Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges, hogy Európa...

Lucifer-666 kérdése:

Lehetséges, hogy Európa vissza fog térni a görög mitológia komplex vallási hitválágára?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy Zeusz Jobb fej, mint Jehova. Aphrodite biztos szebb is.

2023. máj. 20. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Igazán el sem hagyta azt soha.

A tűzoltók Szent Flóriánhoz fohászkodnak, a szegények Páduai Szent Antalhoz, akinek a foga fáj, az Szent Apollóniához. Vagy a több ezer másik mennybéli szereplőhöz.

2023. máj. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. máj. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
79%

Europa mikor követte a görög isteneket?


"Azt olvastam, hogy Zeusz Jobb fej, mint Jehova. Aphrodite biztos szebb is."


Olvastam a bibliát meg a görög mitoszokat.


Miről lenne jobb Zeusz?

2023. máj. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2023. máj. 20. 14:45
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Nem fog a gorog "istenekhez" : már probalkoztak vele a Reneszansz idejen, nem lett tartos.

Viszont ha figyeltel a jeleire, akkor eszrevehetted, hogy a kelta istenek, hitvilag, mitologia mennyire ujraeledt Europaban

2023. máj. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem is inkább a kelta hitvilág fog visszatérni, aminek én örülök. Nem vagyok vallásos, de az legalább a természetet tiszteli.
2023. máj. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Aki orul a druidizmus visszateresenek, az vagy igen feluletes ismeretekkel rendelkezik a keltakrol vagy ...

Egy cikk: Kegyetlen kannibalok lehettek a druidak

[link]

Egy konyv: Kelta emberaldozati ritusok [link]

2023. máj. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%
Úgy sem ez a része térne vissza, már ha igazak ezek. A keresztények ugyanúgy égettek nőket, mert szerintük boszorkányok voltak, és még ki tudja mennyi mindent csináltak. 7-es, biztos lehetsz benne, ha visszatér a kelta vallás nem fog senki embereket enni.
2023. máj. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!