Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz, hogy ha valakit megszáll...

Lucifer-666 kérdése:

Igaz, hogy ha valakit megszállnak a démonok, akkor nem tudja kimondani Jézus nevét?

Figyelt kérdés

2023. máj. 19. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


Látom a kérdés alapján, hogy a kereszténység hazugságai miatt merülhetett fel ez a kérdés, illetve a Biblia valódi, Isten szerinti értelmezés hiánya miatt.


Ha Isten szerinti módon értelmezzük az ehez kapcsolódó igéket, és azoknak a kulcsszavait megvizsgáljuk 2-3 igén/történeten keresztül, láthatjuk azt, hogy nincsen olyan, hogy beleszáll valakibe egy gonosz szellem.Eleve a démon szó (ógörög "daimon/daimonidesz) jelentése az, hogy nem föntröl jövő tanítás, tan. Nincs köze a gonosz szellem jelentéshez, eredetileg.Ezt később adták hozzá.

Ezt a tant, hovy valakibe beleszáll egy gonosz szellem, és nem tudja kinondani azt, hogy Jézus, ezt a karimzamtikus/pünkösdista gyülekezet vezetők találták ki, tehát egy hazugság.


Ez az állítás maga a démon, azaz hazug tanítás(nem föntről/Istentől jövő tanítás).


Ha komolyan szeretnél foglalkozni Bibkia tanulmányozással, szívesen segítek.Én nem tartozom egyik keresztény felekezethez sem, nem vagyok jehova/pünkösdista, baptista, stb felekzet tagja.Teljesen mentes vagyok a kereszténység bármely válfajától, kizárólag az Isten áldal megadott módszerrel, azaz min.2-3 bizonyságon(igén/történeten) keresztül értelmezem, vizsgálom a Bibliát egy adott témát illetően.


Szívesen segítek!


Keress üzenetben, ha gondolod.


Szép napot!

2023. máj. 20. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tartozik sehova, nem tudjuk kicsoda-micsoda, honnan jött, de tanitani azt akar. Xd
2023. máj. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2


Ez egy tévhit, hogy tartozni kell valamelyik egyházhoz.Ez egy nagy hazugsága a kereszténységnek annak érdekében, hogy a minél több Isten igazságát kereső embert bekebelezzen és még véletlenül sem a valódi, teljes igazságat mutassa, ismertesse ezekkel az emberekkel, akik a kereszténység bármelyik 250.000 féle válfaja valamelyikéhez csatlakozik.


Nem kell sehova sem tartozni, a hitelességről az igék tanúskodnak, mivel Isten által utasított módon(min.2-3 igén) keresztül értelmezem az adott kérdést, témát.

2023. máj. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kell sehova se tartozni akkor hogyan gyakorlod az atyafiakhoz való hajlandóságot, avagy ahogy a II. Péter level irja a testvéri szeretetet? Ja neked arra nincs szükséged mert nem kell tartozni sehova. Ilyesféle nagy hazugságokat az ilyen önjelölt tanitóktól lehet sajnos olvasni. Isten mentsen minden embert tőletek.
2023. máj. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4


Nem arról van szó, hogy a többi Isten igazságai szerint élő, vagy élni akaró emberekkel nem kell kaocsolatba kerülni, vagy személyesen, vagy online tanulmányozni az igét! Én a keresztény egyházakról, gyülekezetekről írtam, hogy nem kell hozzájuk tartozni, mert nem viszik közelebb az igazsághoz az embereket, hanem eltávolítják tőle.A kereszténység, mint vallás csoport, nem az igaz Istentől való !


Atyafiakhoz való hajlandóságot úgy gyakorlom, hogy akik a valódi, Isten szerinti igazságban élnek(ezért Atyafi), velük tartom a kapcsolatot valamilyen formában.


Testvéri szeretet is pont ezt jelenti, hogy átadom az Istentől való, megértett dolgokat a többieknek, valamint én magamat is hagyom tanítani, hogy még inkább magasabb szintű igazságokat tudjak meg. A Megváltó, és a tanítványai, nem keresztény vallast hoztak létrw A kereszténységet, I.Konstantin hozta létre, beleszőtte a pogány Nap isten imádó vallását az igaz Isten igazságaiba..így jött létre.Köze nincs az igazsághoz.

2023. máj. 22. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!