Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy keresztény nem hajlandó...

Lucifer-666 kérdése:

Ha egy keresztény nem hajlandó feláldozni az életét egy idegenért, akkor valójában álkeresztény?

Figyelt kérdés
Lemondanál az életeről Jézus állítólagos igérete miatt?

2023. máj. 16. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:
35%

Miféle idegenről beszélsz?


Krisztus tanitása:

"Senki sem szeret jobban, mint az, aki életét adja barátaiért."

2023. máj. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Persze.


Nem azért, amit jézus állítólag ígért, hanem a másik ember jó léte miatt. A szeretet, nem önz.

2023. máj. 17. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 KZitus ***** válasza:
100%

Szia

Ismét probléma van a kérdésed stílusával. Vagy csak nekem tűnik úgy?

Jézus olyasmit említ, amiről már kétszer is beszélt, vagyis a parancsai megtartásáról. János 14:15, 21: „Ha megtartjátok a parancsaimat, mindig szeretni foglak titeket, mint ahogy én is megtartottam az Atya parancsait, és ő mindig szeretni fog engem” – mondja. Majd azt is elmagyarázza, mivel bizonyíthatják, hogy eleget tesznek a parancsainak: „Azt parancsolom nektek, hogy úgy szeressétek egymást, mint ahogy én szeretlek titeket. Nincs annál nagyobb szeretet, mint amikor valaki az életét adja a barátaiért. És ti a barátaim vagytok, ha azt teszitek, amit parancsolok nektek” János 15:10–14. (tehát nem idegenért)

Néhány óra múlva Jézus is ilyen szeretetet fog tanúsítani, amikor az életét adja mindenkiért, aki hisz benne. (ez sem idegen) A példája arra kell hogy ösztönözze a követőit, hogy ugyanilyen önfeláldozóan szeressék egymást. Jézus már korábban elmondta, hogy az ilyen szeretetről lehet majd őket felismerni: „Arról fogja tudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van köztetek” János 13:35.

2023. máj. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!