. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves mindenki!


Köszönöm válaszaitokat!


Nem vagyok tanár.


Azért merült fel, hogy nem jó, mert ha valakit csaláson kapnék, akkor azt jeleznem kellene, és akkor lényegében én adtam fel.

Hasonló kérdések merülnek fel rendőrségi feljelentéssel kapcsolatban.

Mondjuk azért az más kérdés, amikor a rendőrségen adunk fel, vagy nem adunk fel valakit, aki törvényt sértett, mert ott komolyabb büntetések várhatók és a dolgok megítélése is más-más lehet a törvényt nézve, vagy emberi szempontokat nézve.

Meg egy másik kérdés, hogy a szocializációm során sok olyan példát láttam, hogy jelenteni valakit elítélendő. (pl. rosszalkodó osztálytársat a tanárnak, barátot egy másik barátnak, stb.)


Az is igaz, hogy lehet, hogy a vizsgázónak is javára válik, ha jelentem, hogy csalt és érvénytelenítik a vizsgáját.

Meg, hogy feltehetőleg a vizsgázó önként vállalta egy vizsgaszabályzat betartását a vizsga előtt.


Egyébként közben átbeszéltem egy ismerősömmel a kérdést, aki nyelvtanár, és ő is azt mondta, hogy szerinte ez rendben van.

2023. máj. 17. 23:16
 7/10 A kérdező kommentje:
És tanárszakos hallgató sem vagyok.
2023. máj. 17. 23:16
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem azt akarod, hogy megbüntessék az illetőt, hanem, hogy tényleg tanulja meg a nyelvet, és a nyelvvizsgának, mint olyannak legyen értéke.


Megmondhatod nekik az elején, hogy mi a csalás következménye.

De ha ellenkezik a lelkiismereteddel, akkor ne vállald el - elvállalja valaki más!

2023. máj. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki nem tart be akármilyen szabályt, az a vallás szerint elitélendö, aki erröl tud és nem közli a megfelelö személyekkel, az büntárs.

Ha szerinted egy bünt közölni erkölcstelen, akkor valami nagyon nincs rendben az értékrendeddel.

2023. máj. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Így van előző, vétkesek közt cinkos, aki néma. A mulasztással való vétkezés kategóriája. Valamint ha belegondolsz, hogy aki rendesen megtanulta a leckét, az is ugyanazt a jegyet kapja, mint aki kipuskázta, az igazságtalanság. Továbbmenve mi lesz így a társadalomból, ha megtűrjük csendben a csalókat? Egyre nagyobb csalást követnek el, amíg sikerrel járnak, ártatlanok rovására.
2023. máj. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!